Działka na Kaszubach - 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Marysiu ;:196 gdzie trafiłaś na takie cebulki jeszcze. :?:
W "moich biedronkach" nie widziałam przecen a po te 3,99 to kupowałam wcześniej.
Te tulipany są piękne. Też je sobie kupiłam. Chyba podobne sadziłam też w poprzednim sezonie i wspaniale
się prezentowały na rabacie. Tylko zrobiłam błąd i posadziłam je z tyłu a one nie rosną wysoko.
:wit
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Micu - witamy na forum :wit Bardzo mi miło, że swój pierwszy wpis znalazł się w moim wątku :D
Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś do mnie zajrzysz i że kiedyś pokażesz swój ogród.
Na powitanie w naszym gronie różyczka...

Obrazek

Saro - mam nadzieję że nie. Mam w planie zawieźć je na działkę i zadołować razem z doniczkami w warzywniaku lub w kompostowniku. Ponieważ moja działka jest 60 km od domu jest to wyprawa na cały dzień.
Dla Ciebie tulipan z minionej wiosny( on też pochodzi z B...ki a raczej ona bo to Elegant Lady :wink: )

Obrazek

Krysiu - latem zauważyliśmy nową Biedronkę na Szerokiej. Chyba z racji tego, że znajduje się w takim miejscu cebulki nie miały tam specjalnego wzięcia. Zostały ich dwa pełne kartony. Chyba stąd ta przecena. Muszę Ci powiedzieć, że my lataliśmy po okolicznych B..ch przez dwa kolejne dni i tylko jeszcze w jednej spotkaliśmy cebulki po 99 groszy, ale tam były tylko szachownice kostkowate ( które zresztą kupiłam - bo mam tylko białe)
Krysiu ja cebulki kupowałam w połowie listopada, ale posadziłam dopiero teraz bo najpierw myślałam, że pojedziemy na działkę a potem musiałam kupić ziemię i zorganizować sobie doniczki( bo swoje wszystkie wywiozłam na wieś)
Cóż Ci mogę ofiarować, jak nie różę....

Obrazek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Cześć, Marysiu!
Jeszcze raz serdeczne dzięki za nieocenioną pomoc w sprawie wykrzywionego pręta w bramie ;:180.
Dziś wieje jakby się czort powiesił, a brama się trzyma ;:333.
Tymi cebulkami forum nieźle zamąciło mi w głowie. Od momentu konstatacji, że nie należy się nimi za bardzo przejmować, bo tanie, zachciało mi się ich więcej. Ale w tym roku już po ptokach. Atrakcyjna propozycja Lilypolu przeszła mi koło nosa z powodu zmiany poczty e-mailowej, a na szperanie po sklepach już za późno. Zresztą ogród o tej porze podoba mi się tylko widziany przez okno... ;:224.
Raportuj, jak się sprawują sadzonki werbeny. Maczałaś je w ukorzeniaczu?

Buziaki dla Ciebie i ukłony dla Pana L. - Jagi
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Jaguś - ależ nie ma za co dziękować. L miał trochę ruchu na świeżym, oj bardzo świeżym powietrzu! A to bardzo wskazane dla emeryta w sezonie pozadziałkowym :D
Werbena wczoraj nieco przywiędła :( Źle ją umiejscowiłam ;:223 Postawiłam na parapecie w nieogrzewanej sypialni na Morenie, ale od strony rur od CO, które są ciepłe. Teraz stoją już z drugiej strony parapetu. Ale jak mi się zmarnują przez moją głupotę...to będę niepocieszona. Ukorzeniacza niestety nie zastosowałam bo nie miałam ;:185
Mam nadzieję, że kartonu z cebulkami nie zdmuchnęło mi z balkonu...bo wieje jak na Uralu ;:202

A tak wyglądał mój poparzony Alabaster, o którym rozmawiałyśmy ostatnio

Obrazek

============================

Obiecałam Izie - Tu-ja przegląd moich niskich irysów SDB

Mój pierwszy zakup od Anity-Anitaaa, kwitnie najwcześniej i jest bardzo malutki

Obrazek

Obrazek

Te iryski dostałam od znajomych z pracy, przyjechały do mnie z Żuław ze wsi Suchy Dąb

Obrazek

Obrazek

Białe zostały kupione od koleżanki z naszego forum Jany-15. Na ostatnim zdjęciu widać jakie są niskie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN...
==============================
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Przepiękne te iryski. ;:oj
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

No to masz takie iryski, jakie i ja lubię.
Wysokie mnie wyprowadzają z równowagi, bo zawsze się pokładają, a większa burza z wiatrem i ulewą potrafi je nawet połamać.
Twoje są naprawdę śliczniutkie: niziutkie, ale z okazałymi kwiatami. ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Dorotko - mnie się też bardzo podobają, pewnie w tym roku też coś dokupię jak trafię na sprawdzonego sprzedawcę.

Lucynko - te iryski to naprawdę wdzięczne kwiaty, a że są malutkie - to mieszczą się bez problemów na obrzeżach rabatek.
Mają jeszcze jedną zaletą - jak się ma różne odmiany to ich kwitnienie rozciąga się w czasie na cały miesiąc. Pierwsze zdjęcie tego niebieskiego iryska zrobiłam 2-go maja, a ostatnie 31-go maja
=========================================================
Iryski SDB cd...

Poniższe irysy zostały kupione od Anitki w 2914 roku

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

CDN....
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Wymieniają się okienka :D będzie ładnie na Święta....

Obrazek
===========================================

Irysków SDB ciąg dalszy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
asma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7810
Od: 19 wrz 2011, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Witam :wit
Okienka na święta ;:oj u mnie roletki na okienka :heja

Iryski dostałam od Pelagii takie ciemne(z Mordoru;) i to wszystkie moje iryski w ogródku.
Resztę podziwiam u innych,a Twoja kolekcja jest imponująca ;:63
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Marysiu będzie ładnie i ciepło na święta ;:333 okienka też dobrze wpływają na koszt ogrzewania mieszkania, więc może i coś na kwiatuszki wpadnie :D Kolekcja irysków bogata, a same iryski urodziwe ;:173
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Witaj Marysiu! Dziękuję za zaproszenie, niewykluczone, że skorzystam. Chciałabym w przyszły sezonie odwiedzić Gdański i Kaszuby, może uda się spotkać. Będę się wpraszać!
Mikolina na pieńku wygląda złowieszczo...
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

Asiu - ja irysy bardzo lubię, jakbym mogła to bym obsadziła nimi wszystkie rabatki :) Ale cóż.. nie można mieć w ogrodzie tylko jednego rodzaju kwiatów w dodatku kończących kwitnienie w czerwcu :( W dodatku mam świadomość, że nowe, piękne, falbaniaste odmiany nie pasują do wiejskiego ogrodu. Zdecydowałam się na sadzenie odmian niskich oraz irysów syberyjskich a moje irysy wysokie należą do starych odmian.
Możesz mi wyjaśnić co to znaczy, że ciemne iryski są z Mordoru - bo nie bardzo to zrozumiałam ;:185

Obrazek

Marysiu - to już był czas najwyższy! Zdemontowane okna były starsze ode mnie o trzy lata - czyli czas im było na emeryturę!
Mam nadzieje, że uda mi się w przyszłym roku dokupić jakieś nowe iryskowe maluszki :lol:

Obrazek

Izo - życzę spełnienia planów wakacyjnych! I w Trójmieście i na Kaszubach są fajne miejsca warte odwiedzenia...dla wielbicieli roślin i ogrodów również.
Mikolina jest czarnym kotem Baby Jagi ;:306 powinna wyglądać złowieszczo :wink:

Obrazek
=======================================
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka na Kaszubach - 2015

Post »

A ta Baba Jaga to niby kto? Ty? Aż trudno uwierzyć... ;:224
Bardzo dziękuję Marysiu za pokaz irysków. Są cudowne. Rozczulają mnie takie maleństwa. Kilka z nich mam. Albo bardzo podobne. Na kilka innych narobiłaś mi apetytu. Jeszcze parę lat temu miałam sporo irysów wysokich. Pewnego roku postanowiłam wymienić wysokie na niskie i średnie. Wysokie rozdałam, zaczęłam gromadzić niższe, a potem przyszły inne chciejstwa i stanu nie wyrównałam do dziś. Troszkę żałuję, ale nic straconego. Kolejne sezony przed nami :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”