Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Piękne tulipany w Twoim obiektywie no i moje ulubione kosaćce zaczynają swój pokaz ;:333
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Dominiko - dzięki za miłe słowa :)

Marysiu - powiem szczerze, że nie wiem, bo praktycznie większość mam max. dwa lata (starsze miałam z przodu domu, ale jak wiadomo, poszły z zębami koparki). A nie przepraszam - uratowałam z przedniej zagłady białe Cardinal Mindszenty i one kwitną chyba z piąty rok.

Aniu - u mnie na razie kwitną, bo to młodzeniaszki. Ale pamiętam, że na przykład taka Angelique to fochata była i coraz słabiej kwitła.

Izo - prace się nie kończą, bo panowie jeszcze się nie pokazali (mimo ciepła od kilku dni), wiadomo fachowcy...

Florku - dziękuję :) Dzięki JackowiP polubiłam kosaćće - do tej pory miałam tylko niebieskie syberyjskie i jakieś TB niebieskawe (chyba Mary Frances) i żółtawe, ale zeszłego lata postanowiłam to zmienić. Z niecierpliwością i ciekawością czekam na to co wsadziłam.

**********************************************************************************************

Nareszcie się wypogodziło. Słońce, ciepło, ptaszki się drą... Żyć, nie umierać. Oczywiście jak na złość mam masę zajęć, które próbują mnie odciągnąć od ogrodu, ale się nie daję. Coś tam się robi. Wysiane nasionka już są całkiem duże, czekają na wsadzenie w kuwety spełniające rolę warzywnika. Całe lato mam na zaplanowanie rewolucji z nasadzeniami, żeby poprawić błędy jakie popełniłam, bo nie chciało mi się poczekać i doczytać co i jak. Tulipany odchodzą z godnością, zaczynają irysy i puchną czosnki, kwitną zawilce i bodziszki. Niektóre róże mają całkiem fajne pączusie, ale oczywiście jest i łyżka dziegciu - oprócz pączusiów pojawiły się całe brygady szkodników, więc chyba trzeba będzie prysnąć. Sąsiad obcinając iglaki obciętymi gałązkami połamał mi całą kępę białych tulipanów, ostróżki, hortensję i rozchodnik, ale się zdenerwowałam...

Aktualizacja 5.17, szwedzki wersja oryginalna.

Ten tulipan ma granatowo we środku :shock:

Obrazek

Zero

Obrazek

Sigh

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

I szykujący się Bourgeois, i już gotowy Blue Line

Obrazek Obrazek
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwuś!! :wit
masz piękne iryski ;:108 ;:108
I to połączenie skalnicy z niezapominajkami cudne.Takie subtelne,, delikatnie,,, przepięknie jeszcze uchwycone w kadr ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

kwitną zawilce i bodziszki
No, gdzież Ty mieszkasz Sylwuś, że takie zaawansowanie kwitnienia ;:oj Moje bodziszki ledwie od ziemi odrosły :(
Cudne iryski ;:215 Bourgeois zapowiada się na głęboki fiolet, a ja bardzo taki lubię ;:65
Co do sklepu, to się zaopatrujemy w tym samym ;:306 Mam nadzieję, że te tulipany tam kupiłaś:

Obrazek

Niesamowicie mi się podoba ilość i klasa kolorów na jednym płatku ;:333 Już mam ostry syndrom "masthewa" ;:223
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Patrząc na iryski w ogrodach to ja też je zaczynam lubić. Chyba będą nowe zakupy ;:306 Wszystkie białe z dodatkiem niebieskiego są dla mnie absolutnie zachwycające.
Nie wiem jak to się stało że przegapiłam u ciebie kwitnienie tulipanów. Lanie mi się należy bo takich ładnych obrazków nie wolno przegapić. Dobrze że nie znikają i można sobie do nich zawsze powrócić :uszy
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Witaj :wit . Oł jeee :heja , nie ma to jak cudna pogoda. Iryski masz przepiękne ;:108 . Zero jest boski ;:167 , z resztą wszystkie są cudne ;:oj . Szkoda, że sąsiad tak Ci nabroił w ogrodzie :evil: . Mam nadzieję, że jakoś się zrehabilituje, może nowe roślinki Ci kupi :lol: ? Pozdrawiam i udanej pogody życzę :wit .
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwia! Właśnie zaczyna kwitnienie Twój rododendron! Pierwsze kwiaty są cudowne, zaraz rozkwitnie cały. I pachną! Jak juz będzie w rozkwicie - pokażę ;:196 . Azalia też pięknie wygląda!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwia robisz oszałamiające zdjęcia. ;:180 Mogę oglądać i oglądać... majstersztyk. Dlaczego więc tak ich nam skąpisz Kobieto!?
Iryski cudowne. Te białe muśnięte różnymi odcieniami szczególnie mi się podobają.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwio tulipan nie dość, że bielutki to środek ma granatowy ;:oj Iryski śliczne! czy sąsiad chociaż jest świadom jakie dziadostwo zrobił ;:14
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Dopisuję się do zachwytów nad fotografiami, są bardzo profesjonalne, bardzo wysmakowane i w dodatku cudności fotografujesz. Biały tulipan z granatowym środkiem wygląda oryginalnie, kojarzy mi się z jakimś makiem orientalnym o podobnej kolorystyce ;:215 Irysy też masz śliczne ;:333
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Kosaćce piękne! Na białym tle płatków kolorowe bródki, żyłki lub plamki wyglądają przepięknie!
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Piękne fotki, Sylwuś :D ;:196
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

A ja Tak za białym nie nie przepadalam.
Ale Ty pokazalas białe piękne kwitnienia ;:215
pozdrowki zostawiam ; )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”