Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, niedawno rozmawiałyśmy na temat cięcia Bremer, doszłyśmy do wniosku, że trzeba je przyciąć nisko. Moje był tak cięte ze względu na opłakany stan po zimie, szybko się jednak zregenerowały i poszybowały w górę, teraz znowu wyglądają jakby nie były wcale cięte ;:131 . Jej chyba nie jest w stanie nic przeszkodzić w wypuszczaniu długich pędów.
Widzę, że u Ciebie powojnik rurkowaty już kwitnie, u mnie jeszcze marudzi, mam go drugi rok, ale nie wiem czy wybrałam mu dobre stanowisko, rośnie raczej w półcieniu, blisko cyprysów, napisz proszę jakie stanowisko ma u Ciebie i jakie może osiągnąć rozmiary docelowo.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Piękne dalie.
Muszę sprawdzić swoją NN, jest bardzo podobna do twojej Magnety:)
Horki śliczne . też je bardzo, bardzo lubię i juz kilka odmian mam ;:167
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ale udało się, Adaś o 4.30 mnie zawiózł na działeczkę, przed praca, to sobie poleniuchowałam do wieczora prawie ;:138 Tyle kwitnień, chwilo trwaj ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

IWONKO o tak wczesnej porze już szalałaś na działeczce. Oglądałam te wczesno poranne fotki i wschód słońca ;:333 O takiej porze jest jeszcze bardzo chłodno .Teraz zbiera się u mnie na burzę juz po raz drugi w dniu dzisiejszym lecz jak na razie dużo błysków i grzmotów lecz deszczu dwie krople.Jednak co chwilkę zrywa się okropna wichura
ANIU Magenta cudownie pachnie to już jej drugie kwitnienie .Gdybym miała więcej miejsca zaprosiłabym więcej hortensji lecz u mnie wszystkiego po trochu
DAYSY pamiętam jak zastanawiałyśmy się jak ciąć MUZYKANTÓW .Na razie kwitną nisko i to mi się podoba lecz to róża parkowa to trzeba ciąć o 1/3 .Ja chyba wiosną zetnę ją nisko tak jak po pierwszym kwitnieniu.Mój powojnik też rośnie w półcieniu więc spoko zakwitnie.Mój rurkowaty ma już trochę więcej latek

Obrazek

znalazłam takie kwiatostany jakiejś trawy która się u mnie wysiała czy ktoś wie co to za trawa


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu śliczna ta dalia różowy rozczochraniec ;:215 Będę musiała tworzyć listę lilii, bo koniecznie chcę ich więcej, tym bardziej że niektóre znikają :wink: Czyli to co grzmiało godzinę temu poszło do Ciebie :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

MARYSIU aż musiałam wygasić kompa, bo zrobiło się nieciekawie, a szkoda sprzętu.Solidnie podlało i nadal pada lecz już nie tak ostro.Witaj w klubie tez spisuję lilie, bo widzę ,ze sporo mi wyginęło lecz mam sporo oranżowych azjatek .Chyba część wysiedlę na rabatki przed domem lecz nie wiem jak długo tam pozostaną kwitnące ;:224 Rozczochraniec ma wielgachne kwiaty 15 cm to cudna dalia jest u mnie pierwszy sezon .Jutro wszystkie rośliny będą leżeć mokre od deszczu
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

:wit JA Z DESZCZU SIĘ BARDZO CIESZĘ. NIECH PADA!
Dalie w realu są piękniejsze, naprawdę masz je cudne i wielkie.
U nas na działkach jakiś skur...l wyrywa lilie, kwiaty rzuca, a zabiera cebule,
Też się boję o swoje, bo i tak ich mam mało. Tyle dokupuję co roku i tego nie widać.
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu tak wysokiej lilii Scheherazade jeszcze nie widziałam ;:138
To już okaz - u mnie z jednej cebulki zrobiły się 3 ale kwitnienie mniej obfite więc może niepotrzebnie wysila się na "przychówek" a nie kwiaty....
Wydaje mi się, że lilie rosnące bezpośrednio w gruncie są wyższe i obficiej kwitną.
Dalia Ferncliff Illusion fantastycznie się przebarwia - oj chyba ja kupię.
Kilka lat temu lilia Flore Pleno tak mi się spodobała,że zapragnełąm mieć dużą kępę i .. prawie juz mam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu i wiesz już co to za trawa?, u nas popadało w końcu i to jak fajnie, równo, długo i spokojnie, ale dziś nadal duszno strasznie ;:108
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Marysiu, to Ferncliff u Ciebie w donicy??? ;:oj Naprawdę piękna dalia! ;:303
Hortensje też masz dorodne! ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BASIU hortensje jak na razie mnie nie satysfakcjonują prócz Grandiflory ,bo ta patyczkowa cudnie kwitnie.Jednak wczoraj szukałam wiadomości o cięciu Anabellki, bo ona spędza mi sen z powieki.Gdzie indziej stoi jak żołnierz na warcie a moja się kładzie.Doczytałam ,że aby miała stojące pędy trzeba ją ciąć na jedno oczko od ziemi.Wiosną to zaraz wypraktykuję co będzie to będzie lecz był podany przykład cięcia na 30 cm i na jedno oczko różnica kolosalna.Z pewnością Ameryki nie odkryłam lecz dla mnie to może jakaś pociecha ,żeby jej pędy stały.Ferncliff rośnie w donicy druga rośnie w gruncie lecz jeszcze nie kwitnie
IWONKO niestety nie znalazłam a szukałam nawet wśród polnych traw i takiego kłosa nie znalazłam
KRYSIU miałam 3 Ferncliff, bo karpa ładnie się podzieliła wiosną. Jedną już dałam w dobre ręce a mam jeszcze dwie ta większa poszła do gruntu a mała do doniczki. Cebulka Scheherezady ubiegłej jesieni miała 15 cm średnicy i poszła w dobre ręce do ofiarodawcy Convoitise zrobiłam machniom :wink: .Z mojej cebulki wychodzą dwie łodygi mam też dwoje dzieci lecz rosną w innym miejscu.Też mam wysiane nasionka Flore Pleno tylko w innym miejscu .Chyba jesienią podrzucę mamie i będzie ich więcej .To bardzo ładna lilia
TOSIA oczywiście niech pada, bo zaoszczędzę noszenia wody na rabatki przed domem, a to milion razy lepsze niż podlewanie.Może zakwitnie wreszcie ten hibiskus który tam rośnie i podrośnie dereń.Kurcze co za wstrętni działkowicze, bo to tylko działkowicz może zrobić taki numer,że też mu ręka nie zdrętwieje przy kradzieży :evil: Ja już mam zapisy które lilie chcę kupić .Oj trochę tego będzie Dzisiaj tylko trochę popadało i nawet zaświeciło słonko temperatura w sam raz


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wreszcie zobaczę kwiat Amelki jednak powiem szczerze ,że nie żałuję ,że pierwszy pąk niechcący złamałam .Wyszło jej to tylko na lepsze ,bo ładnie się rozrosła .Z tego wniosek trza zrywać pierwszy kwiat i nie kazać się wysilać na kwitnienie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dzięki, właśnie dzisiaj zobaczyłam pierwsze pączki na Cassandrze ;:333 . Jeden krzaczek Bremer znowu wystrzelił jednym wysokim pędem, na szczęście zakończonym wieloma pąkami, drugi się ociąga.
Jesteś pewna, że to kwiatostan trawy :?: :wink: Bardzo jestem ciekawa, co to za roślinka ;:108
Hortensje bukietowe im niżej tniesz tym ma bardziej okazałe kwiatostany i sztywniejsze pędy, nie żałuj sekatora, tnij nisko ;:108 . Jeszcze jedno, są silniejsze jak rosną w słonecznym miejscu, spraktykowałam u siebie ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzia pisze: Z tego wniosek trza zrywać pierwszy kwiat i nie kazać się wysilać na kwitnienie
Ta zasada dotyczy wielu roślin - czytałam, że dobrze jest u świeżo sadzonych host wycinać wybijające się pędy kwiatowe bo lepiej niech idą w liście i nowe kły.
O tej porze ukorzeniasz hortensje - jakiej nie masz bo nie doczytałam się ?
Ze 2 tygodnie temu przycięłam 2 pędy u hortensji ogrodowej rosnącej w donicy , wytworzyła za dużo pędow a doniczka średniej wielkości. Zrobiłam z nich sadzonki i w domu wstawiłam do wody bo ponoć tak też można.... ciekawe co z tego wyjdzie ?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”