Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

no cóż mi też opadła kopara ;:oj
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Aniu cudne wakacje spędziliście,bez dwóch zdań ;:215 Raj na ziemi,ale są piękne miejsca ;:303
Nieźle szarżowałaś skoro zasłabłaś,ale dobrze,że wszystko się na plus skończyło ;:108
Tam była tylko płycizna,czy dało radę popływać? Mój M to lubi zanurkować ;:306
Róże to jednak mocarne kwiaty,skoro je chwalisz po tylu dniach nieobecności to warto je kupować :D

Pozdrawiam i czekam na kolejny odcinek z niebieskimi,czystymi jak łza wodami ;:108
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Ależ Aniu Ci zazdroszczę pozytywnie tych wakacji ;:170 faktycznie cudne widoki ;:215
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Ach, Balos-do dziś mam ten widok przed oczami.Zaliczyłam również pieszo ale warto było dla uchwycenia momentu wyłonienia się laguny.
Widzę że lezaków nie przybyło.My bylismy na początku maja i było ze 30 st.
Czekam na pozostałe relacje bo mamy zamiar tam wrócić i pozwiedzać resztę.
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

wspaniałe wakacje mieliście :wink:
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Teraz tylko tak na szybko:
pada, PADA! P A D A!!!!!
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Szcześciara ;:215
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Aneczka, a ja sobie myślę, dlaczego nie wyświetla mi się nic nowego od ciebie... okazuje się, że przegapiłam otwarcie nowego wątku ;:223
jestem u ciebie kochana i zbieram szczękę po zdjęciach z wakacji.. komentarz mam tylko jeden: ja też tak chcę ;:145 ;:oj ;:oj Piękne miejsce ;:108
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

:wit
Aneczko i ja jestem chociaż ostatnio mam straszne zaległości na FO :oops: Działeczka pomimo upałów pięknie się prezentuje ;:63 Co do wycieczki to podglądałam zdjęcia na bieżąco na FB i jestem pełna podziwu,że tak dużo udało Wam się zwiedzić.Widoki przepiękne (pomimo cykad :wink: ).Mam nadzieję,że uda mi się za rok namówić męża na podobną grecką wyprawę ;:173
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Witajcie wieczorową porą. :wit
Upały zelżały. Uff. Do tego wczoraj trochę popadało i dziś też! :tan Jest nadzieja, że powoli wszystko wróci do jako takiej normalności. ;:219

Aniu jakże miło Cię widzieć! Już się bałam, że pająki Cię za obraz wciągnęły. ;:222
Na wycieczkach zawsze staramy się być dość aktywni. I zobaczyć ile tylko się da. Na ile pozwolą finanse i czas. :wink: Bo w końcu nie po to "jadę taki hektar", by nad hotelowym basenem tylko siedzieć. :wink:

Sabinko bardzo się cieszę, że nie zbłądziłaś na dłużej. :wink: ;:196

Aniu -Annes77 Ty też miałaś bajeczne wakacje. ;:168 Były miejsca do nurkowania... chociażby zaraz za laguną. :wink: U mnie mąż i córka też uwielbiają nurkować.
Co do deszczu... tak cieszę się nim jak dziecko nową zabawką. :heja

Anitko dziękuję. Dla mnie były jednymi z lepszych.

Bietko tak sobie ostatnio myślałam, że właśnie lepiej lecieć w maju, kiedy nie ma takich upałów ale z drugiej strony, nasze ciało w maju też nie jest przyzwyczajone do takich 30 stopni. I odczuwamy tę temperaturę równie dotkliwie jak teraz było te 50 stopni. Tak mi się wydaje. ;:131
Nie wiem czy przybyło leżaków, bo nie wiem ile ich było w maju. :wink: Niemniej myślę, że rozkładają je raz i koniec. Powiedz, czy mogłabyś wkleić fotkę jak wyglądała ta droga na Balos w maju? Chodzi mi o roślinność, bo jak widziałaś na koniec lipca jest już w 90% spalona słońcem.
No i zasadnicze pytanie: kiedy otworzysz swój wątek?

Paulino mnie też opadła szczęka jak zobaczyłam ten widok.

Grażynko, że też nie pomyśleliśmy o noclegu, no! Myślę, że byłoby ciekawie. I dośc bezpiecznie, wszak rekin na takie płycizny nie wpłynie. ;:306
Moje powojniki nie wyglądają źle a praktycznie mało ich kwitnie, choć minimalnie, jak na taką liczbę jaką ich posiadam. :roll:

Zuzka ;:168

A na działeczce...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


To dziś uraczę Was kolejnym odcinkiem moich wakacji. Tym razem będzie króciutki. ;:131
Wyprawa na Spinalongę -wyspę trędowatych.

Ta mała wysepka na Morzu Egejskim może pochwalić się bogatą historią. Sama wyspa nie jest duża, to pozostałości twierdzy weneckiej, ale zwiedzenie jej pozwala uzmysłowić sobie z czym zmagali się chorzy na trąd od początku XX wieku do 1956r., których przymusowo zwożono z Grecji na wyspę w celu odizolowania od pozostałych mieszkańców. Ponoć był to fortel, by Turcy oddali w końcu tę wyspę Grekom, gdyż wyspa od lat była republiką, ale wciąż znajdowała się pod tureckim protektoratem.
W koloni osiedlono 400 trędowatych z Krety. Mieszkali w niewielkich domkach, mieli warsztaty, sklepiki i tawernę, uczestniczyli w nabożeństwach w greckokatolickim kościele. Na każdego z nich państwo płaciło jakoś tam kasę na utrzymanie. Zawierali oni nawet małżeństwa. Jeśli owocem takiego związku było zdrowe dziecko, zabierano je na Kretę i oddawano do wychowania krewnym, lub obcym.

Ze szczytu wyspy rozciąga się niesamowity widok na morze i góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze zwiedziliśmy śliczne miasteczko portowe Agios Nikolaos, w którego centrum zajmuje port oraz głębokie na 64 metry jezioro Vulismeni. Ponoć w jego wodach kąpała się sama, piękna bogini Afrodyta. Obrazek
Bardzo długo było ono uważane za jezioro bez dna.
Zatrzymaliśmy się też w ślicznym klasztorze Św. Jerzego:

Obrazek

Obrazek

Następnym razem zapraszam na relację z wycieczki na Santorini. Miejsca o którym marzyłam od lat!
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Aniu piękne wakacje. ;:215 dzieciaki szczęśliwe w wodzie. ;:167 Mama solidnie opiekowała się ogrodem. ;:180 Róże mimo upałów ładnie się trzymają. Powojniki też cudnie cię przywitały. ;:31 Zazdroszczę ci cieplejszego klimatu zimą i przetrwania brązowych turzyc. ;:oj Do czego to doszło, szczęście z powodu deszczu. ;:306
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Aniu!
Melduję się w nowej odsłonie. Piękna fotorelacja z raju! W życiu nie widziałam tak krystalicznej czystej wody o takim kolorze. Pewnie żal było wracać...W takim miejscu można znosić upały. Zniosłabym nawet 40 stopni :D
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Wielka miłość od maja 2013, czyli działeczka Aneczki. Cz. 5

Post »

Aniu,w maju było 26-30 st i cały czas słońce ale inaczej się tam temp odczuwało niż u nas.Ja zle znoszę upały i bałam się ze nie dam tam rady/mam 51 lat/ ale temp okazała się optymalna.Filtr 20 wystarczyl i poopalalismy się też trochę.Roślinność w drodze na Balos nie była jeszcze wysuszona ale i też nie jakaś bujna bo to taki górski teren/tu przypominała mi się Chorwacja/.Ale ogrody,drzewa przy drogach kwitnące wydawaly cudne wonie.Napawałam się ich zapachem.A zdjęć nie umiem wkleić.Miałam je zgrane u siebie ale komputer spalił się i wszystko co na nim było przepadło.
Ja taka cicha myszka jestem i wolę czytać i oglądać Wasze wątki,podziwiać ogrody i ich przeistaczanie się.
Podpatruję chętnie co jeszcze zwiedziliście.
Czy też jesteś zauroczona bardzo przyjaznym nastawieniem Greków do turystów?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”