Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42125
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Lucynko moja mama umiała tylko pachnieć, a od życia miałam babcię i to co umiem to dzięki niej. Nie zmuszała mnie do niczego, ale uczyła przykładem i też lubię dogadzać rodzinie i gościom. Większość potraw, którymi imponuję najbliższym to znam od babci. W ogóle była wspaniałą osobą ;:167 Dziadek też, ale wcześnie odszedł ;:118
Brakuje mi umiejętności o których piszesz, a zjadłabym i kaczusie własną i gąskę ech!

Buziole Luciu śpij spokojnie ;:19 ;:196
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

:wit
Jak zwykle robię przeciąg przez FO i do Ciebie chętnie zaglądam. Przez AWN trochę dziś wieczorem więcej posiedziałam i nadrobiłam nieco zaległości.
Tunel pięknie przygotowany do zimowego odpoczynku ale muszę Ci powiedzieć, że na zdjęciu wygląda na mniejszy :roll: Pamiętam, ile pomidorów miałaś posadzonych.

A jak "łowy" na AWN? Ja po raz drugi będę czekała na przesyłkę od świstaka i czekam jak na prezent od Mikołaja.
Kliknęłam jedną odmianę pomidorów na "chybił- trafił" i mam nadzieję, że bardziej "trafił" ;:306

Kurki urocze i wyglądają na zadowolone z życia.

Pozdrawiam cieplutko i życzę miłych prac ogrodowych- póki zima odpuszcza ;:196
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Marysiu
Pozdrawiam Cię o poranku . :D
U mnie pogoda nie zaciekawa , pochmurno , szaro , zimno i wieje nieprzyjemny , przeszywający wiatr . ;:174
Nie chce się wychodzić na dwór brrry .
Kończę poranną kawę i wezmę się za siebie , ruszę się do pracy w kuchni . Już dłuższy czas mamy ochotę na golonkę w kiszonej kapuście i dzisiaj to będzie na obiad .
Prace ogrodowe ma z głowy , kupiłam dolomit do posypania w szklarni i na trawniku , ale z tym nie ma wielkiego pośpiechu .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42125
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Beatko i ja Cię serdecznie pozdrawiam ;:168 ;:168 Spać nie mogłam w nocy za to świetnie spało się rano, a teraz muszę nadrobić przespany czas. Wieczorem jadę na koncert do Krakowa więc dzień zapełniony.
Życzę Ci spokojnej soboty :wit
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Witaj Marysiu, wpadłam na momencik by się przywitać i lecę do roboty :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42125
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Agulu ja też wpadłam na chwilę i widzę, że jesteś to muszę Cię uściskać ;:4 Wpadnij znowu i napisz co u Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Marysiu, widzę, że Ty do zimy już gotowa ;:oj Mi brakuje jeszcze trochę, ale mam nadzieję nadgonić w tym tygodniu, podobno ma być ładnie i w miarę ciepło. U mnie szpinak sam się wysiał, bo zostawiłam trochę na grządce, mam też zieloną łączkę rukoli :) U nas trochę cieplej jest i widzę, że niektórym roślinom się wiosna ubzdurała ;:202
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Witaj Marysiu w ten piękny słoneczny dzień!

Mój M coś się krząta koło samochodu, czyżby miał zamiar zaszczycić mnie wreszcie wyjazdem na działkę?
Bo wczoraj ponura aura go odstraszyła. O poprzednich kilku weekendach nie wspomnę.
Zobaczymy kiedy się zbierze i czy odpali samochód, a ja w tym czasie pobuszuję na forum.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Maryś tunel masz fajny , nie mam siły kopać w Twoich wątkach jaki ma wymiar. Od dłuższego czasu mam chcicę na takowy ale dużo zależy od wielkości no i finansów. Masz go kupiony czy ktoś Ci wykonał na miejscu?
Kurzo-kwiatki zawsze będą mnie zachwycały ale szkody jednak z wydrapywaniem w ziemi potrafią narobić. Idealnym wyjściem byłoby je wytresować aby drapały tylko we wskazanych miejscach :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42125
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Witam w słoneczną niedzielę ;:3 ;:138

Aniu znalazłoby się jeszcze coś do zrobienia i może ocieplenie pozwoli. Poza tym mam dużo do wycięcia chabazi a i pojawiła się na horyzoncie piła spalinowa :lol: Ja zebrałam wiosenny szpinak, ale przypomniałaś że chyba zbierałam nasiona rok temu, rukola sieje się w wielu miejscach, ale najwięcej w tunelu.

Dario dzień piękny chociaż wietrzny więc tylko odwiedziny i spacer bo na pracę chyba niezbyt dobre warunki. Chociaż Małgosia margo w gorszych pracuje i to często z niedomaganiem. Cóż młodość :D

Ewciu kiedyś miałam kupiony przez internet za 700 zł z rurkami PCV ale przy moich wiatrach szybko przekonałam się że nie zdaje egzaminu. Może nie potrafiliśmy dobrze rozciągnąć folii, a jak przyszedł mokry marznący deszcz i położył część leszczyny na tunelu to jedno przęsło się złamało i postanowiłam fundnąć sobie tunel na metalowej konstrukcji. Znalazłam młodego przedsiębiorczego człowiek z którym umówiłam się że za odpowiednią kwotę zrobi konstrukcję i postawi w ogrodzie. Wymiary takie jak tej poprzedniej 6x3 wys. 1,80. Cena 1800 zł, ale jest na ramie którą mogę przenosić w innej miejsce i jest spawany z grubych rurek. Myślę że jest to konstrukcja na lata. Można zrobić taniej, ale trzeba mieć kogoś kto pospawa, a Ty sama kupisz odpowiedni materiał i ktoś Ci to ustawi.
Kurzokwiatki muszą grzebać a chyba za głupie na tresurę ;:306 nawet mojej Loli nie da się wytresować ;:306
No to teraz idę na spacer z aparatem!Obrazek
Miłej niedzieli! ;:3
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Marysiu
Już po niedzieli ;:174 , minęła szybko .
Pogoda u nas była mało sprzyjająca , wiał dość silny wiatr i od czasu do czasu zacinał zimny deszcz .bryyyy
Jednak pewną robotę ogrodniczą wykonałam ;:108
W szklarni miałam 100 l beczkę z wodą i tą wadą podlałam ziemię w szklarni :;230
Marysiu , nic nie mówisz o wczorajszym koncercie . Jak było ?
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42125
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Beatko i u mnie było brrryyy! mimo że słoneczko świeciło jednak po południu nadciągnęły chmury i zrobiło się całkiem brzydko. Miałam dzisiaj gościa więc oczywiście był mały spacer i odpoczynek. O koncercie pisałam na drugim wątku, ale tak dla Ciebie po cichutku powiem, że inną muzykę i koncerty wolę. Tu poszłam żeby zobaczyć nasze nowe centrum kongresowe, w którym jest sala widowiskowa na ponad 2000 osób. Całość ogromna przestronna, ale ja nie bardzo lubię takie miejsca. Zresztą oceń sama http://www.icekrakow.pl :D
To może i ja moją beczkę też wyleję do tunelu tylko muszę przenieść wodę w pojemnikach jakieś 20 metrów. Beczka jest metalowa to muszę ją opróżnić, a idą wysokie temperatury to przerębel wykuję większy ;:306
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jesień zagląda do wiejskiego ogrodu cz. 27

Post »

Marysiu
Obejrzałam , robi wrażenie .
Ja nie lubię zgromadzeń , koncerty raczej kameralne , mecze siatkówki najlepiej w tewizji . :D
Choć czasami żałuję , że nie mieszkam w dużym mieście . Jednak bardzo rzadko takie myśli przychodzą mi do głowy .
Już nie potrafię żyć bez lasu , ogrodu i wszystkich prac z tym związanych . Nawet w dojazdach do pracy można znaleść dobre strony , bo na bieżąco jestem ze zmianami jakie zachodzą w przyrodzie .
Tą wodę wylałam w szklarni specjalnie , bo ziema bardzo przeschła i pomyślałam , że lepiej ją tam wylać niż na trawnik .

Marysiu , miłych snów. ;:196
Pozdrawiam, Beata.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”