Ogród Ignis05 część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Nie wiem jak innym, ale mi się podoba ta lekko zimowa odsłona Twego ogrodu. Wszystkie inne odsłony też. Bo jak mówi stare przysłowie - "ładnemu we wszystkim ładnie" ;:196
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Wydaje mi się Krysiu,ze przechowanie w piwnicy przez pierwszą zimę , tych kupowanych chryzantem to jest dobry pomysł. Ja go próbuję zastosować, zobaczymy. Moze nie wszystkie będę zimotrwałe ale jeśli czesc będzie dalej potem zyła w gruncie to już dobrze. Bo w sprzedazy są teraz takie zachwycające kolory ;:138 Ależ u Ciebie piękna zima , cudne widoki pokazujesz ;:138 oj cudnie ;:63 a ten mosteczek ;:215 i stawek ;:63 ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu :wit . Przepiękne zdjęcia w takiej zimowej szacie ;:138 . Śnieg na Twoich iglakach i krzewach dodaje ogrodowi uroku ;:108 . Oczko także wygląda świetnie ;:224 . Oj taka zima ma sporo uroku i żeby tak chciało być w święta. Czas pokaże jak będzie, pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witam :wit

Około godziny 3.45 udało mi się zrobić takie zdjęcie pełni księżyca.
Szkoda, że nie dotrwałam jeszcze z godzinkę, może byłoby więcej coś widać.
Jak spojrzałam w niebo księżyc wyglądał jak jajko sadzone , taki efekt dawały otaczające go chmurki.

Obrazek

Jagódko ;:196

Śnieg zrobił mi porządek, zakrył niezgrabione liście. Wczoraj właśnie grabiłam liście ze śniegiem. :;230

Z tym księżycem to nie lipa. Kiedyś już widziałam skrawek takiego wielkiego księżyca za lasem.
Wtedy jechałam samochodem i ten widok całkiem mnie zaskoczył.
Myślałam, że go jeszcze zobaczę, jak dojadę do domu ale nic z tego.
Wprawdzie nie była to aż taka super pełnia jak tym razem ale wierz mi , wrażenie niesamowite.
Szkoda tylko, że mam dookoła lasy ( no , może nie całkiem szkoda, bo tylko przy takiej okazji jak ta pełnia ),
bo skutecznie zasłaniają mi widok na niebo nad horyzontem. Wtedy ten księżyc jest największy i taki aż pomarańczowy.
Wyobraź sobie na niebie pomarańczę wielką jak transatlantyk, wpływający do portu .

Już się cieszę na tę dalię. :heja Całkiem mnie zauroczyła. Już nie wspomnę jaka jeszcze. :uszy
Miłego wieczoru :wit

Lisiczko ;:196

Całkiem podzielam Twoje zdanie, bo już kiedyś coś podobnego widziałam ale tylko fragment i przez chwilę.
Chciałabym zobaczyć to dokładniej jeszcze raz.
Miałaś farta, że akurat jechałaś o tej porze.
Obudziłam się o 3.30 , gapiłam się w niebo ale to jeszcze nie to, co Ty widziałaś.
Przez tę pełnię nie mogłam zasnąć a jak już zasnęłam , to następna pobudka była za późno.
Zresztą, nie wiem, czy coś było widać , bo niebo chmurzyło się od zachodu.

Niezła z Ciebie podróżniczka. Dopiero był Londyn a już teraz Austria. ;:oj
Miłego i owocnego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu. :wit

Iza ;:196
Dzięki za miłe słowa.
Ta lekko zimowa odsłona mi też pasuje.
Nawet mogłam pograbić sobie liście z tym śniegiem. :;230
Wiem, że na zimę śnieg w ogrodzie potrzebny w naszym klimacie.
Szkoda, że nie mamy takiego klimatu jak w Anglii, gdzie opad 10-o centymetrowy to katastrofa.

Karolinko ;:196
Możliwe, że te podpędzane na 1 listopada kwiaty chryzantem mogą być zbyt wrażliwe.
Myślę, że dobrze wymyśliłaś. Przez ten pierwszy rok wrócą do swojego naturalnego rytmu i może okażą się wieloletnie.
Tym bardziej, że niektóre mają niesamowite kolory.

Ewelinko ;:196
U mnie tylko przyprószyło. Ty to masz prawdziwą zimę. ;:oj
Myślisz już o świętach ?
Jak tylko minęły Zaduszki powędrowałam do OBI i oni tam też już szykowali świąteczne towary i dekoracje.
A choinki, świeże drzewka, już stały w rzędach gotowe do kupienia.

Miłego wieczoru :wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

No tak, czyli tylko ci na "psiej wachcie" dostąpili zaszczytu obejrzenia wielkiej pomarańczy ;:224.
Inni, nawet nocne marki, zobaczyli zwykłą pełnię księżyca ;:209. I tak mieli fart, bo od rana chmury, a od popołudnia leje.
Mów, Krysiu, śmiało, jakież to jeszcze dalie chodzą za Tobą... ;:224.

Miłego - Jagi
PS. Lisico ;:196.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Jagódko ;:196

Może należałoby wybrać się gdzieś na otwarte pole na jakimś wzgórzu i czekać na wschód lub zachód księżyca,
to pomarańczę byłoby widać w pełnej krasie. Podobno wschód był około godziny 16-ej 14 listopada.
Nie trzeba czekać zachodu.

PS. Jakby kawałeczek kłącza się znalazł.... :lol:

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Ignis05 pisze:Wyobraź sobie na niebie pomarańczę wielką jak transatlantyk, wpływający do portu
Krysiu, ;:196

Lepiej tego nie można ująć!
Ten zjawiskowy księżyc faktycznie wyglądał jak wielki pomarańczowy transatlantyk wpływający do portu.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu :wit . U mnie powoli topnieje śnieg i zrobi się plucha ;:222 . Zjawiskowy księżyc ;:138 . Myślę powoli o świętach bo to już za miesiąc , czas szybko leci ;:oj . Masz rację, w sklepach już pojawiły się świąteczne dekoracje i cała reszta , nie wspomnę o świątecznych reklamach w TV . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
zlotko73
100p
100p
Posty: 198
Od: 30 mar 2015, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź, Łódzkie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu :wit
Pięknie zimowo u Ciebie.U mnie dziś ciepło,no jeśli 8 stopni można nazwać ciepełkiem :)
Wczoraj byłam w LM poszperać za przecenionymi cebulkami a tam....cebulki wrzucone w jakiś kosz a dookoła święta na całego.
Miłoego dnia ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Ja jeszcze cofnęłam się o kilka stron i sobie obejrzałam fotki przepięknych chryzantem. Właśnie one i dalie przybędą po raz pierwszy do mojego ogrodu. Nie zdecydowałam się jeszcze na kolorystykę, ale to dobrze, że jest do wiosny tyle czasu, bo koncepcja co jakiś czas mi się zmienia i nie mam pojęcia, na co w końcu się zdecyduję. Ponieważ teraz na dworze jest szaroburo, więc marzą mi się żółcie, pomarańcze i morele. Ale im bliżej wiosny, może będę bardziej zastanawiać się nad różowymi i purpurami...
U Ciebie już mroźne krajobrazy, ja mam +10 stopni i nadal grabię liście, żeby mieć mniej na wiosnę.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu tego Ci życzę. Ja chwilowo wyleczyłam się z choroby chryzantemowej i postawiłam w tym roku na jednoroczne. Tak, miałam przez 1 sezon Tiki Tip. W poniedziałek po 16 widziałam wschodzący księżyc :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

U mnie też dzisiaj ciepło i słoneczko , chociaż trochę wiatr. nadal też grabimy liście. Ale mój eM wymyślił ,że idzie z kosiarką , trawy nie ma , ale zbiera w ten sposób liście . Łatwiej , lżej ...no leniuszek zawsze coś wymyśli żeby się nie napracować ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu Widziałaś wczoraj Księżyc? Było go widać tak mniej więcej 3/4 ale właśnie wschodził wielki i pomarańczowy. W czasie pełni nic takiego nie widziałem. Tę dalię co wkleiłaś Jagodzie kiedyś miałem, całkiem była spora ale czy dotrwała do dziś.... :?: Nawet nie wiem bo w tym roku wszystkie dalie rosły razem i takie wielkie żółte zarosły wszystkie inne. Jak jest mokro (jak w 2014) potrafiły na ponad 2 metry wyrosnąć.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”