Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Masz rację, upał straszny, ja nad woda siedzę najczęściej, na działeczce tylko z rana, Miłko wstawiłam kokorycze u siebie, zobacz, jak coś to pięknie się wysiewają, daj znać :wit
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Dzięki Miłko :) Że też pani "wnaszympapierniczym" nie wpadła na to. Muszę sobie też taki kupić.

Podziwiam, że chciało Ci się cokolwiek robić w taki upał. Na mnie czekają czereśnie do przetworzenia i nie mogę się zebrać...

Moje dalie nie mają jeszcze pąków kwiatowych (nie dziwota, jak je wsadzałam 1 czerwca), ale bardzo ładnie po tych deszczach wybujały i te upały nawet jakoś im nie szkodzą.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Jaki Ty masz ładny ogród, na środku duże ,stare drzewa--lubię taki :) Śliczne róze, lilie, powojnik ;:138 Slicznie ;:63 A hortensje nie u wszystkich kwitną jednakowo , u mnie kwitną , ale u córki jeszcze w pąkach :lol: to i Ty się doczekasz. W ten upał wszystko szybko kwitnie i przekwita :(
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Pierwsza dalia ;:215 Się będzie działo ;:11
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Małgosiu! Czekam na kwiaty dalii z niecierpliwością, ale już za chwilę moja cierpliwość będzie wynagrodzona :wink:

Karola! Cieszę się, że Ci się podoba ;:196 Lubię te moje drzewa. Mam nadzieje, że dugo pożyją. Na hortensje czekam, ale te ogrodowe mają niewielkie kwiaty za to bardzo dużo. A bukietowe będą w moim ogrodzie zakwitną pierwszy raz.

Sylwia! W papierniczym bywają takie pisaczki, ale ja kupiłam w takim sklepie dla plastyków. Z czereśniami już się uporałam. Na szczęście są sąsiedzkei, bo gdybym miała przerobić wszystko z drzewa, chybabym wykorkowała! ;:219 A moje dalie też w większości w pąkach. Ale je jestem cierpliwa :wink:

Iwona! Chyba się nie zdecyduję, jak Ci u Ciebie pisałam, ale mam kilka pomysłów, a poza tym czekam, jak się rozwiną tegoroczne nasadzenia i co będzie przy nich pasowało.

Jolu! Strasznie to wszystko wygląda! Jedna dalia mi się po prostu ugotowała. Nie ma co zbierać! Przycięłam, ale ona wygląda, jak wyciągnięta z kompotu. Ale ma przyjść ochłodzenie! Damy radę!

Powoli maluję okna i parapety, jak pogoda i siły pozwalają. Po odświeżeniu chcę to jeszcze jakoś upiększyć. Koncepcję zmieniam co kilka godzin. Malowanie zamierzam zakończyć do piątku. Zdobienie później.
Podlewam, przycinam i podziwiam to, co kwitnie i rośnie. Chodzę wśród dalii, głaszczę je i przemawiam im do rozumu, zeby kwiaty miały zgrabne i ładne. Znalazłam nppierwszy kwiat Tsuki Yori no Shisha z ... dwoma płatkami. Taki ogon od wróbla ;:306 I urwałam, bo szkoda jej sił. Tak samo poszły pożarte przez ślimaki pąki Kageboushi i Pooh.

Na dziś:
Kilka róż kwtnie jeszcze:

Sandra Ranaissance
Obrazek

Jalitah
Obrazek

Poesie
Obrazek

Inne kwitnące rośliny:

Na jaskrze wodnym z mojego "oczka"
Obrazek

Rudbekia
Obrazek

Słoneczniczek
Obrazek

Moje pysznogłówki się rozbisurmaniły!
Obrazek

No i dzisiejsze dalie:

Obrazek


Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Mirabela
1000p
1000p
Posty: 1899
Od: 30 wrz 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

W tym roku nie mam dalii na działce. Było za ciepło i nie przetrwały. A co ta jodła koreańska tak te swoje szyszeczki trzyma przy sobie , a nie rozmieściła je na całej długości gałązek?
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Moje dalie mimo upału i nie podlewania bo mam ich za dużo jakoś dają sobie radę i nawet zaczynają kwitnąć .. Dzisiaj solidnie popadało więc znowu dostały wilgoci do następnych opadów ,chyba że zaczną zwijać liście to znak że chcą wody i muszę ich podlać aby ie uschły .. Róże też pomału przekwitają ale za to pięknie kwitną lilie i liliowce ...
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Zdjęcie rudbekii bardzo malownicze :)

Jak tam po wczorajszej nawałnicy? U mnie zniszczyła dużą śliwkę (niestety złamała się praktycznie na pół, pójdzie pod piłę), poniszczyła ostróżki i trzy hortensje (te mam nadzieję, nie są połamane i da się je jakoś przywrócić do życia). Dalie stoją dzielnie :wink:

Wiedziałam, że będzie padać (zawsze jak myję okna albo podlewam ogród, to mam jak w banku opady jeszcze w tym samym dniu), ale nie że aż tak.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Uwielbiam słoneczniczek bo długo kwitnie , ja takiego nie mam :( i jest bezproblemowy, pysznogłówki tez długo kwitną i są śliczne , mam trochę , miałam białe ale znikły . No i śliczne róże, zawsze podziwiam ,że je nazywacie po imieniu :lol: ja nazw nie znam i nawet nie staram się zapamiętać bo nie sposób wszystkiego ogarnąć :lol: Ślicznie u Ciebie , a jeszcze czekamy na hortensje :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Moje pysznogłówki też powyżej pasa i one lubią się rozłazić. Wsadziłam wiosną jakąś inną odmianę, ale nie wiem, czy zakwitnie. Dostałam od koleżanki różowe i są milutkie, bo wpadają we wrzos.
Tak patrzę i patrzę, dochodząc do wniosku, że Ty wszystkiego masz sporo - wyłączam tu dalie, bo ich masz zatrzęsienie :;230 . Też z Ciebie taka trochę sroka ;:168 .
Ja w każdym razie czekam na pokaz dalii u Ciebie; będę stałym, częstym gościem ;:108 . Są piękne i tego się będę trzymać ;:306 . Ciekawi mnie, ile z moich dziesięciu zakwitnie ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Dalie wspaniałe :) No i róże- cudne widoki!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Zachwycam się różami chyba w każdej galerii cudne ,kolorowe .Dalie też zaczynają u mnie kwitnienie.Daliowy festiwal nas wkrótce czeka w twym ogrodzie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Zawsze zazdroszczę wszystkim pysznogłówek, bo jak dla mnie są to wielce urodziwe kwiatuszki. Niestety z powodu straszliwego mączniaka musiałam z nich kiedyś na dobre zrezygnować. Całe były białe od tego paskudnego nalotu.
Sandra Renaissance - bardzo ciekawy kolor, podobny do Novalis, ale te ostatnie strasznie mnie zawiodły, bo gdy tylko słońce je dotknęło, po prostu się ugotowały. A ja Sandra znosi słońce? Nie mówię o upałach, ale zwykłe słoneczko?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”