Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

FRAGOLA-Grażynko nie mam hortensji Hayes Starburst ale chyba u Wandy7 czytałam o niej że się wykłada, mam ją na liście zakupowej.U mnie w tym roku wyłożył się Polar Bear. U mnie też przycinane wiosną bardzo mocno ale widocznie są odmiany bardzo uparte i mocno na nie działa przyciąganie ziemskie :)

ewa w-Ewciu bukietówek mam 15 odmian plus kosmatą, jedną odmianę piłkowanej, dębolistną i trzy ogrodówki.
Ja z tej Pink Anabell nie byłam bardzo zadowolona jak mąż ją przywiózł do domu wolała bym bukietówkę ale co było rozbić posadziłam i rośnie.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Dzisiejsze widoczki

Bieluń jednoroczny
Obrazek

Nasza uprawa miododajna z nasion które dostaliśmy z firmy Syngenta
Obrazek

Ślazówka
Obrazek

Pierwsze kwiaty na hibiskusie bagiennym
Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu..piękny bieluń jednoroczny..ładny kolorek. :D U mnie wiele lat temu gościł biały. Uprawa miododajnych robi wrażenie. ;:215. Pszczółki zadowolone. ;:108
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu. To już wszystkie hortensje bukietowe zgromadziłaś czy jeszcze coś brakuje do kolekcji ? Przynajmniej z nimi nie ma problemu z zimowaniem tak jak z ogrodowymi.
Nie będę robił Ci kłopotu z lilakiem. Wrotków pewnie Ci nie po drodze. Gdzieś go dopadnę. O ile opis zgadza się z rzeczywistością to warto go mieć i ze względu na drugie kwitnienie jak i na mały rozmiar.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Hortensja pnąca piękna ;:167 pozostałe również ale i ja je mam więc aż tak nie chwalę :wink:
Jolu, fajnie , że pokazałaś Pink Anabell i piszesz o przycinaniu bo ją właśnie chcę kupić no chyba że znasz jakąś inną odmianę o różowych kwiatach bo takowej poszukuję . Na liście mam zapisaną Bella Anna ale ona ogrodowa i chodź piszą ,że mrozowi się opiera to jakoś w to nie wierzę :roll:
Poletko miododajnych robi wrażenie ;:oj raj dla pszczółek .

Pozdrawiam
Elka
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Poletko miododajnych to zwykły przypadek.Kiedyś na tym polu mieliśmy sad ale go wykarczowaliśmy bo nie miał kto przy tym robić, przez trzy lata sialiśmy gorczycę, dwa lata nic nie sialiśmy a w tym roku wiosna wypatrzyłam ofertę firmy sprzedającej środki ochrony roślin "Syngenta" która proponowała nasiona roślin miododajnych na obsianie 0,5 ha, napisałam do nich i dostaliśmy za darmo te nasiona.W skład tej mieszanki wchodziły: gryka, ogórecznik lekarski, len oleisty, facelia , koniczyna perska i słonecznik. Skład mieszanki jest tak dobrany że na polu ciągle coś kwitnie, teraz został już słonecznik.Super sprawa i uważam że pszczelarze z okolicy powinni nam się odwdzięczyć miodkiem. ;:215

Zenia-Zeniu też kiedyś miałam bielunia jednorocznego białego ale potem go zaprzepaściłam a w tym roku dostałam nasionka z jakiejś wymiany i zeszło mi dwie sztuki i okazał się taki piękny.

drozd-Janusz jeszcze nie mam wszystkich odmian hortensji ale kolejne cztery zakupiłam u naszej forumowej koleżanki ,spodziewam się przesyłki lada dzień.
Mnie ten lilak bardzo się spodobał przypomina odm."Palibin" którą mam krzaczastą i jestem nią zachwycona, jak ten będzie podobny to będzie super.Dla mnie to żaden problem podjechać na Zemborzycką bo to z mojej strony Lublina.

tija-Elu ja mam z tego typu hortensji tylko zwykłą Anabell i tą Pink nie przepadam za nimi i nic Ci nie doradzę w tej kwestii.
Uprawa miododajnych to rzeczywiście strzał w dziesiątkę, teraz oprócz pszczół i ptaki mają wyżerkę , wyżerają nasiona słonecznika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Witaj, Jolu. Trafiłam do Ciebie przypadkiem, jednak będę częściej zaglądać, a to ze względu na fantastyczne hortensje. Mam kilka pytań, wiec w wolnej chwili napiszę więcej,. TYmczasem pozdrawiam i zapraszam do siebie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu, ta hortensja na ostatnim zdjęciu, wybarwiona na ciemnoróżowo to jaka? Wygląda świetnie w formie małego drzeweczka!
Czy ty Jolu odebrałaś PW ode mnie, bo nie jestem pewna?
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolka też zachwycam się twoimi hortensjami, tak ogromne kwiatostany robią wrażenie i tez zapytam jak się nazywa ta przebarwiona :?:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

IzabelaS-Witaj Iza.Zapraszam i jak tylko będę umiała to chętnie podpowiem i odpowiem na pytania.

wanda7-Wandziu ta hortensja to Pinky Winky. Twoje pw odebrałam ale jeszcze nie wiem nic konkretnego więc nie odpisuję.

leszczyna-Krysiu ta hortensja to Pinky Winky.
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu...także podglądałam twoją hortensje w formie drzewka a to Pinky Winky. Mam ją, tzn malutka, dwuletnia..własnoręcznie przeze mnie ukorzeniona :heja . Powiedz mi tylko czy gałązki jej przycinasz od dołu czy ona tak sama z siebie rośnie. :?:
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Zeniu ja wiosną przycinam wszystkie gałązki zostawiam jedno -dwa oczka na gałązce a ona taka była już z szkółki.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Pierwsze wrześniowe zdjęcia

Hibiskusy bylinowe mają w tym roku idealną pogodę na pokazanie swojego piękna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ślazówka
Obrazek

Tyle zostało po zimie z miskanta "Apache"
Obrazek

Obrazek

Leonotis
Obrazek

Pierwsze zimowity
Obrazek

Hibiskus syryjski
Obrazek

Osteospermum
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chryzantema
Obrazek

Bylica
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”