Moje oczko w głowie cz. 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Tereniu no co Ty jaki namiot przecież masz pomieszczenia tylko trzeba wysprzątać i odmalować. Jestem pewna że zaczniesz coś kombinować żeby tam zamieszkać, żeby rano wyjść do ogrodu z kubkiem kawy czy herbaty (bo Ty kawy nie pijesz). Potem jak rzucisz się na robotę to do późnego wieczora będziesz pracować a kurki będą Ci nosiły jajeczka na śniadanie :D
Dobrze piszę ;:196
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Dziewczyny ja w sprawie trawy pampasowej , mam posadzoną w beczce na deszczówke , po trzech latach pierwszy raz zakwitła , na zimę zaciągam beczkę z trawą pod daszek , owijam troszkę szmatami i zimuje całkiem nieźle , grunt by mokro nie miała ;:108 Za to latem to tylko by piła i piła z konewkami latam jak poparzona :;230 . Zembinusa olbrzyma i miniaturke jdynie związuje w snopek to samo z rozplenicą i innymi trawami , wtedy w środku kępki cieplutko jest . Moźna jeszcze w ten środek liści sypnąć ale to chyba w tych chłodniejszych terenach Polski
A Ty Tereniu się o przeprowadzkę traw nie martw , moje wędrują po całym ogrodzie ;:219 bo ja się co do miejsca zdecydować nie moge , mogą wystartować troszkę później wiec jedynie w cierpliwośc sie trzeba uzbroić Pozdrawiam mocno ;:196 i życzę miłego wieczoru ;:196
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Tak tak Tereniu ;:196 nie martw sie o trawki Twoje na pewno przeżyją przeprowadzki i pięknie będą rosły ;:215
Marysia dobry pomysł z kurkami Ci poddała ,a ja tak sobie myślałam cobyś na nowej działeczce całkiem zamieszkała ,ale byś miała raj
Ściskam Cię mocno ;:4 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Marysiu dobrze piszesz ;:108 ;:108 Będę coś myśleć w jednym pomieszczeniu jest sprzątnięte trochę , nawet kuchenkę gazową wstawiliśmy ale nie wiem czy to się nie zawali do wiosny ;:306 ;:306
Moniko ja już tyle razy próbowałam z pampasówką i nic mi nie wyszło tak że mi się odechciało - chyba żeby ;:306 może jeszcze raz spróbuję :D
Wszystkie trawy wiążesz ?? muszę swoje związać - chyba nie za wcześnie ??
Bardzo dziękuję i wzajemnie ;:196
Alu ja też się tak przymierzam żeby tam zamieszkać ale nie ma za bardzo jak - przez zimę może coś wymyślę ;:108
Oj byłby Raj ;:333 Trawki na pewno przeżyją tylko ich jeszcze zwiążę ;:108
Dziękuję Wam kochane i życzę miłej i spokojnej nocy ;:4 ;:4
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Hm...to ja chyba też zwiążę swoje trawki.Maluchy jeszcze,świeżo kupione.
Widziałam piękne lilie ;:167 i super budynek gospodarczy.Świetnie wygląda i pomysł fajny z tą 'podmurówką' ;:215
Szkoda,że nie mam nasion takich jabłoneczek,tez bym wysiała ;:63
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Tereniu ja za to traw nie wiążę i też przeżywają, najgorzej z imperatą Red Baron, przeżywa zimy ale nic nie rośnie a ma słońce i wilgoć, tak samo hakonechloa. Trawy od Ciebie te przed garażem to już muszę przerzedzać bo widać, że z serca dane, tak rosną, jakby im pozwolić na więcej to by cały kawałek do drogi zarosły ;:306 A gdyby ci miskanty padły to będziemy dzielić moje :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Jolu cieszę się że Ci się podoba :D
Moja Red Baron - znikła nie ma :( a tak się cieszyłam nią .
Ja mam kilkanaście nasionek Redlove - a właściwie miałam część już wysiałem do doniczki i zostawiłem nad działce żeby się przemroziły , resztę wysieję w marcu w domu - jak tylko coś wyrośnie to się z Tobą podzielę a jak nie to jak zaowocują moje , te teraz wysiane to wyślę Ci całe jabłuszka ;:306 ;:306
Witaj Michał :wit ja do tej pory tylko wiązałam rozplenicę japońską a teraz nie wiem , może zwiążę ;:108
Już pisałam Joli że moja Red Baron znikła nawet nie wiem kiedy . Cieszę się że rosną Ci ładnie trawki ode mnie :D Zobaczymy na wiosnę co i w jakim stanie będzie to znowu będziemy dzielić ;:306 Miskanty tak Ci już urosły że będziesz dzielił ??? ;:oj ;:oj
Dziękuję Wam za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam ;:4
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Witaj Tereniu,ile Ty masz planów ze sianiem ,że podziwiam ,ja powoli za Wami też coś w tym roku wysiałam ,ja wszystko do dej pory rozmnażałam wegetatywnie,ale w tym roku wysiałam na wiosnę różowe margaretki i teraz są takie olbrzymie kępiska ,zobaczymy jak zakwitną ,zawsze wydawało mi się ,że z tym sianiem to o wiele więcej pracy niż dzieleniem,ale jak widać zaczynam siać ,chociaż się zapierałam ,że nie będę tego robić,ale z jakim się wdajesz takim się stajesz :uszy .dobrej nocki ;:196
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Dzień dobry Tereniu ;:196 mówisz że Red Baron Ci zanikł ;:202 oj nie dobrze , ja mam jedną trawke co to miała byc Red Baronem ale słabiutko sie wybarwia to pewnie ten experyment genetyczny i ona co roku ładnie rośnie, jak byś chciała jestem do dyspozycji, ale i kupiłam kolejną tym razem mam nadzieje prawdziwą, młodziutka jeszcze i mówisz że może zniknąc ;:145
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Witaj Martuś :wit Planów mam dużo z sianiem ;:108 niektóre już posiałam , jeszcze mam trochę co teraz trzeba wysiać a resztę na wiosnę :D
Mnie wegetatywnie rozmnażanie nie za bardzo się udaje , więc sieję . Margerytki różowej nie mam ;:185 to jakby coś to możesz się ze mną podzielić albo zebrać nasionka ;:180
Z sianiem jest więcej pracy jak siejemy wcześniej w domu to tak ale za to szybciej do wiosny zleci parząc na wschodzące roślinki ;:108
Miłego popołudnia ;:168
Moniczko witam ;:196
Moja Red Baron rosła na starej działce , na górce i tam jak coś nie podlałam to wysychało i może dlatego znikła , niektórzy mają i ładnie im rośnie ;:108
Twoja też na pewno będzie rosła :)
Mamy na wiosnę wymianę planowaną to już piszemy na listę trawkę :D
Serdecznie pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Dzisiaj wysiałam piwonie drzewiastą :tan i będę uczyć się cierpliwości i czekać ;:108 :D
Ogrodnicy amatorzy uzyskują piwonie krzewiaste głównie z nasion, choć nie wszystkie kiełkują. Zbiera się je w sierpniu-wrześniu i przechowuje zimą w wilgotnym piasku w temp. 1-5°C (okrywy można delikatnie naciąć ) . Wiosną wysiewa się je na rozsadniku. Najpierw wyrastają korzenie, a dopiero po roku pędy. Siewki wysokości 2 cm przesadzamy do doniczek i dołujemy w ogrodzie, a po 3-4 latach sadzimy na miejsce stałe. Uzyskane z nasion krzewy kwitną po 5-7 latach i zwykle różnią się wyglądem od rośliny matecznej.
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Tereniu musisz mieć naprawdę anielską cierpliwość, mnie już by kilka razy przekręciło...7 lat czekać na kwitnienie, toż to prawie jak tulipanowiec ;:oj
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 7

Post »

Witaj Tereniu ;:196
Czas tak szybko biegnie ,że nim sie obejrzymy A Terania wstawi zdjęcia kwitnącej piwonii :D
Uściski zostawiam ;:168
Pozdrawiam Alicja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”