Ogród Ignis05 część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu właśnie sprawdzałem na goglu, puszkinia i cebulica Miszczenki to chyba ta sama roślina tylko moja nie ma takich sztywnych liści, rozkłada liście po ziemi. Bardzo lubię tę roślinę, kwitnie jako pierwsza.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu, pochwal się co też zamówiłaś w F? Fakt, kuszą obniżkami cen i aż ręce świerzbią, żeby coś kliknąć :;230
Zdjęcie puszkinii na poprzedniej stronie ;:333 U Ciebie bardzo dorodna kępa.
Oby ta zimnica wreszcie się skończyła, bo już trudno znieść ten chłód, noce z przymrozkami i ciągły niedobór słońca ;:222 Mam nadzieję, że prognozy na maj się sprawdzą - ma być ciepło.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu,

Mimo upiornej pogody Twój ogród prezentuje się pięknie. Najbardziej podobają mi się fioletowe krokusy w paski (już ich na pewno nie ma) i.... Misia ;:167 Jest klasyczną przedstawicielką rasy kota burego, a tak się składa, że kotów burych jest coraz mniej.

Rozbawiłaś mnie swoimi zakupami kolejnych róż. Ciekawe, gdzie je wsadzisz ;:306
A przecież trzeba gdzieś posadzić jeszcze dalie!

Wertykulację robiliście dwa razy? Podziwiam, ale dlaczego dwa razy?
Pozdrawiam serdecznie.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Twoje oczko wodne z tym uroczym mostkiem zawsze mnie rozbraja ;:63 śliczne, otoczone kamykami , ładnie utrzymane , super ;:63
Ciekawa jestem co u Ciebie porobiło to ochłodzenie? Mam nadzieję ,że nic :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu oczko wodne piękne i otoczenie idealne. ;:138 Kępa Puszkini śliczna. ;:oj Skoro już taki żółto kwitnący rarytas przywędrował do ogrodu, to rozpocznij produkcję i zarobisz na kolejne chciejstwa. :wink: Ciepła życzę. ;:3
Awatar użytkownika
elam
100p
100p
Posty: 182
Od: 28 paź 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu

bardzo dziękuję za odwiedziny i za rośliny. Wizyta była bardzo miła, ale krótka, będziemy musiały ją powtórzyć, gdy będzie cieplej.

Krysiu jak Ci się udało wykopać sadźca, nie podzieliłam go, niech taki piękny, duży okaz rośnie - rośliny darowane mają u mnie szczególne względy.

Przez pogodę nie było u mnie "wykopek", ale pamiętaj, że chętnie się dzielę tym co mam.

Canna została zabezpieczone, czeka na cieplejsze dni, Pozostałe rośliny posadziłam, deszcz je podlał.
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu. :wit
A co tam słychać na twojej działeczce ?
Poproszę o fotki i aktualne wieści.
Pewno sporo się zmieniło a pasażer na gapę za dolary :;230 na pewno już kwitnie.
Pogoda jak w kalejdoskopie, ale na szczęście coraz cieplej się robi.
Pozdrowionka spod pagórów i ;:3 życzę. ;:196 ;:167
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu :wit . Bardzo dziękuję za te życzenia i wzajemnie ;:196 . Zazdroszczę Ci tego oczka ;:173 . Wygląda bardzo ładnie i ta kładeczka ;:215 . Wiosna w ogrodzie coraz to piękniejsza ;:333 . Dopełnieniem wszystkiego byłoby słoneczko tak więc słoneczka Ci życzę :wit .
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Puk, puk, Krysiu! ;:196
Co tam słychać w majowym ogrodzie?
Cebulowe już pewnie kwitną, więc czekam na zdjęcia ;:65
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witam :wit

Długo nie pisałam. W moim ogrodzie wszystko rozwija się z dużym opóźnieniem i brakowało mi nowych obiektów do fotografowania. A ileż można roztkliwiać się nad kwitnącym wciąż tym samym kwiatkiem ?
Jak tylko przyszło kilka nocy z przymrozkami od razu wszystkie kwiatki na białej magnolii zrobiły się brązowe. :?
Taka zimnica trwała prawie do końca kwietnia.
Na szczęście weekend pod koniec kwietnia i początek maja wynagrodziły nam wszystkie przykre dni.
Było słońce i w końcu trochę cieplej.
Z początkiem maja postanowiłam zdjąć już karmnik z pergoli nad różą. Musiałam zrobić porządek, bo ptaki
rozrzucając ziarna przy okazji posiały mi jakąś trawę. Z trudem ją wykopałam i teraz róża ma luz wokół swoich korzeni.
Kiedy przyszła ta pora dla ptaków na popołudniowy posiłek zaczął się istny raban. Tak protestowały, że nie ma karmnika,
że żal mi się ich zrobiło i zaczęłam szukać miejsca , gdzie go umieścić. Wybór padł na jabłonkę.
Zawiesiłam tam karmnik i tylko chwila wystarczyła, by ptaki zorientowały się o jego nowym położeniu.
Tylko gołąb grzywacz najdłużej się błąkał. Kiedy mnie zobaczył wylazł na ścieżkę i coś do mnie burczał.
A w końcu zorientował się, gdzie ptaki rozrzucają ziarno i poszedł pod jabłonkę skubać to, co spada.
Przy okazji podeptał mi szachownicę kostkowaną, która tam rośnie.
Wcale się nie płoszy już na mój widok. Całkiem się oswoił.

Obrazek

Wczoraj przez cały dzień i jeszcze dzisiaj z rana padał deszcz. Ogród jest solidnie podlany.
Po południu wyszłam do ogrodu na przegląd i oto co zobaczyłam.

Obrazek

Nie miałam serca by im przerwać i zostawiłam je w spokoju. Teraz będę miała za jakiś czas pewnie inwazję winniczków. :)

Przepraszam, że niektórzy z Was musieli tak długo czekać na odpowiedzi.

Aniu anabuko 1 :lol:

To jest ciemiernik cuchnący, taka nazwa. Ma specyficzny zapach ale czy to znaczy, że cuchnie, nie wiem.
Moja wiosna jest mocno spóźniona, co mnie trochę zawsze wkurza. Tam na południu już dawno przekwitły kwiatki,
na których kwitnienie dopiero czekam. Ale to już powinnam się do tego przyzwyczaić.

Obrazek


Michale :wink:
nie sądzę, że to te same rośliny. Nawet ich nazwy łacińskie są całkiem różne. Może Ci wykopać trochę cebulek ?

Obrazek

Dorotko ;:196
skusiłam się na trzy róże, ale to dlatego, że te właśnie za mną chodziły od dawna.
To Agnes Schillinger, Princess Alexandra of Kent i Eyes For You.
Na razie wsadziłam je do doniczek, bo podejrzewam, że co najmniej dwie mam do wykopania.
Zobaczę jak będą rosły i później zadecyduję, gdzie, która zostanie posadzona na stałe. Maj zaczął się u nas obiecująco.
Było ciepło i słonecznie. Dopiero wczoraj solidnie popadało, ale deszcz też się przydał, bo wysypaliśmy odżywkę na trawnik.

Obrazek

Witaj Lisico ;:196

Dziękuję za komplementowanie mojego ogrodu i kota burego.
Miło mi, że cię rozbawiłam. :lol:
Róże rosną już ...w doniczkach. A na stałe to jeszcze się zobaczy. :lol:
Wertykulacja została powtórzona, bo nie wyszło dobrze wszystko za pierwszym razem.
Tak zadecydował mój Mąż. Za drugim razem prowadził maszynę w poprzek pierwszego razu.
Tylko ja grabiłam tak samo. :uszy

Obrazek

Karolinko :)
Przez to ochłodzenie jeszcze bardziej stanęła w miejscu wegetacja w ogrodzie.
I oczywiście zbrązowiały mi kwiatki białej magnolii. Na szczęście zakwitnie jeszcze Susan.

Obrazek

Soniu :wink:
Na szczęście robi się coraz cieplej. Wprawdzie jeszcze tak do około 10 stopni Celsjusza ale zawsze to lepiej niż coś koło zera.
Spróbuję coś zrobić z tym żółtkiem, żeby to to rozmnożyć. Może się uda. Tylko nie bardzo wiem, jak się za to zabrać.
Ostatnio co posiałam to klęska. Nie wiem , co się stało. Nawet takie aksamitki mi wyszły byle jak.

Obrazek


Kochana Elu ;:196
Jestem pełna podziwu dla Twojej pracy, jaką wykonałaś po inwazji dzików.
W tak krótkim czasie i w takiej zimnicy doprowadziłaś rabatki do takiego stanu, że śladu po dzikach trzeba szukać.
A wiesz, że te zwierzaki buszują wokół naszych ogrodów ?
Właśnie ostatnio zauważyliśmy, że usiłowały podważyć nam siatkę na podmurówce w pobliżu śmietnika.
Pewnie w śmieciach było coś, co je nęciło. Sąsiadom to już regularnie przewracają pojemniki i wyrzucają ich zawartość na ulicę.
Mam nadzieję , że Tobie już dadzą spokój.

Obrazek

Grażko ;:196
wiosna z ociąganiem , jak zawsze dociera w moje strony.
Ten fakt trochę mnie stresuje , chociaż powinnam się już do tego przyzwyczaić.
Zgodnie z życzeniem dzisiaj mam trochę zdjęć, bo wcześniej to już nawet nie było co fotografować.
Pasażer na gapę już kwitnie od jakiegoś czasu, rozwala się na rabatce i trochę mi tam nie pasuje.
Ale trudno, poczekam, może się rozsieje ?
A może wytworzy nasiona, to je pozbieram.
Dzięki za pozdrowienia i życzenia . Tobie również życzę zadowolenia z ogrodu i dobrej pogody. ;:3

Obrazek

Ewelinko ;:196
Nie masz co zazdrościć, tylko musicie pomyśleć o czymś podobnym w przyszłości.
Na pewno Wam się uda zrobić coś fajnego, dopasowanego do Waszych wymagań.
Na pewno trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dzieci.
Kiedyś miałam tam jeszcze rybki ale jak okoliczne koty się o tym zwiedziały to rybki znikały w ekspresowym tempie.
Teraz podziwiamy żabki, traszki i inne zwierzątka, które same pojawiają się w oczku.

Obrazek

Dorotko ;:196 właśnie się trudzę nad napisaniem postu i coś ciężko mi idzie.

Obrazek


Na koniec życząc wszystkim zaglądającym miłego weekendu jeszcze kilka fotek z ogrodu, na których widać zrobione kanciki rabatek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze rabatki nad oczkiem.

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu,
ucieszył mnie widok winniczków.
U mnie ich nie ma.
Kiedyś znalazłam jakieś na działce u Mamy.
Już wtedy przyszło mi na myśl, aby kilka zabrać ze sobą.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu rośliny szybko nadrabiają zaległości.
Nie masz się czym stresować.
Wszystko widzę przycięte, wypielęgnowane....jak z obrazka. ;:63
Winniczki raczej wynieś daleko, bo jak się rozmnożą to one będą miały raj a Ty tylko stresować się będziesz znikającymi roślinami.
Wiem, bo sama mam ich tyle, że głowa boli.
Wciąż zbieram i te i te bez domków, a i tak straty każdego roku są duże.
Ptactwo raz przyzwyczajone do karmienia trudno odzwyczaić, a poza tym to miły widok obserwować jak odwiedzają karmnik.
Mam nadzieję, że szybko wszystko szybko u Ciebie się rozwinie i będziesz mogła cieszyć się bujną roślinnością. ;:196 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu :wit
Pięknie na tych rabatach.Kolorowo.
Tulipcie śliczne. Rococo zachwyca mnie bardzo. Kilka ich mam.Ale ich jeszcze dokupie.
Ja dla tych ślimaków nie byłabym taka litosciwa. :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”