Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Jak zwykle ,kiedy skończył mi się urlop zaczeło się dziać :roll: mąż zerwał biceps i czeka w szpitalu na zabieg,a nie muszę nikomu tłumaczyć ile się trzeba nachodzić i naczekać w kolejkach zanim nasza służba zdrowia raczy łaskawie zająć się pacjętem :evil:
I najfajniejsza wiadomość-zostałam po raz pierwszy psią babcią ;:oj i to przez cesarskie cięcie :roll: Przeżycie cokolwiek stresujące ,bo najpierw trzeba było cucić szczeniaczki ,a później czuwać przy suni ,która po znieczuleniu kompletnie nie nadawała się do życia i nie była w stanie zająć się maluchami :(

Obrazek

Obrazek
Dorotko- szarotko lilie to teraz największa ozdoba ogrodu,urzekły mnie zwłaszcza OT ;:167 przy dużym ogrodzie tak jak u mnie cudnie jest czuć wokół piękny zapach bez konieczności wsadzania nosa w kwiatek :D i już wiem ,że na pewno będzie ich u mnie przybywać :D
Dorotko jak tak czytam różne opinie dziewczyn na temat jakiejś róży to dochodzę do wniosku ,że dużo jednak zależy od tego na jaką sadzonkę się trafi ,gdzie się kupuje i czy królewnie spasuje konkretny ogródek ,w sumie i tak jak się człowiek nie przekona na własnej skórze tj, nie posadzi we własnym ogrodzie -to się nie dowie :wink:


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kasiulka dziękuję ;:196 ciekawi mnie jak ci się sprawują liliowcowe siewki ,wiem ,że do kwiatów to im jeszcze daleko ,ale ponieważ nie mam ręki do domowych wysiewów ,to mocno trzymam kciuki za twoje eksperymenty :D
Beciu mnie te pierwsze różane kwitnienia tak zauroczyły ,że już wiem ,zima upłynie na miłym zajęciu ,przeglądaniu zdjęć i opinii i na kompletowaniu listy odmian ,które koniecznie ,ale to koniecznie muszę dokupić :D
Mariolu w tym szpalerze pod płotem posadziłam ,moje pierwsze sklepowe i oszukane zakupy,to najstarsze u mnie odmiany ,a ponieważ zostawiłam je w spokoju ,nie dzielę nie kopię ,nie przesadzam ,to paradoksalnie ,ale w tym roku są najładniejsze :roll:
Soniu trzy lata temu posadziłam tam dwa patyczki Anabelki,w tamtym roku pokazała kilka kwiatków ,w tym ściełam na wiosnę przy samej d...ie ,a ona się tak rozszalała ,że oczom nie wierzę :shock: tam jest dobrze ponad metr odległości tylko hortusia tak szeroko gałęzie rozłożyła...myślisz ,że to za mało :( kurczaczki nie chciałabym przesadzać Edenki,tak ładnie teraz ruszyła!



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Wszystko super! Te psiaczki takie nietypowe mordki mają :D Pięknie wszystko kwitnie, już nie raz przekonałam się, że te "nieruszane" kwiaty rosną najlepiej. I sama jestem na siebie zła, jak coś ładnie rośnie a mnie się zachce przesadzać i kończy się na zmarnowaniu rośliny :C
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Psia Babciu, moje gratulacje - pieski cudne. Możesz przybliżysz, co z nich wyrośnie?.
Kładziesz mnie na łopatki swoimi liliami ;:63 .
Liliowce trochę mnie się opatrzyły, za to jedna z forumek 'wkręca' mnie w irysy. Nie wiesz która? ;:196 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Zachwycałam się kwiatkami aż ujrzałam cudne szczeniaczki, no tego cudownego zdjęcia nie przebije nic. Niech się chowają zdrowo ;:196
Dla Męża dużo zdrowia, będzie dobrze.
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Piękne lilie róże ,liliowce ,a psinki urokliwe jak to maluszki.Zdrówka dla męża. :D Ogrody szaleją teraz . :D z różyczkami też zaczynam i na pewno będę się zachwyca c długo.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Ale słodkie te czarne kuleczki ;:167 . Beatko, pokazuj więcej liliowców. Jakoś mi e nie są w stanie się popatrzeć :lol: .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beata, jestem na etapie szukania floksów variegata. Widziałam kiedyś u Ciebie takiego, jakiego nie mam. Możesz zerknąć przy okazji?. Jest ich mało, ale pewnie więcej niż dwa. Ja mam Norę Leigh i Becky Towe.
Znalazłam jeszcze Elizabeth i Goldmine, nazwy oczywiście.
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, oczu nie mogę oderwać od Twoich liliowców. Fajnie, że posadziłaś róże. Wybrałaś same pięknotki, na pewno będziesz z nich zadowolona. Lilie pod względem zapachu nie maja sobie równych. Pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko gratulacje z okazji babciowania psiakom, słodkie maluchy. :) Różowa lilia niesamowita. ;:oj Moje hortensje mają po pięciu latach około 180 cm szerokości. Można trochę ograniczyć szerokość wyższym cięciem, musisz przemyśleć. ;:218 Ja posadziłam zbyt blisko i teraz żałuję, że nie przesadziłam, jak były mniejsze. Takie to błędy młodych ogrodników. :oops:
asikowo
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 kwie 2016, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów - małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, Twoje lilie i liliowce zachwycaja!
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko witam w Nowym Roku 2017 :wit
Mam nadzieję,że Nowy Rok będzie lepszy i bogatszy w kwitnienie oraz w sprzyjającą pogodę dla naszych roślinek :)
Wszystkiego dobrego ;:168
bebeluch
1000p
1000p
Posty: 3525
Od: 26 gru 2010, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Bejka dużo dużo wszystkiego.....w Nowym Roku ;:196
Też gdzieś Cie wywiało ... mnie tak długo nie było na forum że przez chwilę nie wiedziałam jak się pisze nowy post :oops:
Mędrzec potrafi uczyć się nawet od Głupca. Głupiec nie uczy się nigdy.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko co słychać w Nowym Roku :wit
Odezwij się ,wiosna już niedługo :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”