Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwio, zajrzałam i mnie wciągnęło na dobre....nic ze szwedzkiego ogrodnika tu jednak nie widzę.
Widzę piękny ogród pełen delikatnych kwiatów i niezwykle subtelne połączenie różu i bieli. ;:173
Masz świetne wyczucie, wszystko jest tu tak idealnie dobrane i nieprzesadzone...no napatrzeć się nie mogę.
Będę zaglądała. ;:173
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Dzień dobry wszystkim miłym gościom :)

Aniu - dzięki :) Ale to nie skalnica z niezapominajkami tylko brunnera z zawilcami.
Elwi - ja z kolei porównując się z innymi ogrodniczkami z okolicy, zawsze jakoś z tyłu jestem z kwitnieniem. Iryski odmianowe wsadzałam w zeszłym roku, więc w tym jeszcze szału nie ma. Bourgeois już się pożegnał z kwitnieniem, rzeczywiście ma piękny, nasycony kolor, widoczny z daleka na rabacie. Wszystkie tulipany tam kupuję :wink: Pięknie wybarwione, ale na zdjęciu w sklepie wyglądały ciut inaczej. I drugi rok zakupów podsumowali małą wpadką - dwie odmiany kupowane jako towarzystwo dla Doll's Minuet okazało się zupełnie nie tym co miało być. Już nawet się zastanawiałam, czy do nich nie napisać...
Aprillo - polub iryski, polub. Ja też ich nie zauważałam do tej pory i żałuję, zwłaszcza że odmian jest tyle, że głowa boli od nadmiaru szczęścia. Ja sobie na pewno jeszcze dokupię. I tych maluchów, i tych wielkich.
Ewelinko - u nas upały. Sąsiad nawet nie wie, ale nie zamierzam mu mówić, to starszy człowiek i mało kontaktowy, jakoś przeżyłam te straty.
Miłko - no wiedziałam, że u Ciebie będzie mu lepiej. U mnie tylko biedaczyna wegetował. Pachną kwiaty? Toś mnie zaskoczyła :wink:
Aneczko -dziękuję za miłe słowa. Nie skąpię, ale wiadomo jak to jest - jak jest czas, to akurat bateria padła, albo trzeba pilnie coś zrobić, zanim wieczór przyjdzie. Albo nie ma czasu na ogród wcale :| Irysy są przepiękne, dopiero teraz doceniam ich urodę.
Marysiu - te tulipany to jeszcze dodatkowo olbrzymy są, w porównaniu z innymi. Nie, sąsiad nie jest świadom (chyba, bo nie przyszedł nic powiedzieć), ale nic mu nie powiem, bo jak pisałam już Ewelinie, to starszy pan i mało kontaktowy.
Agnieszko - dziękuję bardzo :). Ja z kolei patrząc na te tulipany miałam skojarzenia z zawilcami łąkowymi. Tak, irysy to chyba moja kolejna kwiatowa miłość.
Florku - tak, aż żałuję że tak późno odkryłam urodę irysów. Najbardziej podobają mi się właśnie białe albo takie rozmazane pastele.
Moniko - dziękuję :D
Wandziu - to zawilce z brunnerą. Ale równie dobrze mogłyby być niezapominajki, ja swoim pozwalam się wysiewać gdzie popadnie.
Elu - witaj :) Staram się jak mogę uczyć na FO i ukrywać jak tylko się da, efekty - z reguły opłakane - swojej szwedzkości. Dziękuję za miłe słowa i zapraszam.

Wrzucam zdjęcia i lecę do Waszych ogrodów napaść oko.

**************************************************

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Przyjdą zaś :wink:
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7940
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Witaj Sylwio
Wpadłam, zobaczyłam cudne róże, pastelowe tulipany i piękne irysy i będę zaglądać dalej :D :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Śliczne zdjęcia, jak pocztówki ;:167
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwia, piękne zdjęcia zobaczyłam. Bo to nie sztuka cyknąć fotkę, ale to trzeba mieć to oko, wrażliwość....
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Piękne fotografie ;:138 A ten powojniczek na przedostatnim zdjęciu to jaki? Kiedyś mi się bardzo spodobał elf, był podobny dzwoneczek, ale jak wyjechałam to umarł mi w dużej donicy. Teraz znów chętnie posadziłabym takiego dzwonka.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Dla mnie najpiękniejszy biały łubin, pomyśleć, że jeszcze niedawno biały to niebył dla mńie kolor.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2311
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Ja w zasadzie jestem w stanie zachwycać się każdym kolorem kosaćca. Rozmazanym pastelem też (fajnie to ujęłaś) i nie brak odmian w takiej kolorystyce. Aż mi czasem trudno określić kolor, bo tak są one przemieszane, rozmyte, przechodzące jeden w drugi ;:173
Kolejna porcja gustownych, impresyjnych ujęć roślin ;:333
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Sylwuś, napisz, oni tam są w porządku ;:108 Może uznają reklamację?
Zdjęcia cudne ;:180
A najbardziej to:

Obrazek

Włosy? Błędne ogniki? ;:oj
Nie mam pojęcia co zacz, ale fajne ;:215

Rośliny nadrabiają opóźnienia i to w takim tempie, że azalie po 3 dniach już przekwitły ;:145 Pomału wyrównuje się czas kwitnienia. U Ciebie też?
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Pelagio - dziękuję i zapraszam :)

Kasiu - dziękuję :)

Małgosiu - dziękuję Ci za tak miłe słowa :)

Agnieszko - to Sophie. Niezbyt duży rośnie, jest rzeczywiście uroczy - mam go od trzech lat w donicy ze smagliczkami w stopach, w tym roku podsiałam maciejką. Niestety ma - przynajmniej u mnie pewnien mankament - jak już się ładnie rozrośnie, to ni stąd ni zowąd dostaje uwiądu i część pieśni. Cięcie na krótko i rośnie od nowa. Elfa też mam, razem z różą Uetersen Klosterrose, pnie się po kolumnie. I o nim złego słowa nie powiem, ładnie przyrasta, nie złapał uwiądu. Z dzwonków mam jeszcze Rooguchi - ten też sprawuje się lepiej niż Sophie, przynajmniej u mnie.

Anido - ja akurat zawsze lubiłam białe i fioletowe kwiaty, natomiast różowy mógł dla mnie nie istnieć :wink: . Łubin naprawdę jest ładny, choć powinnam napisać był, ponieważ wczorajsza ulewa z gradem połamała wszystkie kwiaty.

Florku - nie dziwię Ci się - naprawdę nie wiedziałam, że irysy mogą być takie piękne. Nie mogłam się powstrzymać i już do mnie leci kilka białasów :wink:

Elwi - spróbuję napisać, co mi szkodzi. Te śmiszne kłaczki to kuklik, nawet nie wiem, kiedy miał kwiaty, kryje się zaraza od dwóch lat przede mną. Przez te upały kwiaty ewidentnie przyspieszyły, u mnie część bodziszków uwinęła się migiem :? A reszty dopełniła wczorajsza burza z gradem łamiąc mi wszystkie kwiaty na białym łubinie.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Żal łubinu, człowiek czeka z utęsknieniem na kwiaty, a tu niestety. Jest chyba szansa na jeszcze jedno kwitnienie?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Nie wiedziałam, że kuklik ma takie kudełki ;:oj Ten pełny biały orlik śliczny. Biały łubin zresztą też - u mnie w tym roku same niebieskie, a jeszcze niedawno miałam taki ogromny karminowy...
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji

Post »

Witaj :wit . Jak zwykle piękne zdjęcia pokazałaś ;:138 . U nas też upały chociaż dzisiaj już chłodniej i jakby lepiej , to pewnie po tym nocnym deszczu . Pozdrawiam :wit .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”