Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Fajnie zaplanowałyście sobie z Milka remonty, do wiosny uporacie się z bałaganem a potem szaleństwo ogrodowe zaczniecie.

:wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Ja już mam porządek! :tan Rusztowania zwinięte, został pasek na dole do położenia mozaiką. Mogę różę sadzić przy domu! Niestety złamała się podczas remontu jedna gałązka rododendrona od Ciebie Sylwio! Straciłam 8 pąków. ale nie szkodzi! Zostało 50 :tan
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Dziewczyny z Poznania i okolic! Na Rondzie Starołęka żółci się forsycja! Pewnie gdzie indziej też, ale właśnie tam ją widziałam!
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Miałam nadzieję, że uda mi się wyjść do ogrodu, ale niestety panowie tak zastawili rusztowaniami przejścia i wyjście do ogrodu, że nie dam rady nijak się przecisnąć. Już nawet myślałam, jakby tu pod rusztowaniem się przepchnąć, ale wizja mojej niewąskiej persony miotającej się na rurce rusztowania ku uciesze gawiedzi skutecznie ostudziła moje zapały. Zdjęcia muszą poczekać. Ech.

Przynajmniej odpowiem miłym odwiedzaczom :)

Aprillo - no, czas już był najwyższy. Ileż można spać? :wink: Z tarasem też fajnie, oby ekipa się spisała i Cię nie wnerwiała (ależ mi się rymnęło częstochowsko). Wewnętrza przeżyjesz, my teraz przeżywaliśmy i chyba przeżyliśmy, choć do końca nie mam pewności :wink:

Florianie - dziękuję za komplement. Z cierpliwością to akurat u mnie krucho, ale ogród mnie intensywnie w niej ćwiczy. No i panowie budowlani też.

Małgosiu - mało brakowało. Żywcem to mnie nie raz zamurowało, jak widziałam to co wyprawiają kolejne ekipy na budowie...

Ewko - u nas jest akurat odwrotnie, ja jak wybiorę to cześć pieśni, kaplica i kuniec Dębiec. Mój mąż za to, nawet jak się na coś zdecyduje, to potem ma masę wątpliwości, czy dobrze wybrał, czy tamto nie byłoby lepsze... Aż dziw, że mnie jest pewien :wink:

Miłko - u nas ja wybrałam, ale mąż zaakceptował. Pan architekt też, zresztą po szoku jaki wywołałam wybierając kolor drzwi i stolarki okiennej, już doszedł do siebie. Toś mnie zaciekawiła tym co robi Twój mąż, oprócz nalewek rzecz jasna :wink: Zazdraszczam porządku, u nas się jeszcze pociągnie, bo panowie jeszcze nie wtopili siatki na całości, więc tynk majaczy na horyzoncie... A róże zamówione na rabatkę przed już czekają, już za momencik do mnie przyjadą.

Malvy - witaj :) A mi się wydawało, że wielkopolanek na FO jest całkiem sporo.

Krysiu - obyś miała rację. Już nie mogę się doczekać grzebania.

Ewo - dzięki za sygnał, chyba nie bacząc na ryzyko zawiśnięcia na rusztowaniu przepcham się z sekatorem na rabaty :)

Jak najwięcej dni sprzyjających pracom w ogrodzie życzę Wam i sobie.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Krysiu - udało Ci się przepchnąć przez rusztowanie? Zaczęłaś już ciąć czy ciągle walczysz z remontem?
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwio ja kiedyś w czasie odcięcia mnie przez robotników od ogrodu ...wychodziłam oknem ;:306 ;:306
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwia piękne ujęcia ptaszków. ;:180 Ja tak nie potrafię ich zaskoczyć. Uciekają mi spryciule.
Teraz pokaże troszkę swojej wiosny. ;:65
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

A ja tam te białe wielkie krokusy? Joanna D'arc? Wiem, ze u Ciebie podziwiałam, ale pewnie wchłonęła je demolka ;:306

Ja wczoraj wybrałam kolor tynku mozaikowego, pewnie na dniach będą robić, nie mogę się doczekać, by wreszcie mieć spokój!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Ewo - nie wiem jak Krysi, ale mi się udało :wink: W tym sensie, że nie musiałam się przepychać, bo panowie zdążyli je rozmontować, tyle czasu zabrało mi zbieranie się wsobne.

Marysiu - też nieźle, zakładam, że okien nie masz bardzo wysoko? :wink:

Aniu - dziękuję. Ja zasadniczo też nie czatowałam, nie miałam kiedy, więc wiele fajnych ptaszków mi umknęło.

Miłko - lwią część krokusów udało mi się, z pomocą córki przenieść do tyłu. Niestety krokusy raczej oklapnięte, nie wiem czy uda mi się im zrobić jakieś sensowne foto. Joanny małą kępkę mam, chyba trzymają fason najładniej spośród wszystkich krokusów. Fajnie masz z tą mozaiką, nam to pewnie jeszcze sporo czasu zabierze, ale w końcu panowie wyjdą nam z domu i rzucą się nań z zewnątrz :wink:

***

W końcu wszystkie okoliczności przyrody się pięknie zbiegły i udało mi się rozpocząć sezon ogrodniczy AD 2017 :) To co można nazwać ogrodem, a ocalało przed panami budowlańcami, posprzątane, róże i powojniki przycięte, wszystkie rośliny dostały papu. W natłoku pracy nie bardzo miałam jak fotografować, ale spięłam się, żeby kolejnego postu nie puszczać na sucholca. Wiosna w szwedzkim wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Zimą nie ma ogrodu, rozbudowa jakby spowalnia, więc trzeba się czymś zająć - w poprzednich latach uczyłam się szydełkowania, dziergania na drutach i szycia patchworków. W tym spróbowałam dołączyć kolejną umiejętność do moich "postapocaliptic skills"

Obrazek
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Fajne tyvki, to taka mała bižuteria w ogrodzie lub w donicy.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Chwalić będę przepiękne zdjęcia, bo są takie. I jeszcze chwalić będę te znaczniki. Z czego one są wykonane? Fajowe ;:63
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Anido - dziękuję :)

Małgosiu - dziękuję za miłe słowa :). Znaczniki są ceramiczne, to niewielki fragment działalności na zajęciach w pracowni ceramicznej, na które chodziłam z córkami zimą. Się nam spodobało i w planach mam jeszcze kilka rzeczy, ale to już raczej wykulam w domu i tylko zaniosę do wypału.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Jakie ładne znaczniki porobiłaś ;:oj Uzdolniona jesteś i przede wszystkim cierpliwa ;:180 Nie wiem czy mi by się chciało tak dłubać, więc podwójnie podziwiam.

Jaki kolor tynku wybrałaś? Ja myślę o białym, zimnym odcieniu plus szary lub grafit. I szukam ładnych odcieni tej szarości. Nie jest to łatwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”