Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, opryskiwacz będzie jak znalazł do czasu aż zacznie ci przybywać róż. W tym roku jak opryskiwałam na wiosnę miedzianem (mam identyczny sprzęt) to ręki już nie czułam..
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Sabinko a jak znam życie i zapędy Zuzki, to szybko ją zacznie ręka boleć! ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza ale ty jesteś oszczędna, marchewka w gruncie. ;:113 Mniej się zje, bo zimno i nie chce się po nią wychodzić. :) Opryskiwacz przydatny, ;:215 tylko jak róż przybywa, to przydałby się taki na plecy, bo trochę tego pryskania będzie. :wink:
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Ja mam już czosnki w ziemi , te jadalne rzecz jasna - pierwszy raz - zobaczymy czy nie ostatni ;:219
Nic się nie przejmuj , opryskiwacz nawet jak już kupisz większy - nie zmarnuje się , świetnie się w domu sprawdza do podnoszenia wilgotności powietrza i opryskiwania tego co na domowych parapecikach siedzi ;:108 ;:3 życzę u mnie pochmurno , mokro , wietrzno nic tylko siedzieć w domciu i wiosny czekać ;:209
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Dziewczyny te czosnki jadalne to te w główkach co używamy w kuchni?
Sadzicie je jako do zastosowania w kuchni czy maja też kwitnąć? Oświećcie laika...
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuza, ja też cały czas kupuję cebule na wyprzedażach. Caly czas sadziłam do ziemi ale teraz posadziłabym też do doniczek na ganek czy taras...Napisz mi jakie warunki trzeba spełnić ( zimno, ciepło) żeby przeżyły i zakwitły. Słyszałam ,że muszą przemarznąć ?
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

W sobotę i ja byłam w A, a tam wystawione cebulowe na przecenie...I wiesz co? Nie wzięłam ani jednej paczki i sama jestem pełna podziwu dla swojej silnej woli ;:209 Miałam nawet kilka paczek w ręku, głównie krokusów, ale w końcu mężnie wszystko odłożyłam. Jak sobie pomyślałam, że miałabym to wszystko sadzić w tej zimnicy, a na dodatek nie wiadomo kiedy, bo czasu ostatnio mam jak na lekarstwo - to z bólem serca, ale jednak zrezygnowałam. Gdyby chodziło o róże to nie wiem, czy byłabym w stanie zrezygnować i tak po prostu odejść... :;230
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Mnie też wpadł do głowy pomysł, żeby jeszcze te wyprzedażowe cebule posadzić w donicach, ale w końcu dałam sobie spokój, bo zimno już w tym ogrodzie i wcale nie byłoby przyjemnie krzątać się przy sadzeniu. No i jednak nie ma pewności, jak mroźna będzie ta zima.
W każdym razie co roku sobie obiecuję, że jednak przystąpię do takich eksperymentów.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

A ja oparłam się pogodzie i na przekór posadziłam mimo zimna trochę cebul w drewnianej skrzyni (donicy) którą zrobił mi synio. Najpierw wylądowała w niej róża z powojnikiem a później właśnie dosadziłam cebul hiacyntów i tulipanów. .. Pomyślałam, że jak zakwitną to będzie fajny efekt a i młody zobaczy, że naprawdę doceniam jego pracę. .. (może zrobi mi ich więcej ).... ;:224
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Marlena, ja też zawsze właśnie tak mam, że nie potrafię się cebulom oprzeć, a potem leżakują tygodniami w garażu. W tym roku na wiosnę miałam tak z liliami. Jak się wzięłam za sadzenie to już niektóre były miękkie, takie "zwiędłe". Nie byłam pewna czy w ogóle wyjdą. Wyszły, ale ze dwa tygodnie za innymi, musiały się pewnie w ziemi zregenerować :?
Kasia, moja marchewka już wyjęta i właśnie w garnku się gotuje na obiadek, a jak tam Twoje warzywka? ;:183
Lucynko, zimna w domu nie zazdroszczę ;:222 Dla mnie dom musi być koniecznie ciepłym miejscem ;:108 Ja na szczęście ogrzewam go sama, więc mam tyle ciepła na ile ustawię. Choć marzę jeszcze o kominku... ;:224 Ale wciąż inne wydatki ;:223
Sabina, o tym nie pomyślałam ;:202 Już wsadziłam 11 dodatkowych róż do tych które już mam. Hmmm, trza się będzie rozejrzeć za takim opryskiwaczem na pompkę :roll:
Aneczka, a Ty masz jakiś lepszy, czy wieczorami po opryskach okładasz rękę kapustą? ;:183 ;:183 ;:183
Soniu, marchewka już w garnku :D A opryskiwacze widziałam takie większe, które pompuje się ręcznie i pryskają pod ciśnieniem. Chyba za takim też się rozejrzę ;:108
Monika, moje czosnki od dziś też już w ziemi. I ja wsadzałam w tym roku po raz pierwszy te jadalne i chyba tylko dla tego, że pokiełkowały mi w domu. Nie wiem czy dobrze, ale wkładałam po jednym ząbku w dołek. Zobaczymy co z tego wyjdzie w przyszłym roku ;:224
Olka, ja włożyłam taki zwykły jadalny ;:108 Pokiełkował mi w kuchni, więc stwierdziłam a co tam, spróbuję. Porozdzielałam każdy ząbek osobno i siup do ziemi. Sama jestem ciekawa co z tego będzie. Ja posadziłam z zamiarem kuchennym, nawet nie wiem jak takie jadalne kwitną :roll:
Karolcia, takie cebule trzeba posadzić w donicach tak ok 10 cm od brzegu donicy i ciut głębiej, aby nie przemarzły. Donicę najlepiej owinąć lub postawić w miejscu osłoniętym i zabezpieczyć przed wiatrem i mrozem. Ziemia nie może zamarznąć, bo z wiosennych kwitnień nici ;:185 Od gruntu też dobrze odizolować np styropianem.
Dorotka, gratulację za silną wolę ;:108 Ja dziś zasadziłam do donicy na ganek ostatnie tulipany botaniczne. Jak widzę jeszcze jakieś wyprzedaże, omijam szerokim łukiem. Ale tak jak Ty, pewnie różyczek też bym nie odpuściła ;:198
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Wandziu, na porządkach ogrodowych zeszło mi dziś trzy godziny. W międzyczasie wracałam do domu po czapkę i szal. Nie fajna taka robota, ale dużo zaplanowanych prac wykonałam. Jeszcze musiałabym poobrywać resztę różanych listków które są w czarne ciapki, ale zimno wygoniło mnie w końcu do domu. Jutro może jeszcze spróbuje wyjść. Wolałabym nie zostawiać ich do wiosny ;:185
Agnieszka, ja też dziś sadziłam do donicy ;:108 Jak zima będzie łaskawa, wiosną będziemy pokazywać rezultaty. Też mam kilka skrzyń które zdłubał mi eMuś, w części są kwiaty, a w dwóch sadzę pomidory. W przyszłym roku chyba odpuszczę pomidory i wszystkie obsadzę kwiatami. Pomidory może pójdą do mojego mini-warzywnika. Jeszcze wciąż się zastanawiam ;:198
-------------------
Dziś trzy godziny spędziłam w ogrodzie. Porobiłam porządki w donicach na ganku, wywaliłam petunie, choć jeszcze były pięknie zielone, a nawet gdzieniegdzie był kwiatek - w grudniu ;:oj. Stwierdziłam że i tak zaraz będzie zima a potem nie będzie mi się chciało robić w mrozie. Pomyłam donice, pozbierałam podpory z ogrodu i zabrałam się za zbieranie porażonych liści różanych. Zbierałam, zbierałam, zbierałam... obrywałam, obrywałam, obrywałam i ... jestem dopiero gdzieś w połowie ;:223 Nie wiem czy będę miała jutro tyle zapału żeby to skończyć ;:192 Zrobiłam też dwie sadzonki ciemiernika białego. Pamiętam że ktoś był na niego chętny, a może nie na biały tylko ten fioletowy... hmmm... skleroza ;:223 W razie czego biały będzie (mam nadzieję :D ) a fioletowy niestety w tym roku nie dał nasion ;:222 Mam nadzieję że sadzonki przetrwają w domu do wiosny, jak nie to w ziemi widziałam jeszcze dwie i te zostawiłam na zewnątrz. Kto był chętny proszę niech się odezwie ;:131

Podłubałam dziś jeden stroik świąteczny, jakoś brakło mi weny na więcej.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Do popisania :wit
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Zuziu jestem i podziwiam,nie tylko stroik ,ale i twoją pracowitość.Ja jeszcze tych firanek nie ogarnęłam i zastanawiam się czy w tym tygodniu mi się uda bo ciągle coś,potem już mi się nie chce i tak schodzi.A ty kochana nie dość ,że w ogrodzie porobiłaś porządki to jeszcze stroik ukleciłaś,który jest śliczny ;:215 Masz kochana talent i nie widać braku weny .
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi

Post »

Przepiękne prace, ja też szykuje ale robimy wszystko do szkoły naszych dzieci na kiermasz. :tan
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”