Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Zdjęcia naszych ogrodów.
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Jolu , ten pomarańczowy wielkolud to leontis, Afrykańska roślina z nasion od naszej forumowej koleżanki


Obrazek


Obrazek
Prawie 3m. Spróbuję zebrać nasiona.
Mimo codziennego podlewania niewiele roślin daje sobie radę. Róże zaczynają ponownie kwitnąć, choć niektórym poparzyło liście.

Obrazek
Ładnie prezentują się lobelie


Obrazek



Obrazek
anabelka w napiękniejszej zielonej fazie
Obrazek
ogrodowa jest jedynie cieniem siebie z ubiegłego roku


Obrazek
Lantanom natomiast pogoda odpowiada



Czekam na kwitnienie rozchodników i chryzantem
Obrazek
Viola
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu, wpisuję się u Ciebie, bo zajrzałam tu zaintrygowana tytułem: ja również zakładam mój ogródek na glinie (a na dodatek na łące).

Czy zrobiłaś jakieś zdjęcia swoim chryzantemom?
Możesz podzielisz się nami wspomnieniami jesieni w Twoim ogrodzie?
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Zaniedbałam swój wątek, ogród zresztą też. Ostatnie pół roku było dla mnie ciężkie. Tak konkretnie to dopiero od dwóch tygodni zaczęłam
się zajmować ogrodem i mimo bólu pleców, kolan to jednak najlepsza terapia. Ale mniszka i gwiazdnicy pozbywać się będę jeszcze długo.
Teraz pielę, sadzę, koszę i wszystko na raz. Pierwsze fotki z telefonu, bo nawet nie mam baterii do aparatu :wink:
Największa, najzdrowsza i najbardziej kwiecista róża u mnie. Telefonem nie można objąć całości

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zaczynają kwitnąć piwonie. Red Charm miała tylko 3 kwiaty, kwitła po raz pierwszy i nie zdążyłam jej obfocić.
Druga moja ulubienica


Obrazek

Obrazek
Następne lada dzień się pewnie otworzą.


Obrazek
Te panienki pojawiają się w różnych miejscach same. W tym roku muszę je wypielić, bo już za długo nie mają świeżej krwi i wszystkie w jednym kolorze, W nowe nasiona już się zaopatrzyłam.
Viola
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Witaj :wit
Przejrzałem cały wątek, pięknie u Ciebie ;:138
A gliną się nie przejmuj, dobrze, że wszystko chce w niej rosnąć.
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu, witaj ponownie na forum! :wit

Ja też mam bzika na punkcie piwonii, oraz - tak, jak już Ci pisałam, ogródek zakładany na glinie.
Ciekawa jestem, jak tam to osuwisko, które zniszczyło mur oporowy? Czy to się już ustabilizowało na dobre?

Lilie masz piękne. Też je lubię, ale u siebie muszę sadzić w donicach, bo u nas jest pełno gryzoni, które lubią podgryzać różne nasadzenia od spodu. A lilie byłyby dla nich zimowym rarytasem.
viola123
200p
200p
Posty: 266
Od: 29 wrz 2011, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

I buchnęło kwieciem....
Obrazek

Obrazek

Obrazek
nie wiem, jak jej na imię, ale pachnie obłędnie


Obrazek

Obrazek

Obrazek
marketowa, kwiat piękny, niestety bardzo chorowita, trzeci rok u mnie, a nadal nie zbudowała krzaczka,.Co rok 2 łodygi i dwa kwiaty.
Daria, lilie będą, dzisiaj pierwsze już kwitną, ale burza przerwała sesję. Osuwisko coraz bardziej stabilne, chyba dzięki tarasom i drzewkom, które tam posadziłam. Dziesięcioletni już orzech wydał w tym roku pierwsze owoce :tan naliczyłam całe siedem. Mam nadzieję, że też już co roku będę miała własne orzechy. Niestety poza kilkoma drzewkami rośnie tam wszystko, co w okolicy. Co roku jednak po kawału odbieram naturze po kilkanaście metrów pod ogród.
Seba nie boję się gliny, w pełni doceniam jej wartość. Tylko czasami mi już ciężko i zazdroszczę innym lekkich piasków. I wczesną wiosną, kiedy inni cieszą się już tulipanami ja muszę czekać jeszcze 2,3 tygodnie na pierwsze kwiaty.
Viola
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Piętrowy ogród na glinianym wzgórzu

Post »

Violu, czy ta ostatnia róża to nie jest przypadkiem 'Peace' (zwana też 'Gloria Dei')? To jest wielkokwiatowa, a one są moim zdaniem najtrudniejsze w hodowli, najbardziej wymagające.
No popatrz, z tymi tulipanami (i innymi roślinami też) to u nas jest tak samo: 2-3 tygodniowe opóźnienie w stosunku do ogrodów z innych rejonów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”