Nasze 1500 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
BOzENA1542
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 14 cze 2008, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie Ok/ Inowroclawia

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu
Pokaż ten wózek
Czy on wygodny jest przy opróżnianiu go :?: Taczkę się przechyli i już a wózek :?: :?:
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Ten różowy powojnik to Rooran?
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Super te rabatki pod drzewami ;:oj Ja też z iglakami żegnałam się bez żalu - za małą działkę mam na nie. Ale rurek masz jeszcze troche do zagospodarowania :D Fajnie w nich też różne rojniki by wyglądały.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Bożenko proszę bardzo, oto mój rydwan ;:306 Obrazek
Opróżnianie też nie jest zbyt utrudnione, po prostu przewracam go do przodu, pod spodem ma taki dzyndzelek za który można sobie pociągnąć w górę i już :wink: A prowadzi się go świetnie i o wiele lżej niż taczkę ;:108
Jurek jako że oba są różowe nie wiem dokładnie, o którego pytasz? ten po lewej to Dr. Ruppel, a po prawej Asao.
vimen oj tak, jeszcze trochę dłubania mnie czeka, a to dość czasochłonna zabawa ;:108 Rojniki powiadasz?... Myślisz, że pasowałyby do tej rabaty wiosennej? myślałam tam albo o różnych odmianach dąbrówki, albo jakąś całkiem zieloną roslinkę...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Odrobina tegorocznej historii"
Po sporych zeszłorocznych zakupach wręcz nie mogłam doczekać się tej wiosny ;:3
A zaczęła się ogromną niespodzianką, jaką było zakwitnięcie po raz pierwszy ciemiernika ;:138 .
Obrazek
Ze trzy lata książę kazał na siebie czekać, ale w sekundzie wszystko mu wybaczyłam :wink: Mało tego - gdy tylko naocznie przekonałam się jak długo kwitnie natychmiast dokupiłam mu trzech kolegów...

Dawno, dawno temu przeczytałam o "naturalizacji" czyli prosto mówiąc sadzeniu cebulek pod darnią z trawą. Rabat miałam jeszcze mało, trawy za to pod dostatkiem, więc wszystkie cebulki sadziłam w ten sposób. Uwielbiałam te kolorowe kępki na tle trawy, mój kosiarz zdecydowanie mniej, zwłaszcza gdy nie pozwalałam mu kosić wszystkiego zaraz po przekwitnięciu i musiał się męczyć nożyczkami :wink: . W tamtym roku zlitowałam się nad nim, przeryliśmy trawnik jak świnie za truflami wyłuskując z niego drogocenne cebulki (drogie sercu, nie ogólnie :wink: ). Jednak za chiny ludowe nie mogliśmy namierzyć kępy krokusów...które dopiero wiosną ukazały nam swoje roześmiane japki
Obrazek

Obrazek

Jeszcze dość nieśmiało, jednak pokazały się również zeszłoroczne zakupy :wink:
Obrazek

A potem feerią barw rozbłysła rabata wiosenna:
Obrazek
Cebulki zakupione w większości jako mix, nie miały szans stworzenia czegoś bardziej "uczesanego", ale stęskniona przez całą zimę za kolorkami w moim ogrodzie łatwo wybaczyłam im ten bałagan. Zwłaszcza gdy moim oczom ukazywały się takie ślicznotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

A to co? Wsadziłam tulipana, a wyrosła piwonia? :wink:
Obrazek

Pierwiosnki wcale nie zamierzały pozostawać w tyle:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nie lada zagadkę miałam, gdy na mojej rabatce zobaczyłam takie dziwadełko:
Obrazek
Podglądałam go z wielką podejrzliwością dopóki u Wioli w wątku nie zobaczyłam, że to pierwiosnek ząbkowany ;:306
Obrazek

Wkrótce dołączyły również narcyze:
Obrazek Obrazek

Były jeszcze szafirki i hiacynty, ale jakoś umknęły mojemu aparatowi...

Wiele cebul nie zakwitło, więc sama nie mam pojęcia jakie jeszcze skarby skrywa to kolorowe kółko ;:3
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Pozostałe rabaty"
Przy takim skupieniu kolorów w jednym miejscu, pozostałe rabaty nie robiły jej konkurencji i przerywały pozimową nudę jedynie pojedynczymi akcentami:
rabata pod domem "uśmiechała się" kępką barwinku
Obrazek
sasanką
Obrazek
i gajowcem
Obrazek

Rabata pod orzechem, która z założenia miała być spokojna (biało-zielona) sezon 2015 rozpoczęła od:
gęsiówki
Obrazek
serduszki
Obrazek
i zaledwie zeszłorocznej, a już zachwycającej tawuły grefsheim
Obrazek

Ta pod płotem mogła się pochwalić zaledwie epimedium:
Obrazek

Rabata powojnikowa cierpliwie czekała na swoją kolej z konwaliami
Obrazek, fiołkami i floksem szydlastym.

W oczku pod siatką rozłożyła się ogromna kępa miodunki. Nie do wiary, że kiedyś była jednym listkiem, któremu dałam szansę...
Obrazek

A blisko domu, w bezpiecznej odległości od miksu kolorów swój show dawała mahonia:
Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Co dalej?"
Wiosna na dobre rozgościła się w ogrodzie i już nic nie było w stanie jej zatrzymać.
Tulipany jeszcze nie rzekły ostatniego słowa:
Obrazek (kiedyś był żółty, ale chyba ze wstydu, że sam został się zaczerwienił :oops: )

a bodziszki już postanowiły wskoczyć na ich miejsce:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

śniedki, które miały być szafirkami ;:306
Obrazek

A nad wszystkim czuwa złotokap
Obrazek

Rabata pod domem uznała, że wystarczająco długo pozostawała w cieniu koleżanki i rozkwitła plamami floksu kanadyjskiego i smagliczki:
Obrazek
jak również pojedynczym orlikiem:
Obrazek

Jednak trudno im było zdetronizować - jak dla mnie odwiecznego - Króla Maja bza :wink:
Obrazek

Wkrótce dołączy do niego tegoroczny prezent urodzinowy :heja
Obrazek

U stóp króla piękne dwórki:
firletka smółka
Obrazek
dzwonek skupiony
Obrazek
posłonek
Obrazek
wielosił
Obrazek
i przetacznik goryczkowy
Obrazek

Jednak już wkrótce rabata powojnikowa uznała, że nadszedł jej czas ;:138
Pierwszy wystartował Asao
Obrazek
Obrazek
szybko dołączył do niego Dr. Ruppel
Obrazek
Xerxes zniszczony w tamtym roku przez uwiąd, w tym nie poszaleje niestety ;:145
Obrazek
Podobnie jak zeszłoroczny prezent od siostry Multi Blue
Obrazek
Ale (i pewnie każdy wielbiciel tych piękności zgodzi się ze mną) nawet pojedynczy kwiat tych śliczności wzbudza zachwyt :heja
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Śniadki ja nazywam śpioszkami i jakoś tak po ogrodzie mi się chyba rozsiały bo miałam jedną kępkę a teraz są w kilku miejscach . :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Asao cudny,oglądam go również u innych i już zapadł mi głęboko w pamięć ;:oj
Ile rośnie u Ciebie Dr.Ruppel?
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Dr Ruppel łudząco podobny do Nelly Moser :)
Prezent do Krasawica Moskwy? Mam akurat tę odmianę, przepięknie pachnie i ma duże kwiatostany.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

różo ja w pewnej chwili mojej przygody z ogrodem zaczęłam traktować śniedka wręcz jak chwasta, bo skolonizował mi połowę rabat, łajza jedna... Więc wyobraź sobie moją minę gdy zobaczyłam go w pełnej krasie na nowo zrobionej rabacie wiosennej ;:oj Zastanawiałam się przy jakim zaćmieniu umysłu postanowiłam tam go wsadzić :?: Przypadek wykluczyłam, skoro rósł w regularnych kępkach. Sprawa wyszła na jaw dopiero kiedy na innej rabacie w miejscu opisanym jako szafirki też bezczelnie wyrósł śniedek ;:131
Annes dr. Ruppel jest u mnie jakieś 3 lata, ale tamten rok i jemu dał w kość :( W poprzednim roku był już taki:
Obrazek
Jurku faktycznie podobne te dwa klemki. Dla mnie wręcz nie do odróżnienia, dobrze że mam etykietkę :wink: Co do bzu masz oczywiście rację - to Krasawica Moskwy, a jej zapach... nie mogłam się oderwać :D Ile lat już ją masz? Szybko rośnie?
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Czyli w sklepie Ci go sprzedali jako szafirek?A może i na moich rabatach też się tak znalazł bo kupowałam szafirki co prawda ich nie oznaczyłam bo zapomniałam ale jakoś ich mało mam :(
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Krasawicę mam już kilka lat, 6, może 7? Od ubiegłego roku zacząłem ją przycinać, żeby nie uciekła powyżej 2 metrów.
Plakietkami nie zawsze należy się sugerować - kiedyś widziałem całą paletę powojników od p. Marczyńskiego w czasie kwitnienia, zupełnie inna odmiana.

U Ciebie nawet kształt i kolor liści jest typowy dla Nelly Moser - zieleń liści jest trochę jaśniejsza niż u innych odmian. a same liście lekko wydłużone.Porównaj sobie zdjęcie mojej Nelly Moser:

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”