Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Jak na pierwszy rok w Twoim ogrodzie to hortensje wyglądają pięknie!

Cudne dalie, ale wolę podziwiać je u innych :D
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ta zza oceanu wysoka?
Nawet 'Prinzesin Irene' można się zachwycić na Twoich zdjęciach ;:333
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Dziękuję Jacku! Ale Irenka jest urocza! Nie wiem, co od niej chcesz? :wink:

Iza! Rozumiem, że nie wszystko można mieć ;:306 Ja z wielu rzeczy też zrezygnowałam i podziwiam u innych ;:173 Mówisz, ze te hortensje przyzwoite? Mi się podobają, ale na razie delikatne są.

Małgoś! Fiołki od Ciebie szaleją! Pamiętasz, jak wysłałaś mi sporo listków? Już pół Poznania obdarowałam, a końca nie widać ;:306
Dalia zza oceanu jest bielutka. W zasadzie to śmieszne jest jej pochodzenie, bo przyleciała zza oceanu, ale pochodzenie ma holenderskie więc zatoczyła koło. I jak to u Holendrów bywa, co innego było na opakowaniu, a co innego wyrosło ;:306

Sylwia! Jak mas czas to sobie poskub, a jak nie masz czasu - nie skub! :;230 Dzięki za cynka o hortensjach, ale juz dość. Mam trzy i wystarczy ;:173
Dalie fajne są, koniecznie na wiosnę rozejrzyj się za kolejnymi, a do mnie nie masz daleko. :wink:

Dziś cudowna niedziela na hamaku ;:3 No trochę pobiegałam z konewkami i sekatorem, ale woda w studni się szybko kończy więc podlewanie nie za wiele...

na dziś:

Spassmacher - dalia od Rysia! Powaliła mnie jej delikatność i ogólny urok. Obficie kwitnie i nieziemsko wygląda!
Obrazek

Nuit D'Ete - mam ją od dawna. Posadzona w dobrym miejscu odwdzięcza się!
Obrazek

My Love - też od wielu lat w moim ogrodzie - niezawodna!
Obrazek

Danum Pinky? Nowy nabytek od Stanisława, nazwa raczej się zgadza, choć to zdjęcie nietypowe,
Obrazek

Silver Years - z kapersa z Castoramy i o dziwo zgodna! (De Ree) Piękna jest - takie lubię!
Obrazek

Canby Centennial - pierwszy rok w moim ogrodzie! Od Gabriela! Piękna wdzięczna dalia!
Obrazek

Harry Meggos - kolejna od Stanisława! Bardzo udana, choć nie zamawiana. I dobrze! Choć to jedna z tych o wielkich kwiatach, jest niewysoka i ma pięknie ułożone płatki.
Obrazek

Dla Kasi nowe zdjęcia Rebbeca's World:

Obrazek

Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłko przy większej ilości dalii zawsze są wpadki z wysokością bo koloru to nawet nie biorę pod uwagę ... Są też takie odmiany, które wyjątkowo się krzewią i potrzebują więcej miejsca więc te rosnące obok mają ciężko.
Dziś zauważyłam,że na dalii Cebu pojawiły się 2 kwiaty o szerszych niż zwykle czerwonych paskach i co Ty na to ?
Gdyby takie zjawisko miało miejsce przy rozchodnikach o kolorowych liściach to od razu wzięłabym ostry nóż i cały pęd u podstawy wycięła a tu .... szkoda :wink:
Uratowana Apache od Ciebie zakwitła - radość i duma rozpiera mnie i to bardzo ...
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Spektakl dalii trwa - trzeba przyznać, że są piękne ;:63 . Staram się nie nakręcać, bo sama widzę, że bez słonecznego miejsca, mocno się wyciągają kosztem kwiatów ;:173 . Jak sama piszesz, trzeba dokonywać wyborów, mając cienisty ogród ;:224 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłka wygląda na to że w tym roku marketówki się potwierdziły ;:333 też mam Silver....jest piękna ;:167 ;:167 a fiołkami to nie tylko pół poznania obdzieliłaś ,ale i pół częstochowy ;:306 ;:306
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Same piękności pokazałaś :uszy Wszystkie, absolutnie wszystkie mi się podobają. Chociaż ta czerwona....ciut bardziej :lol:
Cieszę się, że fiołeczki zasilą poznańskie rejony. Masz dobrą rękę do rozmnażania :D
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Małgosiu! Jakoś mi się udaje to rozmnażanie, ale to chyba dlatego, że to nie jest zbyt skomplikowane. Dalie w tym roku wcale nie są takie złe, ale tylko te, które zdążyły się rozrosnąć przed upałami. Jak one fajnie rozweselają ogród!

Marta! Mam trochę marketówek i masz rację, bywają piękne! Pod warunkiem, że trafisz na zgodność :wink: No i nie kupisz wyrodzonej paskudy ;:306 A Twoje fiołeczki chociaż kwitną? Możliwe, że coś przeoczyłam ;:131

Aniu! Mam kilka dalii źle posadzonych i trochę mizerne są. Muszę powyrzynać im nieco słońca. Zrobiłam to jesienią, ale i tak to za mało.

Krysiu! Dalie zmienne są z natury. Tylko dostaną przez chwilę nietypowych warunków, a już coś cudują! Niektóre gubią paski i końcówki w innym kolorze, inne ich dostają. Zdarzało mi się nawet staśmienie. Cieszę się bardzo, że Apache przetrwała, ale mam smutna wiadomość, że od Ciebie jedynie Gardenshow żyje, choć kwitnie niemrawo. Reszta nie przeżyła ;:145 Ale taki już los.

Na dziś:

Silver Wedding
Obrazek

Citron du Cap
Obrazek

Lemon Merengue
Obrazek

Zaczyna Show'n Tell :tan
Obrazek

Lesk
Obrazek

Ferncliff Tango (zmieniłam nazwę po konsultacji z Grzegorzem, są podobne z Treby Dainty - mylą mi się ciągle)
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Rozumiem, że miejsce jest najważniejsze ;:108 . Mam dla swojej "dziesiątki' zaplanowaną 'lożę' i myślę, że lepiej się wystroją 'kwiatowo' w przyszłym sezonie (loża zobowiązuje ;:306) - bo 'wzrostowo', to ho ho, poszybowały do nieba ;:223 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Co za cudne dalie ho ho ho ;:oj to się napodlewasz żeby były takie piękne ;:138 :lol: Teraz okres dalii, to macie takie piękności ,że głowa mała. ja dali nie mam to oglądam te piękności u Was :lol: ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Witaj Miłko, przybiegłam pooglądać Twoje dalie, jest na co popatrzeć ;:215
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Wszystkie ładne, ale najładniejsza - jak dla mnie - Citron du Cap.

Nareszcie pada... :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Sylwia! I po deszczu! Nie ma mnie w domu, ale wiem, że popadało symbolicznie. ;:224 I tak muszę rozłożyć węże wieczorem. Citron du Cap jest wyjątkowa! jak zobaczyłam ja pierwszy raz u siebie w zeszłym roku - oniemiałam. Kolor i kształt - powalające!

Iwonko! Zapraszam serdecznie, oglądaj do woli!

Karola! Podlewam partiami. Tam gdzie miejsca wyjątkowo suche - częściej! Nie masz dalii, ale za to masz inne piękności. Ja nie mam hibiskusa ;:306

Aniu! Miejsce to podstawa! Choć niektóre radzą sobie w nieciekawych zakątkach. Jak dobrze wystartują, wygrają!No i jeść im trzeba dać, to lubią!

Na dziś:

Tour de Monde
Obrazek

Zingaro
Obrazek

Yellow Happines
Obrazek

Rundale
Obrazek

Tsuki Yori no Shisha
Obrazek

Baywatch
Obrazek

Autumn Fairy
Obrazek

Munchen
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”