Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, jak to wszystko pędzi! Dopiero początek lipca a ja już musiałam lawendę ścinać bo zaczęła przekwitać.Zebrana w bukiecik do suszenia jest śliczna. W samą porę ją dopadłam.
Przyjemnego chłodnego wietrzyku życzę ;:136
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, jak pięknie Ci kwitną lilie chyba azjatki one kwitną wcześniej i liliowce. ;:215
Wypatrzyłam u Ciebie różyczkę Szent Hedrig w przybliżeniu wygląda jak moja
kiedyś kupiona w Lidlu ,możesz coś więcej napisać o niej może moja dostała by imię
chociaż bardzo trudne do wypowiedzenia :;230
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu dawno nie zaglądała, do Ciebie,widzę że Twoje róże nie ucierpiały tej zimy tak mocno jak moje.Najbardziej rabatowe i wielkokwiatowe.Teraz mają po 1-3 słabe pędy i trochę kwitną ale to połowa tego co zwykle.Ucierpiała też różyczka od Ciebie,długo nie odbijała ale w końcu dała radę i ma jeden pęd.Cieszę się że przeżyła bo to oryginalna róża .Na jesieni oczywiście planuję zmiany ,teraz obserwuję co nie pasuje i zapisuję .Zapisuję dlatego że za trzy dni nie pamiętam co zaplanowałam,i uciekają mi całkiem dobre pomysły.Kilka róż też będzie do oddania w dobre ręce.Nowości niektóre się sprawdzają inne rozczarowują.Ale czekam może jeszcze się pokażą z dobrej strony.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

TOSIA mam tyle roboty ,że wieczorem wysiadam, a do tego mecze trza kibicować :wink: A gdzie Ty się obijasz hmmmmm :wink: dziennie mam też zajęcie z Amelką lecz to juz nie na moje siły ;:174 i coraz bardziej zaczęły mnie kochać kleszcze :evil: Dobrze ,ze kupiłam sobie takie urządzenie do ich wyciągania, bo inaczej musiałabym dziennie jeździć na punkt :evil:
ALU miło znów Cię gościć u mnie małe straty bo tylko jedna róża lecz sporo bylin mi wybyło po zimie .Biały ostrogowiec, bordowa jarzmianka Claret, skalniakowa roślinka która super sie rozrastała, a teraz nie mam ani jednej sadzonki ,a było ich mnóstwo ;:174 Tej seledynowej róży daaaawno już nie mam
MARYSIU azjatki kwitną lecz zakwitła też cudnie pachnąca Honymoon lecz ona była kupiona wiosną szt2 Moja Jadwiga, bo to moja imienniczka SZENT HEDVIG EMLEKE niestety ta róża ma w sobie taką przypadłość ,że ma brzydkie blaszki liściowe i to jest róża z Węgier tak jak Elżbietka .A propos jak mają się patyczki żyją jeszcze ??????. Dzisiaj ścinałam Elzbietkę i mnóstwo patyczków znów powsadzałam tym razem na wierzbowym ukorzeniaczu .Jestem ciekawa czy wszystkie zatrybią.Tak wyglądają patyczki Pretty sunrise niedawno ścinane może jakiś tydzień temu

Obrazek

BEATKO moja lawenda dopiero zaczyna kwitnąć lecz jej nie ścinam dopiero pod jesień .Dzisiaj znów była spiekota tak jak i wczoraj i gdzieś popędziły zapowiadane burze a u nas spadły dwie krople ;:174 Nie mam pojęcia jak Nachyłki okółkowe mogą być jednoroczne .Moje nawet na rabatkach przed domem gdzie tylko podlewa je deszcz rosną i się rozmnażają .Inny Nachyłek którego dostałam od Joli również kwitnie każdego roku
MARYSIU Rutewka rzeczywiście wyrosła ponad miarę lecz ja skróciłam i jestem ciekawa czy utrzyma się na swoich łodyżkach, bo chcę ja dać do suchego bukietu razem z czosnkami
KAROLCIA jeszcze nie było programu Twojego chyba tez nie .Po mimo ,że mam mały ogródek jednak sporo roślin w nim pomieszczę, a także warzyw, bo w tym roku mam też ogórki i pomidory także borówki ,agresty, porzeczki i truskawki :;230 Wszystko jakoś daje radę a w różach rosną pomidory także na wrzosowisku które ma trochę wolnego miejsca :;230 Wszystko musi być zagospodarowane każdy kawałeczek ziemi :;230 Jeśli nie zagospodaruje sama to chwasty się rozpanoszą a mam ich sporo na chodnikach to po co jeszcze maja być na rabatkach ;:306
RENIU niestety ten liliowiec nie jest różowy ona ma taki lila róż jedne mam brzoskwiniowo różowe z ciemniejszą gardzielą .Tego liliowca chciałabym trochę uszczuplić bo zbyt sie rozpanoszył

Obrazek

Obrazek

BASIU ta róża to róża nadziei Dzisiaj wyglądała tak lecz nie wszystkim podobają się tak przekwitające róże

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TERENIU dzisiaj walczyłam z Elżbietką na wyżynach i nizinach .Pretty jest z Serbii od Petrovica ona super się ukorzenia .Jutro dalej będę ścinać jeśli pogoda pozwoli pozostałe potwory Angela ,Alpenfee Cardinal Hume, a także Lavender Lassie .Zorba to ładna róża lecz to też pnąca dla takich już nie mam miejsca w ogóle dla żadnych nie mam miejscówek
IWONKO masz rację lepiej mieć zarośnięte,bo odchodzi pielenie :;230 Wystarczy ,ze chodniki muszę czyścić z zielska w szczególności z wstrętnego szczawiku :evil:
IWONKO 1 która pieguska ta żółta czy ruda :wink: mnie również busz odpowiada lecz trochę go ograniczam bo róże są coraz większe i szersze.Dzisiaj trochę poskromiłam z zapędami Księciunia z Monaco, bo właził mi już na moje cudne Oczęta

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro odwiedzę wasze ogrody bo dzisiaj mam dosyć.Chyba się starzeję :;230 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Rose der Hoffnung, nawet w fazie przekwitania prezentuje się uroczo ;:167 Speelwark też zachwycający.

A liliowce... mm.... chyba muszę je zacząć brać pod uwagę, bo pięknie się prezentują
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, dobrze by było gdybyś pokazała LL przed i po ścięciu... ;:108
Ja na razie nie mam koncepcji jak ją uformować, bo rośnie z niej straszny potwór, a ja nie mam siły jej pielęgnować... ;:224
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ja także Jadziu zawsze dużo później ścinałam lawendę - dlatego taka jestem zdziwiona, że musiałam ją już teraz pościnać... Chyba upały robią swoje...
No widzisz - u mnie nachyłki nie przetrwały jak dotąd ani jednej zimy. Może z tegorocznych zakupów dadzą radę... Właśnie zaczynają kwitnąć.. :tan
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

BEATKO przecież one rozchodzą się rozłogami oczywiście te okółkowe i mam je posadzone w doniczkach z tego względu.
GABI jutro zrobię fotkę LL bo jeszcze nie brałam jej pod uwagę zbyt gorąco i nie da się pracować a wcześnie rano nie da sie wszystkiego zrobić .Teraz trochę popadało lecz jakby kot napłakał.Moze jeszcze ta burza nadciągnie i do mnie bo grzmoty i błyski było słychać z oddali.Nie masz tyle miejsca ,żeby puścić ja na żywioł ????
BASIU koleżance ta róża się nie podobała właśnie dlatego jak przekwita i dała ją mnie, bo mnie to nie przeszkadza ,.Speelwark też tak przekwita także Gartenspass .Liliowce muszę podzielić bo zbyt mocno się rozpanoszyły jednak taka ilość kwiatów robi wrażenie.Mnie bardzo podobaj się ten pastelowy Hemerocalis X hybryda Pastel classik a dodatkowo prawie wszystkie liliowce cudnie pachną


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu patyczek jeszcze żyje sprawdzam i śledzę mam, go na oku ;:oj
a to Twoje przedszkole, to rzecz niewiarygodna tak szybko się u Ciebie ukorzeniają, te patyczki ;:173
U mnie białe rutewki też kolosy szt 2 ale ja mam Splendide White inną odmianę od Twojej .
Róże piękne ciągle kuszą ,dzisiaj miałam niewinne wyjście z koleżanką do centrum ogrodniczego
a zakończyło się kupnem 3 róż ona kupiła więcej -była świeża dostawa róż ,żebym wiedziała, to siedziałabym w domu ;:124
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu - napisz proszę kilka słów o Hansestadt Rostock. Ona bardzo podobna do mojej, tylko nie zgadza się wzrost. Jak wysoka jest u Ciebie?
Lilie masz pięknej urody, ale mnie zaciekawiła też Speelwark. Nie znam jej, jeśli będziesz miała chwilkę, napisz i o niej bardzo Cię proszę.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

EWUNIU Speelwark mam ją od 2010 lecz słabo się krzewi .To wielkokwiatowy mieszaniec herbatni Kordesa .Kwiaty przekwitają jak u Rose der Hoffnung nie łapie chorób tylko to słabe kwitnienie jednak kwiat ma cudny w początkowej fazie .Jest dalej do kupienia u Ćwika bo od niego ja mam a Hansestadt Rostock to żarłoczna róża jak kreśliła ją kiedyś Ewcia gloriadei.Żeby ładnie kwitła musi dostać porządnie zjeść :wink: Lubi słoneczko i nic się z nią nie dzieje to samo w deszczu nie sklejają jej się kwiaty a poza tym zdrowa medalistka tylko zapach ma słaby .Łanie się rozkrzewiła ma jakiś 1m i szerokość ta sama Jednym słowem warta zakupu ;:215
MARYSIU ogródek mam podlany obyło się bez żadnych ekscesów, chociaż było groźnie i musiałam wyłączyć kompa.Burza sobie odeszła gdzie indziej.Jak te patyczki się ukorzenią to doślę Ci, bo mnóstwo ich wsadziłam do ziemi.Nie tylko Elżbietkę także CHEWdelight i Pretty sunrise wsadziłam do doniczek i do ziemi.Jestem ciekawa efektu na wierzbowym ukorzeniaczu bo jak na razie patyczki wyglądają nadzwyczaj urodziwie ODPUKAĆ .Ciekawe na jakie róże dałaś się skusić.Splendide White też mam ta nie jest taka wysoka i ma cudne kwiatki takie kuleczki jak gipsówka

Obrazek

hosta od Andrzeja [any] cudnie zakwitła a kwiaty jaki mają zapach ;:167


Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Hosty wspaniałe, a ta Lilia........... ;:167 ;:167 ;:167
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu u mnie deszczu nie było , choć wokoło pada , susza ścinam też dużo cały czas ,ale jakbyś miała na nadwyżki patyczków Elżbietki i Preety byłabym bardzo zobowiązana.
Też zaczynają kwitnąc lilie , ale marnie chyba działały kotki, a U Ciebie widzę zieleń , czyli popaduje , wszystko ładnie rośnie ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”