Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
dana581958
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 6 gru 2015, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Dzisiaj miałam przyjemność być z wizytą u Joli. :tan Mimo lekkiej okrywy śnieżnej, Jej ogród zauroczył mnie. ;:138 Ma wiele ciekawych iglaków i drzewek oraz krzewów liściastych ;:108 .Ale najbardziej podobała mi się część z żurawkami. Na lekko pochyłym wzniesieniu, pod dużymi drzewami, rosną kępy kolorowych żurawek. Zdjęcia nie oddają urody tego zakątka. ;:180 W przyszłym roku myślę, że będę podziwiać dużą rabatę z liliowcami. ;:215
Jolu, życzę Ci dużo radości z tak pięknego ogrodu.
Pozdrawiam. Ewa.
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12833
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Ogród rośnie, z roku na rok szybciej. Pięknie u Ciebie Jolu, przestrzeń jeszcze jest, ale za kilka lat zrobi się las. ;:173
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Mój inversa stoi w miejscu- nie podoba mu się chyba tam gdzie jest. Pewnie masz dużo gości zimowych w ogrodzie nie tylko do podziwiania.
Joluś cudnie u Was naprawdę ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Witaj Jolu, przychodzę z pozdrowieniami noworocznymi, ponieważ powoli zaczynam się budzić z zimowego snu. Ostatnio niewiele tu piszę, jak zresztą i Ty, lecz poza forum robię pierwsze kroki w tym sezonie i przeglądam sobie oferty szkółek.
Nadeszła w tych dniach sroga zima, jakiej już dawno u nas nie było, ale jednak dzień staje się coraz dłuższy i mimo że na rabatach leży teraz śnieg, to pierwsze plany już snuć trzeba, bo czas leci szybko i wkrótce znów weźmiemy się do pracy w naszych ogródkach. Serdecznie pozdrów od nas Zbysia i wszystkiego dobrego Wam życzymy!
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolka więcej na fb siedzi w robótkach szydełkowych :) Jakie plany ogrodowe na 2017? oby się spełniło ;:196
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Ewa ma trochę racji, częściej bywam na Fb i tam coś wstawiam bo łatwiej ale na forum zaglądam codziennie.

Iga ogród się rozrasta ale jest to cel zamierzony po prostu mniej powierzchni do koszenia będzie.Staraliśmy się obsadzać tak żeby środek był wolny od nasadzeń.Już od kilku lat rośliny są intensywnie przycinane na wiosnę.

ewa w-Ewa nasz Inversa pochorował się po oprysku na tę mszycę co tworzy galasy, nie wiemy dla czego tak się stało bo i czas oprysku był prawidłowy i dawka ucierpiał nie tylko Inversa ale i pozostałe opryskane świerki, zżółkły im igły.
Plany na nowy sezon jakieś mam.Nie mam w ogrodzie żadnej piwonii Itoh i zakup takiej mam w planach na ten rok.Wydatek spory tym bardziej że nie zamierzam kupić jednej by jej było smutno. :D .

Wandziu zauważyłam że mniej Cię teraz na forum ale cieszę się że czujesz wiosnę i wracasz.Teraz trochę martwy czas bo i w ogrodzie się nic nie dzieje i według mnie na siewy jeszcze za wcześnie przynajmniej ja się nie spieszę bo skrętniki zajmują wszystkie parapety i pojemniki z wysiewami brak miejsca.
Zima u nas sroga bardzo, było i -22 ale dzisiaj już "tylko" -19 i cudne , zdrowe i bardzo rześkie powietrze.Cieszę się z takiej pogody bo wymarzną różne choroby i szkodniki.

A tak jest u nas w ogrodzie, dobrze że przy tym mrozie roślinki mają solidną pierzynkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Zima coraz piękniejsza

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jola, wspaniałe widoki...drzewka wyglądają bardzo malowniczo na tle śniegu ;:333
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolka no już zachwyty wyraziłam na FB ale mogę i jeszcze raz i jeszcze raz bez końca bo tak śliczna zima u Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Mam nadzieję, że zima jednak już i u Was w odwrocie. Jolu kiedy będziesz w W-wie?
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Przyszła do nas wiosna.Pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczy pogodą ale wczoraj i dzisiaj ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciemiernik będzie kwitł
Obrazek

A tutaj moja przygoda z sianiem liliowców.Nasionka mam od naszej forumowej koleżanki Justyny-justus27
Obrazek
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Słonecznie chyba w całej Polsce , ale straszą zmianą pogody od jutra dlatego chyba w końcu pójdę na działkę pierwszy raz w tym roku ;:224
Muszę trawki poobcinać, ciężka robota jak dla mnie. Czy ranniki szybko się rozmnażają?
Na kwiaty z tych siewek to chyba poczekasz ze dwa lata?
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu u Ciebie to widać szybsza ta wiosna jakaś bo u mnie krokusy to dopiero co noski z ziemi wystawiają a u Ciebie już kwitną. Działasz już coś w ogrodzie, ja wczoraj wycięłam większość traw i werbeny wyrwałam, na środę planuję przycinanie hortensji ale jakaś naoczna kontrola wykwalifikowana by mi się wtedy przydała ;:224 mam tylko nadzieję że pogoda się aż tak bardzo nie zepsuje i da popracować w ogródku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”