Ogród zielonej III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Śliczne kepki tulipanów. Jestem ciekawa moich pierwszych na wiosnę ;:65
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Olu dzięki. ;:196 Jak zabierałam się do budowy domu, to przyswoiłam wiele ciekawych informacji. Czasem jeszcze się przydają. ;:108 Głębokość przemarzania gruntu była konieczna do projektowania fundamentów. W tym roku tulipany w doniczkach już tak nie będą się prezentować, choć cztery kępki po 20-30 sztuk będzie. :tan Mnie się pojedyncze też podobają, ale jednak musi ich być duży łan. U mnie dzisiaj w ciągu dnia było 2 stopnie, ale brak słońca jest dołujący. ;:222

Gosiu sama masz sporo zimozielonych, to wiesz, że nigdy ogród nie jest pusty wiosną, choć bylin mało i goła ziemia wokół. Ja jeszcze nie nauczyłam się takiego komponowania, żeby cały czas coś kwitło. Do tej pory skupiałam się na tych kwiatach, które mi się podobały. ;:124 Pora jednak myśleć o komponowaniu roślin kwitnących w różnych porach.

Moniczko dzięki. ;:196 Już niedługo ;:131 będziemy podziwiać świeże tulipany.

Sabinko oglądajmy powtórki kwitnień wiosennych i letnich, bo zima nastraja jednak pesymistycznie, przynajmniej mnie. ;:174 Śniegu spadło dwa centymetry i większość stopniało. Na północnej stronie za domem i w zagajniku brzozowym trochę bieli widać.

Zuza naoglądamy się w różnych ogrodach dużej liczby cebulowych, to u siebie chcemy mieć choć namiastkę. Mnie fascynują ogromne połacie tulipanów w ogrodach pokazowych na zachodzie Europy. ;:215 Ja tam czekam na cieplejsze dni, nie kocham zimy, choć bywa malownicza. Szczególnie widzę to teraz, jak mieszkam na wsi, gdzie zima jest biała i czysta, a nie szara jak na ulicach miejskich.

Jolu miło, ;:168 jeszcze idzie ocieplenie, można dokupić cebulek, pomyśl o tym. ;:108 Choroba tulipanowa jest zaraźliwa. :)

Kasiu jeszcze zima się nie zaczęła, a nam już brakuje kolorowych rabatek. Co to za choroba. Większość moich znajomych nie ma takich problemów. ;:131

Dzisiaj miałam do pomocy M, który wybierał kompost. Obsypałam wszystkie róże, oprócz Bonici. Znowu robię eksperyment. ;:306 Kilka okryłam też stroiszem, będę mieć porównanie jak przezimują. Nogi marzły najbardziej, bo kalosze nieocieplane. Zrobiłam z okna kilka zimowych fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kto nie lubi zimy, może poprawi sobie nastrój kolorem Claudii.

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu toż to u Ciebie zima ;:oj
Tulipanki cudne ;:63
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Kasiu dzięki, ;:196 już marzę o nowych, choć dopiero wsadzone. :;230 Taka ładna zima była do dziesiątej, teraz już tylko mokro.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Sonia, u mnie śnieg trzyma się twardo i jakoś nie chce znikać. Co bardzo mnie cieszy, bo zamiast zgniłej trawy i błocka mam za oknem świeży (nie licząc tysiąca dziecięcych śladów ;:306 ) śnieżny puch.
Rozplenice nawet w zimie genialnie się prezentują ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Sabinko, to masz ładnie, u mnie już pada deszcz, więc szaro, buro. Trawy lekko przyprószone ładne, ale ciężki śnieg je przygniata do ziemi. ;:222 Dwa razy zabierałam się do wiązania, w końcu zrezygnowałam. Na razie podobają mi się też, ale wiosną będą fruwać po całym ogrodzie. Będę wczesną wiosną pracować w ogrodzie. ;:65
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu to koniecznie musisz grube wełniane skarpety zakładać kiedy wskakujesz w te kaloszki. Nawet ze dwie pary! ;:168
Śnieg wyglądał bajecznie. Sam śnieg to nawet lubię (ale tylko tak do końca lutego). Jednak na samą myśl o pojawiającej się chlapie po nim cierpnie mi skóra. :roll:
Piękne pokazujesz tulipanowe kępy. Pochwalisz się co tym razem upchnęłaś w doniczki? Wspominasz o czterech kępach. Jakie to?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Aniu kupiłam kalosze tylko numer większe, więc nie zaszaleję ze skarpetami. :) Już znalazłam nieużywane ostatnio, krótkie zimowe buty przednartowe, świetnie będą się nadawać do ogrodu. ;:215 Posadziłam w większych kępach: Claudia+ Queen of the Night, Angelique + Negrita, Elegant Lady i różowe NN, pokazane na zdjęciu, do których proponowałaś niezapominajki. Te tulipany posadziłam w siatce. Doniczki wkopywałam średniej wielkości, to efektów spektakularnych nie oczekuję.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

A u mnie dziś od rana piękne słonce, nareszcie ;:167 aż człowiekowi chce się żyć. Po tylu dniach szarości i deszczu dziś cudne światło ;:108 Soniu, ja też cały czas zabierałam się do związania traw, ale jak widzę tak pięknie przypruszone śniegiem u Ciebie, to może swoje też zostawię niepowiązane ;:224 Czy oprócz estetyki wiązanie traw jeszcze czemuś służy?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11281
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej III

Post »

O tej porze takie zimowe obrazki też miłe ;:333 .Na razie na krótko zima zawitała bo już dzisiaj prawie nie ma śladu po niej...U mnie na osiedlu zima też bywa jak na wsi ...biała i czysta ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Zuza ja funkcjonuję normalnie, tylko jak świeci słońce. ;:145 Zazdroszczę i czekam jak się u mnie pokaże. Trawy związane mniej zamakają w środku kępy i lepiej przeżywają zimę. Na moim piasku to pewnie nie ma takiego znaczenia. Przekonam się wiosną, jeśli nie zwiążę, jak zaczną śmiecić. ;:218

Marysiu twoje osiedle już zagospodarowane i pewnie spokojne, to i widoki masz ładne. ;:215 Też miałam poprzedni dom na obrzeżach, ale centrum zawsze było brzydkie już po dwóch dniach od opadów. ;:222
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Ładne zimowe obrazki. Nie lubię zimy, ale w takiej scenerii jest malownicza.U mnie nie ma jeszcze białego pudru, ale lada dzień kto wie. Lubię jak ziemię okrywa śnieg, sprawia wrażenie, że jest czysto, spokojnie.
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu ale u Ciebie zima zrobiło się tak czysto i pięknie.
Jestem u Ciebie w drugim wątku i żeby nie zapomnieć wpadłam z zapytaniem .
Co, to za ryż ozdobny ,może masz go gdzieś samego :?:
i czy trawę ostnicę obcinasz ja słyszałam ,że ja się tylko wyczesuje.
Perowskia sadzonki przycina się bardzo nisko tylko w pierwszym roku po posadzeniu,
a w następnym wyżej jak zrobiłaś, to Ty /tak wyczytałam w jednej mądrej książce/
w tym roku przy skracaniu perowskich powtykam gałązki w ziemię może się ukorzenią.
Bardzo ładnie wyglądają płytki w trawie jako ścieżka ,czy w użyciu się sprawdzają.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”