Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
imwsz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5120
Od: 22 lip 2011, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj Violu
Jak glina to zagladam bo to i moje klimaty :wink:
"Zazdraszczam" widoku za tzw. płotem. rzadko już się zadarzają takie miejsca aby mieć w pakiecie takie widoki i 5 min. do centrum :wink:
Róże i hortensje to moje ;:167 krzaczki a jesienią chryzantemy, co nie oznacza, że nic innego nie lubię.
10 lat - to już troszeczkę bawisz się w ogród
Mam nadzieję, że nam zaprezentujesz swoje lilie z wysiewu. Nie ważne, że np. nie zakwitną bo ja się cieszyłam nawet z samego zielonego :wink:
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu ja wpadłam do Ciebie w związku z tą gliną, właśnie kupiliśmy dom na glinianym podłożu, więc ciekawa jestem co sadzisz u siebie, czy grunt jest podmokły, bo u mnie bardzooo i to mnie trochę zniechęca ;:131
Będę Cię podglądać ;:196
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj Basiu w klubie :) Dasz sobie radę z gliną, z czasem zobaczysz, jak bogate to podłoże. U mnie wody gruntowe bardzo głęboko, ale glina i tak dopiero przesycha w maju. Nawiezienie kilku przyczep ziemi u mnie było mało realne, bo o ile na parterze mogłabym , to wyżej już musiałabym nosić w wiaderkach. Sama!! Męża mam od kilku lat w delegacji, a w weekendy, gdy przyjeżdża to chce odpocząć. Popiół z kominka więc sobie wyżej rozrzucam :wink: Na pewno jest ciężej uprawiać taki ogród, póżniej wszystko wiosną rusza, ale specjalnych kłopotów z roślinami nie miałam.Jak coś chcę mieć, to sadzę. Mam zasadę, że najlepiej małe sadzonki, lub z własnych wysiewów. Lepiej się przyjmują niż te wychuchane, piękne krzaczory ze szkółek. Jeśli lubisz róże, to one kochają glinę. Kompost oczywiście też robię i zawsze pod nowe sadzonki daję, a jak nie mam to zwykłą ogrodniczą ziemie i jakoś rośnie :D
Viola
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu :wit Jaka piękna jest okolica w której mieszkasz ;:180
Cudowne położenie,które dostarcza też mnostwo wrażeń.
Ptaki i zwierzaki w sąsiedztwie to miła rzecz.
Czekamy na kolejne zdjęcia poglądowe jak to było latem czy jesienią?
A może jak jest aktualnie? :wit
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
masakra0888
200p
200p
Posty: 319
Od: 5 paź 2014, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świetokrzyskie

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Widok cudny z okna, ogródek też przyjazny jak i otoczenie :wink:
Mój ogród
Pozdrawiam Konrad
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu i ja mam w ogrodzie glinę, ale taką że nawet garnków z niej lepić się nie da :D Rośliny masz dorodne więc lubią tą glinę :D Widoki fantastyczne, ale osuwisko mnie niepokoi czy jest bezpieczne? Ciekawa jestem sianych nasion lilii ja też zebrałam z lilii Lancon (też ją masz) i mam zamiar wysiać. W jakim terminie siałaś?
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Marysiu. lilie lankon mam z cebuli. Nasion nie zawiązała, ale w widziałam w ubiegłym roku 3 młode, nie ruszałam ich, mam nadzieję w tym roku ( to już 3 rok jej bytności u mnie) będzie ich mała gromadka. Wysiewałam lilie od Mirzana. Ładnie wzeszły, jesienią cebulki były wielkości fasolki, zimują w gruncie. Przypomniałaś mi , że zebrałam nasiona z mojej białej lilii, jutro wysieję :D .
Co do osuwisk, to o dom jestem spokojna, mam specjalne fundamenty, kosztowały nas więcej niż dom, ale jak się kupiło taką działkę, trzeba było budować. Natomiast część działki mam niezagospodarowaną, poszły pod naporem mury oporowe ( grube, zbrojone, odwodnione).poradzono nam posadzić najpierw orzecha włoskiego i odczekać, aż grunt się ustabilizuje. I chyba wreszcie się uspokoiło, bo ubiegłoroczny taras nadal jeszcze jest, tak że jeśli dotrzyma maja, będzie robiony następny poziom. A to oznacza, że drastycznie wzrośnie mi miejsca do obsadzania :)
Viola
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

viola123, przepiękne otoczenie, podobnie jak Ty też uwielbiam lilie . Słyszałam ,od jakiegoś ogrodnika , że na podłożu gliniastym bardzo dobrze rosną drzewa owocowe( jak sadziłam drzewka kazał mi pod każde drzewko dać wiadro gliny wymieszanej z obornikiem ). ;:3
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu moja Lancon też się wysiała kawałeczek dalej i kwitła jednym kwiatem, ale skoro te mateczne zawiązały nasiona to zebrałam i pierwszy raz będę siać , a kiedy wysiewałaś nasiona? pewnie na wiosnę skoro w jesieni poszły cebulki do ziemi. To dobrze, że są metody bezpiecznego budowania domu w takim terenie, a o nadmiar miejsca to nie ma się co obawiać, bo rośliny szybko się rozrastają :D
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Zaniedbałam swój watek i zniknął z forum. W tym roku musiałam więcej czasu poświęcić na przygotowanie domu na przyjęcie schorowanych rodziców (remont, remont etc), ogród zarośnięty niekoniecznie tak, jak chciałam. Ale już widać światełko w tunelu, jeszcze chwila i wrócę do normalnego rytmu, a ogród dostanie w końcu swoją porcję roboczogodzin :) .
No to zaczynam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilie, jak zwykle niezawodne

Obrazek

a dzwonki ogrodowe wysiały się wszędzie
Obrazek

Obrazek

Lankon 3 lata u mnie. Z jednej cebuli dzisiaj naliczyłam 8 kwitnących i masę dzieciaczków.
Żadna inna lilia u mnie tak się nie mnoży
Obrazek
Obrazek

i takie tam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Viola
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu 2

Post »

Witaj Violu :wit Przepięknie rozpoczęłaś wątek przepięknie kwitnącymi liliowcami :D
Lilie piękne. Różyczka przepiękna
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu 2

Post »

Po niedzielnej burzy mało mam do pokazywania. Zebrałam całą stertę połamanych gałęzi i oceniam straty. Lilii połowa połamana bądż powyrywana, ostróżki nie dość, że w tym roku cherlawe to jeszcze połamane, dzielżany leżą, reszta poturbowana, ale chyba da sobie radę.
Dziwne jest to, że najwyższe kwiaty na działce stoją prosto.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Viola
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu 2

Post »

Burza za burzą, a w przerwach rozkwitają

Obrazek

Obrazek

Obrazek

miniaturka
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Viola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”