Ogród Marty cz.VIII

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Martusiu moja Kip Dagga też dumnie sterczy jak Masaj tylko dzidy jej brakuje :;230 Podoba mi się ten kwiat :D
Karczoch ślicznie Ci zakwitł, ma piękny kolor! a cleome masz boskie! Życzę wytchnienia w nocy i może jednak jakiegoś deszczu w dzień. Spokojnej nocy ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Witaj Marto.
Kip Dagga śliczna. Szkoda,że jednoroczna. Sama ją wyhodowałaś?
A co rośnie koło żeniszka? Kleoma przepiękna. Karczocha kwitnącego się doczekałaś. ;:215
Spokojnej nocy. ;:196 :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Witaj Martusiu ;:196
Cudne hortensje i dalie pokazujesz ;:215 ;:215 Obrazki śliczne , moje znikły - czekam na liście ale to chyba dopiero jak solidny deszcz popada .
Biały rozchodnik ;:oj też gdzieś miałam , muszę się przyjrzeć im lepiej , może żyje :D
Cleome super ;:180
Pozdrawiam serdecznie ;:168
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Piękny karczoch :D Ja mojego zjadłam... :roll:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Ile hortensji! ;:oj I to w całkiem dobrym stanie!
Żeniszki bardzo ładne! Dawno ich nie widziałem na żywo.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Martuś jak przetrzymuje twój ogródek te upały ?
U mnie wszystko suche na pieprz, mało co kwitnie i daje znaki chęci do kwitnienia.
Patyki różane też padły i nic dziwnego w tym upale bez korzeni ani rusz. ;:222
Mam nadzieję, że przygięte gałązki dla Ciebie do wiosny dadzą radę się ukorzenić.
Chłodku i deszczu życzę. ;:168 :wit
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

:wit
Martuś hortensje cudowne, moje niektóre przypaliło słoneczko.
Zaintrygowała mnie Kip Dagga, bardzo ciekawa :roll: , czy będziesz może zbierała nasionka, bo jeśli tak to jestem chętna
Mam jeszcze pytanie. Baptysja jaką ziemię potrzebuje? Bardzo mi się ona podoba ale nie mogę się jej dochować :(
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Witajcie ,mam tyle gości tutaj i w domu,więc jest super ,cóż muszę jakoś podzielić czas,ale jest fajnie ,oprócz upału i ciągłego podlewania ,bo ogród niestety wisi.

Marysiu,floksy lubią powtórzyć kwitnienie ,nie wiem ,czy to akurat przez gorące lato,dzisiaj to gorąc chyba pobił rekordy ,liście niektórych roślin schną na pniu,nie prawdopodobne,pozdrawiam ;:196

Dorotko,super ,że jesteś ,tak nam zmykasz czasem,wszyscy tak mamy z tymi rarytasami,ciągle coś jeszcze chcemy :uszy ,miło jak podoba się w moim ogrodzie,staram się ,ale w tym roku to ciężko zadbać o ogród przez te upały i suszę,pozdrawiam i buziaczki ;:196

Iwonko,to będziesz miała nasiona ode mnie ,bo już dojrzewają ,będzie ich mnóstwo ;:168

Soniu,hibiskus bylinowy daje wielki popis ,krzak olbrzymi urósł i ma tysiące pączków,a dostałam go na imieniny w tamtym roku taki mały,róże lubią słoneczko,a z podlewaniem to wiadomo ,że musi być ,muszę w końcu zjeść jakiegoś karczocha ,chociaż ciągle mi żal ;:306 bo wychodzę z założenia ,że mam co jeść i takim sposobem jeszcze nigdy nie jadłam karczocha,pozdrawiam ;:196

Marysiu,rzeczywiście Kip Dagga ma śliczny ten kwiat i taki strzelisty pęd do nieba ,on w te upały czuje się świetnie,od gorąca nie mam wytchnienia ani w dzień ,ani w nocy ,może teraz coś sie zmieni,oby ,bo już tyle razy obiecywali i nic,pozdrawiam ;:196

Alu,Ania anym przysłała mi sieweczkę i tak sie dobrze u mnie czuje,ale myślę ,że będą nasiona to i będą dla Ciebie,koło żeniszka rośnie szałwia omączona ,kleome uwielbiam i nie wyobrażam sobie bez niego ogrodu,w tym roku doszedł mi jeszcze biały ,to wszystko,samosiejki ,nic w tym roku nie siałam ,tylko biały do mnie dojechał,a siewki było tyle ,że musiałam dużo wyrzucić ,bo w takiej gęstwinie by nie były okazałe,a nie miałam już innego miejsca na nie ,i tak są już w dwóch rabatach,karczochów mam dużo i dalej żal mi jednego zjeść ;:306 ,pozdrawiam ;:196

Tereniu,oj biedne są te nasze rośliny i my z tym podlewaniem ,moje czerwone buki płaczące usychają na pniu,chociaż podlewam ,ale liście po prostu sparzone słońcem i za chwilkę suchutkie i tak to się poszerza ,jestem załamana co się dzieje,boję sie też o mojego klona bordowego ,też go podlewam ,ale wszystko może sie zdarzyć ,Cleome też nie ma takich dużych kul jak powinno mieć ,tak się kurczą z tej suszy,po prostu katastrofa,pozdrawiam ;:196

Gosiu,a ja nie zjadłam ,bo mi szkoda,a przecież mam ich bardzo dużo,może jednak się skuszę,żeby chociaż spróbować :uszy

Jacku,hortensji mam sporo ,nie wszystkie pokazałam ,bo nawet mi sie nie chce robić im zdjęć ,ich stan nie jest zadowalający ,ale jakoś wegetują ,najważniejsze,żeby przetrwały ,wiec je podlewam ,żeniszki też lubię to zawsze sobie kupię jakiegoś na targu i wystarczy ,pozdrawiam i zapraszam znowu ;:65

Grażynko,mój ogród na skraju wytrzymałości ,jest duży i nie mogę sobie poradzić z podlewaniem ,bo nie zdążam ciagle czegoś podlać ,natomiast nowe róże w przed ogródku ,rosnące na patelni ,bo na południowej stronie mają sie doskonale ,krzewy olbrzymie ,zdrowe ,bardzo kwitnące i tak jakby tej suszy nie odczuwały ,są oczywiście podlewane ,ale inne rośliny też są podlewane ,a nie bardzo wytrzymują, może ten gorąc im szkodzi ,a różom nic nie szkodzi.przygięte gałązki powinny sie ukorzenić i przetrwać ,bo mają łączność z rośliną macierzystą i ona je dożywi ,niech się już skończą takie bardzo gorące dni jak dzisiejszy ,bo nic nie da sie robić w ogrodzie ,chociaż ja obrałam 5 kg malin i zrobiłam sok,maliny też są przepiękne ,ale ich podlewam,pozdrawiam ;:168

Ewuniu,u mnie też niektóre liście przypalone ,ale ważne dla nas ,żeby przetrwały,będę zbierała nasionka Kip Daggi jeżeli tylko zdążą dojrzeć ,ale myślę,że zdążą i dla Ciebie też będą ,u mnie Baptysja rośnie w ziemi z worka zmieszane z moją gliną ,a chcesz nasionka ,może coś będzie ,na razie w ogóle nie mogę do niej dotrzeć ,bo zasłoniły ją inne wysokie rośliny,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Witaj Marto.
Nasionka chętnie przygarnę. A na nasionka szałwii omączonej mogę też liczyć? A masz kontakt z Anią? Nic się nie odzywa.
Karczocha w końcu skosztuj ;:108 Przecież masz na tyle.
Życzę ochłodzenia i deszczu. Podlewanie to już nudne zajęcie. ;:108 To musi się zmienić. Jak tak dalej będzie to strat będzie ogrom. ;:196 :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

zapraszam do gorącego ogrodu.

hibiskus bylinowy niski
Obrazek

Obrazek

hibiskus bylinowy wysoki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elmshorn
Obrazek

Piano
Obrazek

trojeść
Obrazek

Obrazek

Obrazek

troszkę przed ogródka
Obrazek

Obrazek

Tip Top
Obrazek

Obrazek

trawnik wysycha coraz bardziej
Obrazek

Obrazek

Bad Birnbach
Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Martuś chłodniej, ale i słonka nie ma ani deszczu pewnie znowu wpadniemy w drugą skrajność ;:223
Cudny jest ten niski hibiskus może zawiąże nasiona? A te Twoje róże powalają już nawet nie wymieniam która ładna, bo wszystkie zachwycają ;:224 Trawa odżyje jak podleje :D W prognozie jest deszcz na najbliższe dni to może i grzyby ruszą :uszy Dobrego i spokojnego dnia ;:196
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Martusiu, upały się kończą, teraz oby było normalnie, bo od razu zimna to ja też nie chcę, a u nas tak może być, dziś po deszczu nocnym z rana było zimno, po prostu zimno ;:108
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Marty cz.VIII

Post »

Marto, a jak karczocha wyhodowałaś? sieje się to wiosną czy kupujesz rozsady? Trudny w uprawie?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”