Ogród Ignis05 część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witam serdecznie :wit

Postanowiłam otworzyć nowy wątek, który rozpocznie się relacją z wycieczki do angielskich ogrodów.
Zaczęłam relację już w poprzednim wątku, ale uznałam, że lepiej będzie , jak cała relacja będzie w nowym wątku.
Na początek - powtórka z tego , co już było w poprzedniej części, która jest tutaj.

Pogoda w Anglii zrobiła nam psikusa i zamiast być pogodą angielską była jakąś prawie afrykańską.
Tylko dwa razy się zdarzyło, że coś tam nam kapało na głowy. Z dnia na dzień pobytu robiło się coraz goręcej.
Wielką zaletą tej wyprawy było zakwaterowanie w jednym miejscu, skąd robiliśmy wypady do różnych ogrodów.
Mieszkaliśmy w niewielkiej miejscowości w hrabstwie Sassex w takim klimatycznym starym angielskim domu, którego
najstarsza część liczyła sobie coś około 500 lat. Oczywiście dom został przystosowany do nowoczesności (łazienki, sprzęt kuchenny, itp).

Obrazek

Obrazek

Dom jest obsadzony różnymi pnączami takimi jak róże, glicynia , otoczony sporym ogrodem z wysokim żywopłotem
od strony ulicy.
A taki widok miałam z okna sypialni
Obrazek

Codziennie zwiedzaliśmy jeden lub dwa ogrody, po drodze odwiedzaliśmy też różne centra i szkółki ogrodnicze.
Byłam w towarzystwie osób mocno zaangażowanych w tematykę ogrodową, więc wszędzie większość z nas szukała niebanalnych roślin.
I chociaż obiecałam sobie, że nic nie będę kupowała, to jednak skusiłam się na tylko dwie roślinki.
W końcu jakąś pamiątkę z wycieczki trzeba sobie przywieźć, no nie ? :lol:
Na pierwszym planie moje dwie roślinki a w tle nie wypada mi pisać , czyje. :lol:
Obrazek

Dzisiaj przedstawię fotki z pierwszego ogrodu.
Obrazek

Wielki ogród , pełen roślin sprowadzanych z egzotycznych stron świata, z kolekcjami piwonii, magnolii,
hortensji, dereni i wielu innych roślin.
Oczywiście, jak w wielu ogrodach angielskich w pewnym miejscu obowiązkowa wielka, centralnie
rozmieszczona po obu stronach rabata, pełna ciekawych nasadzeń. Założona tak, żeby przez cały sezon
coś na niej kwitło i przykuwało uwagę. Jak dla mnie to mistrzostwo świata, bo ja tak nie umiem .

Akurat tego dnia , w tym ogrodzie pogoda była angielska , wyjątkowo. :;230

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jeszcze tego samego dnia zwiedzaliśmy PARHAM HOUSE & GARDENS a właściwie tylko ogród.
Posiadłość została założona w czasach panowania królowej Elżbiety I i jest jednym z najpiękniejszych założeń z tamtej epoki.
Obecni właściciele odkupili ją a latach dwudziestych dwudziestego wieku i gruntownie odrestaurowali stosując metody renowacji odpowiednie do wieku budowli. Przy domu znajdują się ogrody otoczone żywopłotami i murami lub niższymi murkami obsadzonymi różnymi roślinami takimi jak powojniki, róże itp. Tutaj znajdują się ogrody : ziołowy, różany, egzotyczny, warzywnik i szkółka roślin. Dalej od domu są łąki i sad a także wielki obszar , gdzie od dawna są hodowane daniele.

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Do ogrodu przy domostwie prowadzi taka piękna brama strzeżona przez dwa kamienne lwy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Miłego oglądania. :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu,
z przyjemnością obejrzałam po raz kolejny fotorelację z twojej wyprawy.
Oczywiście czekam na ciąg dalszy oraz bieżące sprawozdania z Twojego cudnego ogrodu :)
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Też z przyjemnością obejrzałem piękne ogrody i bardzo dobre fotki ;:108
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
a_nie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1620
Od: 31 mar 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Choć w Twoim tajemniczym, różanym ogrodzie jest przepięknie i mogłabym tylko jego podziwiać ;:138 To z wielką ciekawością pooglądam jakie ogrody tworzą brytyjscy profesjonaliści.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu, wszędzie dobrze ale w domu najlepiej, nic nie trzeszczy przy jakimkolwiek ruchu, na głowę też nic nie leci a pogodę mamy naszą regionalną. ;:215 Bo u Ciebie inna niż u mnie, taka chłodniejsza Angielska. ;:306
W pamięci zostaną tamte widoczki i wielkie połacie cudownych roślinek, takie jednorodne kolorowe plamy fantastycznie wyglądają.
Ech pomarzyć można, ale rzeczywistość jest na miarę naszych możliwości i nie ma co liczyć, że ogródki nagle się powiększą. ;:113
Teraz czas na relację z Twojego przysiółka. ;:oj :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Im dłużej oglądam zdjęcia z wycieczki marzeń tym bardziej mi się podobają, ciekawie są zestawiane byliny. Fajnie Krysiu że dozujesz zdjęcia z umiarem, bo inaczej bym się zachłysnęła i nic by nie zostało w łepetynie :lol:
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu ;:196 Wpisuję się w nowym wątku, aby mi nie umknął.
Relacja z wycieczki ;:215 A zdjęcie rzeźby w otoczeniu róż ;:138
Czekam również na fotki z Twojego ogrodu.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Cóż za niebiańska podróż! Zazdrość mnie zżera i już kształtuje się we mnie po cichu marzenie, żeby też to wszystko Krysiu kiedyś obejrzeć. ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

O dziękuję Krysiu :wit
Za taka fotorelację i opisy z pięknego miejsca i ogrodów.Dom piękny.Ogrody cudne ;:108
To moje klimaty. ogrody bardzo w moim guście.Lubie takie kolorowe.
Bajecznie wyglądają,Dzięki ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Piękna ta fotorelacja, och są cudne miejsca ;:108 :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witam serdecznie :wit

Dzisiaj pokażę trochę fotek z mojego ogrodu.
Część róż ma teraz przerwę w kwitnieniu ale inne już zaczęły powtarzać.
Chorującym poobrywałam porażone liście, poprzycinałam raz kwitnące i zrobiłam oprysk.
Teraz czekam na efekty. ;:65
Niemal ciągle wytwarzała pojedyncze kwiaty Nevada a ostatnio zaczęła dość bujnie kwitnąć.
Całkiem podobnie zachowuje się Polka, z tym, że ona nie wytwarza takiego mnóstwa kwiatów.

Mam taką jedną La Roche Guyon, która jak wytworzyła jakieś bordowe pąki tak je wciąż ściska i ani myśli rozwinąć.
Myślałam, że tylko ja mam taki problem ale podobnie ma Jagódka JagiS.
Razem zamawiałyśmy z jednego źródła, może reklamować ?

Mam ewidentnego pecha do róż z serii Ueteneser.
Kiedyś kupiłam niby Rosarium Ueteneser i okazała się nie taką różą a teraz kupiłam niby siostrzaną Rosarium,
Ueteneser Rosenprinzessin i też nie jest ta, która miała być.
Tamtą kupowałam licząc się z możliwością pomyłki ale ta ostatnia jest z renomowanego źródła.
Reklamowałam ale teraz nie mają ani jednej sztuki i odesłali mnie do jesieni.

Poprzez wycięcie chorej śliwy w poprzednim sezonie zyskałam nową rabatę.
Oczywiście, obsadziłam ją , jak się okazało znowu za gęsto i nie zawsze wszystkie rośliny mają
odpowiednich sąsiadów ale teraz , jak rano odsłaniam okno widzę tam burzę kolorów. :tan


Madziu :wink: miło mi Ciebie powitać w nowym wątku.
Powtórzone fotki z wycieczki mogły sprawić Wam zawód ale myślę, że dobrze
będzie mieć wszystkie razem w jednym wątku.
Obrazek

Witaj Sławku :lol: dziękuję za pochwałę fotek. Wkrótce pokażę jeszcze inne z kolejnych ogrodów.
Zapraszam.
Obrazek

Witaj Alu :) Jak Ty pięknie umiesz pochwalić mój ogród, aż się rumienię. ;:131
Obrazek

Stasieńko ;:196 dokładnie tak jak piszesz.
Pozostaną wspaniałe wspomnienia , może jakieś inspiracje ale rozciągnąć naszych ogrodów nie sposób.
Obrazek

Oleńko :) Postaram się wkrótce pokazać następny ogród z wycieczki. Na razie trochę fotek z mojego ogródka.
Obrazek

Dorotko :D tamta różanka to jest prawie tak duża , jak mój ogród. Otoczona murem i żywopłotami z różnych stron.
Wewnątrz mnóstwo róż na klombach w otoczeniu kocimiętek, naparstnic i innych roślin dopełniających całości.
Między tymi nasadzeniami tylko niezbyt szerokie ścieżki. Wspaniały zapach i niesamowite widoki. Chyba na
zdjęciach nie bardzo udało mi się to pokazać, ale też trudno było zrobić takie z większej perspektywy.
Obrazek

Wandziu ;:196 już od dawna mówiłam, że marzę o takiej wycieczce jeszcze do Anglii.
Trzeba mieć marzenia, czasami się spełniają.
Obrazek

Witaj Aniu :) miło mi, że mogę podzielić się swoimi wrażeniami i tym sprawić komuś radość.
Ciąg dalszy jeszcze będzie, zapraszam.
Obrazek

Karolinko :) Anglicy mają długą tradycję w tworzeniu ogrodów. Osobiście bardzo mi odpowiada charakter
ich ogrodów a zwłaszcza te klimaty parkowe i założenia romantyczne, tajemnicze. Podczas moich wyjazdów do
ogrodów w Niemczech i we Francji przekonałam się , że tam najbardziej podobały mi się ogrody zakładane
przez osiedlających się tam Anglików. (I oczywiście ogród Moneta, chociaż on nie był chyba Anglikiem. :lol: )
Obrazek


Na koniec moja nowa rabata i kawałek starszej. :lol:
Obrazek
Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Oj Krysiu, jeszcze raz obejrzałam relację z Anglii i teraz się pozachwycam :) Po pierwsze to Ci zazdroszczę takiej wyprawy. Po drugie, przepiękne ,stare ,angielskie , słynne z urody ogrody to perełki ;:oj po prostu cuda świata . Róże mają gałęzie jak drzewa :lol: oj cuda :) A po trzecie, te stare angielskie domostwa takie cudowne, klimatyczne , charakterystyczne dla Anglii, niesamowite--to zobaczyć to też frajda :lol: A mogłyście przewieź roślinki do Polski ? to dozwolone ?
U Ciebie w ogródku pięknie, niewiele odbiega od Anglii ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Dobry wieczór, Krysiu! :wit

Anglię darzę wielkim sentymentem, byłam tam wielokrotnie, ale ... nigdy w ogrodach.
Teraz, dzięki Tobie ;:168 , wchodzę przez bramę strzeżoną przez kamienne lwy i zachwycam się ;:167 ;:167 .
Zastanawia mnie na czym polega wielki urok angielskich ogrodów. Mają rozmach, są bujne, czasami wręcz przeładowane roślinami, a jednocześnie panuje w nich jakiś ład i spokój.
To wielka sztuka tak tworzyć i komponować (ukłon dla Ogrodników), lecz równie wielka sztuka tak umiejętnie "sprzedać" to wszystko (ukłon w stronę szefów marketingu).
Przecież te ich ogrody, to przykład absolutnie niepowtarzalnego, narodowego produktu eksportowego, w najczystszej postaci.

Dziękuję serdecznie za wspaniałe wrażenia!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”