Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Szwedzki ogród pięknieje, a zdjęcia robisz wyjątkowo ciekawe. Róże pustaczki skradły moje serducho.
I ja się snuję w upale ospale. Nawet do ogrodu jeszcze nie zajrzałam, tylko zaległam na kanapie i oglądam co tam u znajomych forumków słychać. Wieczorem dopiero się wychylę, a wtedy zamiast słońca zaatakują mnie...komary :lol:
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Zerknęłam na Twoją "aż 1 piwonię" i od razu lżej mi się zrobiło (trochę to wredne, co piszę :oops: ), bo mnie zakwitła taka sama, chociaż masy zielonej było mnóstwo ;:145 . Myślałam nawet, co by ją wykopać i dać sobie spokój, ale dam jej jeszcze jedną szansę ;:108 .
Twój ogród zrobił się dynamiczny, tyle w nim pięknych roślin, że hej!. Jak pracujesz, tak pracujesz ;:306 , ale efekty są niesamowite ;:63 ;:63 ;:63 . Wychodzi na to, że bardziej nie musisz się wysilać - to moja ocena, oczywiście ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Witaj :wit . First Lady ma ciekawe kwiaty, jak szyszeczki . Myślałam o niej ale chyba rośnie wielka :roll: . Pashmina ;:167 , ach ta róża jest tutaj na forum bardzo chwalona zwłaszcza przez Aneczkę :lol: . Ja też mam chociaż kiepsko wyglądają, mam nadzieję, że przeżyją i pokażą mi choć jeden cudny kwiat ;:173 . Robisz fantastyczne zdjęcia . Upał nie tylko u Ciebie no ale jutro rozpoczyna się lato :lol: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Elwi - no właśnie, u mnie nawet róże znane wyglądają inaczej :? Na łonie się nie da wytrzymać, zaległam pod zimnym prysznicem jak foka w zoologu...
Małgosiu - obie mogę polecić z czystym sumieniem, bo oprócz malowniczości są zdrowie i obficie kwitną, a białej to nawet robale nie chcą żreć :wink:
Aniu - to mnie pocieszyłaś z tą piwonią. Masę zieloną ta zaraza też zbudowała, oszukując mnie nadzieją, że za masą pójdzie obfitość kwiecia.
Ewelino - u mnie FL jest od trzech lat, akurat ten krzak. Co roku kwiaty wyglądały inaczej. A krzak raczej niski, nie wiem czy bez przewieszania się pod ciężarem tych bomb da radę dociągnąć nawet tych 70cm, przynajmniej tak jest u mnie. Pozostałe dwa krzaki bardzo wolno przyrastają.

*** *** ***

Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek

*** *** ***

Czy Wy już ścinacie/przycinacie Wasze kocimiętki? Moja już dość mocno się rozkłada i stoję nad nią z nożycami, i dumam. Dum dum dum...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Nie przycinam kocimiętki, bo nie mam! :;230 Jak chcesz, to tnij!
To niebieskie, to cóż to pięknego?
Paszmina! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwiu cudna Pashmina! Ach zjawiskowa! Omotała już Cię? ;:183 No ja mam totalnego kręćka na jej punkcie, trzeba przyznać. ;:224
A zdjęcie róży w objęciach Betty Corning godne jest fotograficznego nobla. ;:180 Zjawiskowe.
First Lady i u mnie nie chce rosnąć w górę. Sabinka/nifredil twierdzi, że ona strasznie żarłoczna. No to pasę ją w tym roku aż nieprzyzwoicie. ;:131 Może wtedy urośnie..? W zwyż, nie w szerz. :lol: Bardzo lubię te jej szyszeczki.
;:215
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Bardzo, bardzo malowniczo pomimo upału :) piękne portrety roślin :) Na temat kocimiętki się nie wypowiem bo nie znam się.

Sylwio, napisałaś do Małgosi, że polecasz róże nie zjadane przez robale. Czy masz na myśli Cornelię i Schneekoenigin? Czy napisałabyś o nich coś więcej? :)
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

A właśnie... kocimiętka... przekwitnięte już dawno obcięłam. Niektóre nadal kwitną, więc czekam.
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Miłko - no toś mi doradziła :wink: To przetacznik Nana Blauteppich, kupiłam go w zeszłym roku i czaję się na kolejne, bo wyjątkowo mi się podoba.
Aniu - skoro ją kupiłam, to znaczy że coś tam się tli :wink: Młody krzaczek, a ma 24 (!) pąki. Większość moich róż nie ma takiej ilości nawet po trzech latach. Czyli muszę karmić moją FL obficiej... Tak, kwiaty ma piękne, tylko żeby łodygi wytrzymywały ich ciężar. Chyba, że mojej coś brakuje stąd wiotkość łodyg. U mnie kocimiętka niby przekwitła, a na końcach coś tam jeszcze majaczy.
Izo - tak, chodziło mi o obie te róże. Schneekoenigin u mnie robi za wyższą okrywową - wsadzałam ją (tak jak i Cornelię) wiosną 2016. Rozrasta się szybko, ma masę kwiatów, a Schnee to nawet robale omijają. Te ich niewielkie kwiatuszki są wyjątkowo urocze.

Obrazek
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Nie odmladzalam iryskow. .nawet nie wiem jak to się robi. Może faktycznie tu jest problem ,że moje nie kwitną. . :roll:
Widzisz jaka gapa ze mnie napis na powojniku jest a ja to nie widziałam. Tak mnie kwiat zauroczyl, że na boki nie patrzyłam . ;:306
Śliczne masz róże Sylwio ;:108 ;:108 Pashmina zachwyca. Ja jej nie mam.
Piękne wszystkie zdjęcia. Ciekawie przedstawione rośliny, kwitnienia.
A i jeszcze ta delikatnie różowa naparstnice piękna; subtelna.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Ja też sobie kupiłam jesienią dwie Pashminy :heja Ale jeszcze nie kwitną ;:224 Nie mogę się wprost doczekać.
Mme FG widziałam kiedyś u Kasi Robaczka, nie wiem czy ją znasz bo już nie jest na forum ale ma swojego bloga. Piękne robiła tej róży zdjęcia. A ona podobno malusia, taka doniczkowa. Warto kupić?
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Witaj, Sylwio!
Teraz jest najlepszy czas na przycięcie kocimiętki. I to krótko, na jeża. Będzie miała jeszcze mnóstwo czasu, żeby zakwitnąć ponownie w tym sezonie.
Ja swoją pewnie przytnę w tym tygodniu. Powstrzymuje mnie tylko ogromna ilość buszujących w niej pszczół ;:oj. Niech sobie jeszcze trochę pojedzą... ;:224.

Buziaki - Jagi
PS. Pashminy nie mam i nie zamierzam mieć. Smoczków typu kwiaty First Lady nie lubię. Tarzających się po ziemi kwiatów róż nie znoszę. Wiszących smętnie jeszcze bardziej. W ogóle: kto wymyślił te wszystkie róże ;:219, i po co?
Zaraz pewnie spadną na mnie gromy i pierony... ;:218.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Oj, właśnie dzisiaj rano stałam nad swoją kocimiętką - wymaga przycięcia, a jakże, ale tyle jest pilniejszych robót, że jej sprawa zeszła na plan dalszy. Mam tak sucho, że muszę podlewać, bo mi padną dalie, hosty i róże, nie mówiąc o hortensjach. Niestety, obsmyczyłam tylko na razie tylko dalie. Gdzież te zapowiadane burze na Mazowszu? Kpiny jakieś...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”