Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko czym się zachwycać najpierw irysy cudne ,róże lilie liliowce masz piękne lawendą też ja mam i lubię a co za tym idzie coraz więcej w ogrodzie pojawia się .z czasem tak już jest coś kosztem czegoś skąd to znam. ;:196 .Pięknie masz.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Jeszcze raz pochwalę Twoje róże, cudne są!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko , podziwiam Twoje irysy i jeszcze róże ..na które sama zachorowałam , masz sporo ciekawych odmian .
;:196
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Piękne róże i lilie. Mnie lilie opanowało jakieś badziewie, bo pozjadało pąki, albo uszkodziło. Mam ogromne badyle bez kwiatów ;:145 . Kiedy można wykopać lilie?. Zmienię im teren.
Beata, w poprzednim poście trzymasz w ręce kwiaty żółtawej róży (3); jest piękna, a ja takich szukam. Pamiętasz nazwę?. Robię kilka różanych punktów z pomarańczową, żółtą i fioletową, ale tu nie do końca jestem przekonana, bo musi sobie poradzić w słońcu, chociaż i tak typowej patelni to u mnie nie ma, na szczęście, bo ja z tych chłodolubnych ;:108 . Kupiłam dzisiaj tylko 8 krzaczków lawendy i szykuję im miejscówkę, ale muszę posypać dolomitem, bo mam kwaśną ziemię. Lawenda, to przez Twój pas startowy ;:108 . U mnie będzie w półkolu, czyli wszystkiego nie "zgapiłam" :tan .
Po cichu Ci powiem ,że są to spore krzaczki, a cena niewielka, bo od znajomej. Dostałam chyba rabat, za pogaduszki z nią na targu ;:306.
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, Edenka prześliczna i pomimo młodego wieku i niewielkiego wzrostu kwitnie zjawiskowo ;:138 Pozostałe panny też spisują się rewelacyjnie ;:215

Zawsze jak zaglądam do Ciebie to jestem pod wrażeniem tylu cudnych liliowców. Od ich kolorów może zakręcić się w głowie. To wyjątkowo fotogeniczne kwiaty ;:108
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, jak się nazywa to cudo?

Obrazek
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Jaką ja dzisiaj miałam ulewę ;:oj moje piachy takiej ilości wody na raz nie widziały od dwóch lat ;:oj korzystam z urlopu i ryję w ziemi codziennie :D jest dobrze :D naszykowałam ostatnie paczki z irysami SDB i wreszcie mam czas na porządkowanie wysokich!
Reniu nigdy nie mów nigdy :D ja długo broniłam się przed różycami,ale one tak genialnie wpisują mi się z terminem kwitnienia w czasie kiedy irysy kończą ,a liliowce dopiero się namyślają ;:333 chmury dmuchnełam w twoją stronę ,choć nie pogniewam się jak u mnie jeszcze popada ,od ubiegłego roku susza to jest to co mnie przeraża :shock:
Beciu ja w tym roku skusiłam się na zakupy w liliypolu ,miałam nie kupować ,ale wpadło trochę grosza i namyśliłam się tak w ostatniej chwili jak już wybór był ograniczony,ale teraz nie mogę się nazachwycać tymi wielkimi kwiatami i zapachem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mariolu ja też się różyczkami nie mogę nacieszyć ,chociaż moje to młodziaki i jeszcze nie pokazały pełni możliwości to każda zakwitła zaspokajając moją ciekawość początkującego różomaniaka :lol:


Obrazek
Chopin


Obrazek
Pierwsze kwiaty rozarium w upały słońce paliło je w jeden dzień jak skwarki ,aż żal było patrzeć teraz po deszczach gdy jest chłodniej nabrała takiego landrynkowego ,różowego kolorku ,że nie da się jej zrobić zdjęcia z bliska ,bo aż razi :shock:


Obrazek
i już nie jestem pewna ,czy zestawienie jej z Edenką było dobrym pomysłem :?
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Violuś dziękuję kochana za dobre słowo ;:196 sama wiesz jak to motywuje do dalszej pracy :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aniu Zółtą to ja mam tylko Pilgrimkę i z tego co pamiętam to ty też ją masz :D W donicy rosła jednak ładniej ,a w tym roku ciężko startowała po zimie i chyba nie spasowałam jej z miejscówką ,bo jakaś taka bidna jest ,kwiatki mniejsze i nie tak ładnie wybarwione :? trzeba będzie pokombinować ,a z lawendy będzie pani zadowolona ,jest tak zwiewna i ażurowa ,że bez trudu wpasuje się w niepowtarzalny klimat twojego ogrodu ;:196
Dorotko a wiesz ,że ostatni znalazłam wątek o najgorszych różach w ogrodach forumowiczów i kilka osób narzeka w nim na Abrachamka :shock: ...no jak można narzekać na to cudo u mnie znów obsypane pąkami
Liliowce rzeczywiście są fotogeniczne i nawet moje sklepowe pomyłki dają teraz czadu



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ewuniu to cudo to Gavin Petit ;:167 piękne głębokie kolory ;:167 jeszcze ,żeby tylko chciał lepiej przyrastać byłaby pełnia szczęścia :D
Lecę ogóry w słoiki pakować taka proza życia niestety :D
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Liliowce piękne, ale ja cieszę się, że i lilie zagościły w Twoim królestwie. ;:138
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko niektórzy narzekają na Abrahama. Też czytałam wiele niepochlebnych opinii na jego temat. Ja mam trzy sztuki i wszystkie rosną chętnie, szybko tworzą nowe pączki, a kwiaty sama wiesz, że mają cudne. Moje jak na razie cieszą się też zdrowiem. Nie wiem dlaczego w innych ogrodach ta róża nie spisuje się dobrze? Ja nie narzekam i ;:167 ją za całokształt.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Liliowce ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Podziwiam lilie ,liliowiec pierwsza klasa nie każdy przyrasta pająki też wolno rosną ale ten wart uwagi Śliczny ma kwiat Różana choroba udziela się wszystkim też kilka zagościlo wiosną u mnie,trzeba dać im czas ,by pokazały swój urok i na tym nie koniec. ;:196
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Wspaniale Ci kwitną liliowce, w takim szpalerze pod płotem fajnie to wygląda ;:138 Lilie piękne, no a róże, mimo, że jak piszesz młodziaki- piękne ;:167
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”