Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwuś, trudno się mówi - czasu nie zatrzymasz ;:185 A szkoda, szkoda :( Jak pomyślę, że już za połową lipca, to mnie głowa boli...Za chwilę sierpień, a potem wrzesień zapuka do drzwi i ani się obejrzymy,a zima zacznie się rządzić. Na pociechę Ci powiem, że sklepy internetowe zaczynają pokazywać ofertę tulipanową ;:183
Jak dla mnie trochę mało nowości, ale może jeszcze się coś pojawi...
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

No, w końcu znalazłam zaginiony czas :wink:

Miłko - węże mam od zeszłego roku i nie mam za dużo, ale przypomnij się jesienią to ci wykopię - one bardzo ładnie przyrastają. Co do Artemisa, żałuję, że tak późno go kupiłam. Gościu dwoi i się i troi, żeby zapełnić rabatę.
Aniu - bardzo lubię biel, nie tylko w kwiatach. Nie opieraj się Artemisowi, kupuj i sadź. Nie pożałujesz. Od kiedy czytam FO i zajęłam się szwedzkim bardziej lubię wiedzieć co mam, poza tym jak mam się zwracać do takiego nn-a? A tak zawsze mogę sobie powiedzieć albo choć pomyśleć: o rany, jak ten Arctic Snow mnie wkurza :wink:
Aniu - też mi się zaraz spodobał, jak tylko zobaczyłam go w sklepie. I patrząc na forum, nie mnie jednej :wink: U mnie Anabella zawsze taka wyrywna, inne hortensje dopiero w blokach startowych, a ta puchnie tymi swoimi pomponami... Iii tam, nie mam żadnej cierpliwości do budowlańców, wyprztykałam się z niej na najbliższe ćwierćwiecze :wink:
Wandziu - też mam nadzieję, że Artemis nie zawiedzie pokładanych w nim nadziei. U mnie tak jest z Aspirin, Hellą i Syriusem. Reszta to tak żenujące zachowania, że na ich miejscu schowałabym się pod ziemią.
Ewelino - u mnie też kilka nn, ale się zawzięłam i albo je zidentyfikuję, albo nie jestem szwedzkim ogrodnikiem. U nas teraz upały, a młodziutka Pastella spisuje się dzielnie.
Moniko - tak to prawda, że brak nazwy nie odbiera im urody, ale ja mam parcie na "muszę wiedzieć" :wink: Pomyłki mnie wkurzają tylko wtedy, gdy mam coś zaplanowane kolorystycznie/gatunkowo/wysokościowo, a tu wychodzi kaszanka. W innych sytuacjach pomyłki znoszę "siłom i godnościom osobistom", że pojadę klasykiem :wink:
Aniu (aneczko1979) - te kitki są w ogóle fotogeniczne. Pashmina rośnie, mimo że przy wsadzaniu chciałam przesunąć jej dołek lekko w przód i obrąbałam całą ziemię doniczkową z korzeni :oops: Oczywiście kwiaty padły, a ona biedaczka się zbiera po tym szoku. Ależ bym sobie kopnęła w ten szwedzki tył... Mam nadzieję, że z końcem lata każdy znajdzie więcej czasu, bo teraz to mam wrażenie, że jadę TGV.
A_nie - dzięki za pomoc Miłce. Artemis wart jest, no może nie Mszy, ale każdego dobrego słowa, jakie spływa pod jego adresem.
Kasiu - dziękuję za miłe słowa :) Ja też kupiłam Artemisa pod wpływem pochwał Wandy i Aneczki1979, i nie żałuję.
Elwi - z tymi tulipanami to mnie rozśmieszyłaś :) Ja tu nie nadążam z bylinami, gapię się na irysy, latam z wykopywanymi roślinami jak Emil Zatopek w te i wewte, a tu już cebulami straszą. Szkoda, że człowiek szwedzki (i nie tylko on) nie zdąży się tak do końca nacieszyć tym, czego nie zniszczył :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Tak, że ten. No co będę tu znowu duby smalone sadzić o braku czasu... Szwedzki jakoś żyje, zasłonę milczenia opuszczę na większość róż, choć zasadniczo dzięki ich fochom odkrywam liliowce i irysy, które można upchnąć w kątach. Z coraz większym luzem podchodzę do porażek (te to są chyba na beton wpisane w moją szwedzką ogrodniczość). Jak się nie oczytam, napatrzę, to i tak potem wychodzi inaczej... Coraz bliższy memu sercu staje się chaos z leksza kontrolowany, nie wymagający napinek i nie wywołujący bólu głowy i łomotania serca, że coś nie tak idzie z tymi krzaczorami, które przypominają raczej krzaczorki co najwyżej. Ani się szwedzki nie obejrzał, a tu lipiec w upale kula się ku końcowi.

A w szwedzkim na tapecie teraz są...

Liliowce - takie Krysie Bezimienne...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy tym ostatnim wzbiera we mnie fala buntu - jak to? Miał być piękny ecru, z zielonym oczkiem, a tu taka intensywność koloru, że słabnę jak nań patrzę?

... i są całkiem imienne.

Serene Madonna

Obrazek

Obrazek

Arctic Snow

Obrazek

Little Missy

Obrazek

Katherine Woodbury

Obrazek

Inne kwiaty też coś tam pokazują, mniej lub bardziej udatnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na koniec - creme de la creme - mój pupilek Artemis

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających szwedzki - celowo lub zupełnym przypadkiem. Życzę jak najlepszej pogody i jak najwięcej czasu na ogrodowanie :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Artemis niesamowicie zapączkowany :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Artemis zapisany na liście do zakupu. :)
Liliowce przepiękne.Ja też mam sporo NN.Ale to mi jakoś nie przeszkadza.Ważne są piękne. :)
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Moniko - ależ masz oko :) Tak te dwa pierwsze od Ciebie - znasz już może nazwę? Ten ostatni mam ze sklepu w którym kupuję cebulki tulipanów i dalie, jak do tej pory nie mieli pomyłek, aż tu w tym roku,bęc. I tulipany, i liliowce.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Cebulki tulipanów już są? To w sumie dobrze. Po tym, jak patrzyłam na puste przestrzenie wiosną i rozpychajace się rośliny latem, dochodzę do wniosku, że wiosenne tulipany nie zabierają miejsca różom, nie powoduje , że są stłamszone. Sylwio - ogromnie podobają mi się Twojej lilie czy też liliowce, ogromnie!
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Coś mi się wydaje, że skoro TY też pochwaliłaś Artemisa, to pewnie kupię go jesienią, ale 2 szt. , co by dawał dużą plamę, bo bieli u mnie mało, chociaż okazało się, że wiosną kupiłam białe lilie, które właśnie zaczynają kwitnąć ;:oj .
Cóż, jak będziesz zaglądać do mojego wątku, to weź coś na wzmocnienie, bo kolorów tam mnóstwo i to czym ostrzejszych, tym lepiej :;230 . Wiem, wiem, mogą być wszędzie, byle nie u Ciebie ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwio jakiś fajny powojniczek masz - co to jest? Kolekcja liliowców ;:333
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Podoba mi się szwedzkie podejście do tematu ;:173 ;:108
Zdjęcia nieco eteryczne także :)
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwio, zdjęcia jak zwykle zachwycają. Pięknie w szwedzkim ogrodzie. Kukamelony też cieszą oko, teraz pewnie już sporo podrosły.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Tyle kwiecia w takim niewielkim ogródku? Gdzie Ty to wszystko masz?
Jakie piękne zdjęcia! Liliowce - miodzik!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Witaj :wit . Liliowce masz pierwsza klasa ;:138 . One są genialne i mus je mieć ;:108 . Artemis daje czadu a moje młodziki chwilowo zrobiły sobie przerwę ;:224 . Połączenie białego floksa i mikołajka uważam za perfekcyjne ;:138, cudo ;:138 . Zdjęcia jak zawsze bardzo udane i te szczegóły bardzo mnie zachwycają ;:333 . Pozdrawiam i życzę więcej wolnego czasu w szwedzkim :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”