Ogród zielonej III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Martuś taki los ogrodnika. ;:174 Jak się mieszka w szczerym polu to gdzie okoliczne gryzonie mają wyżerkę. W bramie garażowej wygryzły uszczelkę i ryją na rabatach. :evil: Ja mam posadzone dużo tulipanów, to zawsze coś zakwitnie. Moja marketowa róża nadal kwitnie, choć trochę przypalona.

Obrazek

Marysiu dziękuję. ;:196 Jeszcze nie kupiłam koszyków, a doniczek mam dużo, chcę sadzić duże kępy, nie wiem jak to rozwiązać. ;:218 Chopin dla ciebie.

Obrazek

Martuś mnie też denerwują zasychające liście cebulowych, ale część zasłaniają byliny, a resztę wykopywałam z bryłą do doniczki, lub zostawały na rabacie. Hortensjom niestety leję wodę. Dziś było 34 stopnie. ;:202 Wszystkie liście zwisały smętnie. Dla ciebie Pinki Vinki w hostach.

Obrazek

Zuza niestety owsa nie miałam, jakoś znajome ogrodniczki go nie zachwalały. ;:131 Trawiastą zaczęłam przerabiać, ale upały mnie odstraszyły. W przyszłym tygodniu ma być chłodniej i obiecują deszcz, to może uda się coś zrobić. Vanilka u mnie wcale się nie przebarwia, tylko kwiaty usychają. Wypuściła dwa nowe, może choć one zmienią kolor.

Obrazek

Anitko bukszpany teraz lubię, bo z nowymi przyrostami wyglądają świeżo. ;:215 Jeżówki Coconut Lime mają być niższe, więc posadzę w zakątku z rozrzuconymi bukszpanami, a Meringue chyba na czerwonej, która jest trawiastą. Niestety dziś nawet nie wyszłam do pracy w ogrodzie, upał niesamowity. ;:223 Zrobiłam dobry uczynek i zaprosiłam dzieci na knedle ze śliwkami. :) Obcięta Anabelle na pniu, wypuszcza nowe przyrosty.

Obrazek

Dario masz działkę jak ja, w polach, taki urok nieużytków. ;:222 U mnie koty sąsiadów czasem polują, ale efektów nie widzę. Czy doniczkom jakoś powiększasz liczbę otworów. :?: Zastanawiam się jak korzenie sobie radzą przebijając się do gleby. Bonica pociesza różem.

Obrazek

Magical Moonlight zamierza kwitnąć, to tegoroczna sadzonka od Ewusi Mewy.

Obrazek

Limelight przy garażu nadal ładne.

Obrazek

Ślaz piżmowy kwitnie po raz drugi.

Obrazek

Mikołajek w ekstremalnych warunkach przy tarasie.

Obrazek
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu naprawdę piękne te Twoje hortensje. ;:215
Coraz bardziej podobają mi się bukszpanowe kulki. Trzeba nad tym pomyśleć. ;:215

Zuzka ja też w tym roku zakupiłam pięć sadzonek owsa wiecznie zielonego. Pani zapewniała mnie, że w przyszłym roku każdy będzie już dość ładną kępką. Mam nadzieję, bo i u mnie niezbyt wiele urosły. Zwalam na suszę.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Aniu hortensje jednak teraz najlepiej zdobią ogród. ;:215 Kulek i stożków bukszpanowych mam prawie trzydzieści i jeszcze dwie obwódki. Gdyby nie konieczność przycinania pewnie byłoby więcej. Zimą ogród z okna wygląda z nimi weselej, nie tylko szaro. Myśl, myśl. :)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu, nie wiem na ile to się sprawdza, ale ja sadząc cebulowe, zwłaszcza przysmaki nornic tulipany ( nie zawsze używam doniczek czy koszyczków), wsadzam do gruntu czosnek. One nie lubią jego zapachu. Mam co roku pełno tulipanów, wydaje mi się, że nie są zjadane przez te małe diablice. Gdzieś to kiedyś przeczytałam i ....zakodowałam na zawsze.
A hortensje masz cudne, nie mogę się napatrzeć i zżera mnie zazdrość okropna. Muszę sobie koniecznie dokupić hortensji.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Ja w zeszłym roku powkładałam czosnek bo tak przeczytałam.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Małgosiu dzięki, ;:196 muszę zrobić eksperyment z czosnkiem. Byłby to najłatwiejszy sposób ochrony. ;:215 Sadź hortensje, :) u mnie w tym roku przybyło pięć, a jeszcze mam ochotę na kolejną. Krzewuszka już wykopana, miejsce czeka. ;:65

Martuś spróbuję, to prosty i mało pracochłonny sposób na ochronę cebul. ;:215
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu okey. Jednak i tak się musimy spotkać.Jak tylko się troszkę ochłodzi. ;:108 Coś mam dla Ciebie.
Nie mów,że kupidynek wysiany w tym roku tak Ci już kwitnie, bo nie uwierzę. Mnie kwitł dopiero po dwóch latach. Kochana masz rękę do wszystkiego. ;:138 Może też sprawa lekkiej ziemi. ;:108
Zakupy poczyniłaś ogromne. Dasz radę to wszystko posadzić.? Ja mam skorupę i nie tykam się niczego. Nie przesadzam i nie wsadzam. ;:222
Hortensje masz przecudne. Kiedy moje takie będą. :?: Już nie mogę się doczekać.
Ogród masz w lepszej kondycji niż mój.
A ja nie lubię wsadzać cebulowych do koszyków, bo obrabiając motyką zawsze na nie trafiam. :wit
Awatar użytkownika
Iryseq
200p
200p
Posty: 422
Od: 15 maja 2011, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Południowa Polska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Witaj Kochana u Ciebie piękna paleta barw, kształtów, aż trudno nie zajrzeć. Pięknie tworzysz swój ogród. ;)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej III

Post »

Strasznie napaliłam się na Magical Moonlight i nawet pojechałam na zakupy, ale były tylko wielkie sztuki po 60 złociszów. Zamiast tego kupiłam Magical Sweet Summer. Ale tej Moonlight i tak nie daruję i będę szukać po Polsce :D
Piszesz Soniu o przebarwianiu się twoich Vanilek. U mnie jest to samo. Tylko niektóre mają delikatny różowy kolor, ale większość nieładnie brązowieje :(
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Śpieszę donieść, że część moich rozplenic rozpoczęła kłoszenie! Jakaż jam szczęśliwa!!! :heja
O bukszpanach pomyślę, mimo iż mi nie zależy na zimowym zdobieniu. Jednak wczesną wiosną miło zawiesić oko na czymś zielonym. ;:215
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Piękne masz hortensje i trawki, Soniu :wit
Mikołajek - zapomniałam, że tak się nazywa ta ładna roślinka ;:333 Udaje Ci się zasuszyć z zachowaniem koloru?
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej III

Post »

Soniu, byłam ostatnio w ogrodniczym, ale przy bukietówkach nie było na czym oka zawiesić ;:222 Kupiłam ogrodówkę do donicy, nie wiem czy to dobry pomysł, zobaczymy. U mnie bukszpany od Ciebie rosną jak szalone, jak tak dalej pójdzie to dość szybko doczekam się ładnych kuleczek w przedogródku. Będą zdobiły wejście przy bramce :tan
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej III

Post »

Alu z przyjemnością. ;:215 Może zabiorę cię do siebie i potem odwiozę. :?: W przyszłym tygodniu nie mogę w ciągu dnia, ale w kolejnym lub w każdy weekend, chętnie. Z kilkunastu wysianych kupidynków nie kwitną tylko dwa, bo nornice przekopały im glebę ze wszystkich stron. :evil: Chyba masz rację, że to lżejsza ziemia im służy. Podarowane przyjaciółce, na glinie nie zakwitły. Wczoraj posadziłam większość zakupionych roślin. Zostały tylko rozmnażane w doniczkach, jeszcze się nie ukorzeniły. Hortensje na dobrej glebie powinny szybko być ładne, tylko nisko tnij wiosną. Kolejna kępka kupidynka i posadzone jeżówki Coconut Lime przy stożkach.

Obrazek

Obrazek

Julu dziękuję. ;:196 Pokazuj trochę swojego ogródka, na pewno ładnie już wszystko podrosło. Dla ciebie róża.

Obrazek

Wandziu może Mewa ma jakieś ukorzenione Magical Moonlight. Kupiona przez ciebie jest równie piękna. ;:215 Trochę dłużej trzeba czekać na ładny krzak, ale jak trudno kupić, to może warto. Mojej zaplotłam trzy pędu i prowadzę na pniu. Aktualnie ma 50 cm wysokości. Przez ekstrema pogodowe większość roślin szybko traci ładny wygląd. ;:222 Heliotrop i ipomea oparły się upałom.

Obrazek

Aniu twoje rozplenice po prostu leniwe troszkę były. ;:306 Teraz długo będą ładne. ;:215 To fakt, że ty zimą nie widzisz stale ogrodu, ale późną jesienią i wiosną na pewno by cię cieszyły. ;:108 Rozplenica z samosiejkami astrów.

Obrazek

Alaniu dzięki. ;:196 Mikołajka w tym roku wysiałam, zakwitł tylko jeden. Jeszcze nie eksperymentowałam z suszeniem. Fragment Limelight przy wejściu do domu.

Obrazek

Zuza przyjeżdżaj do mnie. :D U nas hortensje jakie sobie zamarzysz. Patyki do prowadzenia na pniu, ładne, wielopędowe krzaczki, dużo odmian. Moja Bobo za 17 zł ma 11 pędów i 9 kwiatów.

Obrazek

Wczoraj popracowałam w ogrodzie. W piątek spadło trochę deszczu, ale na głębokości 10 cm sucho. ;:202 Sadząc rośliny wykopywałam dużo większe dołki, lałam dużo wody i dopiero potem roślinę. Niestety z przesadzaniem się wstrzymałam, bo mimo podlewania, rośliny w kiepskiej kondycji. Dziś znowu ponad 30 stopni. Ciągle czekam na niższą temperaturę.

Chopin jeszcze cieszy kilkoma kwiatami.

Obrazek

Perowskia nadal kwitnie.

Obrazek

Przesadzone w ubiegłym tygodniu berberysy Admiration, mam nadzieję, że przeżyją. Powyżej będzie hortensja na pniu.

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”