Nasze 1500 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Cześć Gosiu,
Masz śliczne lilie ;:138 Casanowa - zgadam się, w pełni zasłużył na uznanie :wink:
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Błękitny Anioł obficie zakwitł,mój jest nieco skromniejszy ;:224
Mam macierzankę cytrynową,na wiosnę ogoliłam ją do granic możliwości, a potem bałam się,czy jeszcze coś z niej zostanie.
Na szczęście żyje i teraz jest zgrabna,bo wcześniej zrobiła się za bardzo rozlazła ;:oj
Casanowa przystojniak z niego ;:333


Pozdrawiam :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Marlenko kupując go w tamtym roku na podstawie zdjęć nie byłam do końca przekonana, zresztą wtedy jeszcze ciemne wiodły u mnie prym... A teraz cieszę się bardzo, że go jednak kupiłam, bo jest śliczny, a ja polubiłam bardzo jasne róże. No cóż - kobieta zmienną jest i dobrze :wink:
Annes u mnie ta nn robi się rozlazła i muszę ją trochę "temperować", ale cytrynowa zachowuje ładny pokrój, więc jej jeszcze nigdy nie ciachałam, dobrze wiedzieć, że w razie czego można :wink: Błękitny Anioł pierwszy raz taki "obfity" :wink:
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Ależ pędzi ten Twój wątek. Ściana powojnikowa już prawie zakryta. Tyle nowych kwiatów rozkwitło. Piękne róże wybrałaś do swojej kolekcji. Uśmiech na moją twarz przywołała opowieść o wiewiórce, zdjęcia psa i kota na kocyku i pysznogłówka podobna do emotikona.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2

Post »

U mnie też w końcu floksy w paczkach(dopiero...)
U ciebie jeszcze kwitnie dąbrówka? U mnie już dawno nie... ;:185
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Lidziu sama jestem w szoku, że to już 18 strona ;:oj A dopiero się zastanawiałam czy w ogóle otwierać swój wątek ;:224
Olu wychodzi na to, że są floksy wcześniejsze i późniejsze, bo część moich dopiero tworzy pączki... Kwitnąca dąbrówka to variegata, ta ciemna też już dawno u mnie przekwitła :(
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Piękne róże !! O westerlandzie słyszałem różne opinie że szybko przekwita , choruje, przemarza co zimę i tak mnie ciekawi czy okrywasz go na zimę ?
Młodziaki ruszą ! Ale chyba lepiej sadzić je jesienią bo od wiosny ruszają a tak to takie jakieś słabe się wydają ;:224
btw. ile masz róż ?
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

mati westerland nie okrywałam nigdy, w bardzo mroźne zimy przemarzały jej górne pędy, ale zawsze odrastała od korzenia, takie wiesz naturalne odmładzanie :wink: Ostatnie zimy nic a nic ją nie wzruszyły, a że przegapiłam moment skrócenia pędów w tym roku wyrosła na prawdziwego olbrzyma, nawet nie mogę dosięgnąć górnych pędów, żeby obciąć po przekwitnięciu. Oprócz mszyc nic jej nigdy nie dolegało ;:185 Z szybkim przekwitaniem też się nie zgodzę, kwitła pełną parą prawie miesiąc, jeszcze ostatnie kwiatki są na niej, a już ma pełno pąków. I tak będzie aż do przymrozków ;:108 Nie sposób przejść obok niej obojętnie, wprawia w zachwyt każdego gościa.
Młodziaki posadzone są jesienią, tyle że były kupione z gołym korzeniem...
Róż mam tylko 10 :( Byłoby 12 ale Chopin zrezygnował, a pod inną mrówy sobie zrobiły kopiec, próbowałam ją ratować, ale niestety chyba za późno zobaczyłam co się święci ;:145
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Wreszcie się ochłodziło i popadało ślicznie. Zarówno ja jak i moje roślinki odetchnęłyśmy z ulgą ;:47

Lilia Satysfaction satysfakcjonująca :wink:
Obrazek Obrazek

Na liliowce obraziłam się śmiertelnie, bo tak je pilnowałam, a one oczywiscie zakwitły wczoraj kiedy akurat nie mogłam do nich pójść Obrazek i wcale nie cieszy mnie, że dwa udało się sfocić Obrazek :wink:
Obrazek Obrazek

ten bardzo podobny do rudasków, ale malinkowy
Obrazek

Floksy grzecznie czekają na sesję i wcale nie trzeba ich "pilnować" :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek
A pamiętacie tego?
Obrazek
Dzisiaj zrobił się niemal niebieski ;:oj
Obrazek

Hortensja po deszczu nie ma siły utrzymać łepetynek ;:306
Obrazek

Rozwar się rozłożył
Obrazek

Z tej to dopiero dziwadełko,nie dość, że nazwę ma blue będąc różową, to jeszcze jest podwójna ;:24 Z tej już rozwiniętej główki wyrasta jej kolejna. co ona smok jakiś, zeby mieć dwie głowy ;:224
Obrazek

Juka zaczyna...
Obrazek

Kronenbourg uchyla rąbka tajemnicy ;:175
Obrazek

Zawilec kwitł już dawno wiosną, a teraz od nowa ;:oj
Obrazek

Przetacznik kłosowy, nareszcie ...
Obrazek

Kłosowiec Golden Jubile
Obrazek Obrazek

Największą niespodziankę zrobił mi pełnik, choć biedactwo nie jest u mnie szczęśliwy (mimo przesadzenia :( ) to jednak wypuścił dwa kwiatuszki
Obrazek

Za to pysznogłówka szaleje
Obrazek
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Ten floks niebieski to Blue Boy? u mnie w tym roku też bardzo fioletowy, ale skoro u Ciebie po deszczach zniebiesciał to już sie nie mogę doczekać, zeby sprawdzić swojego ;:65
Lilia piękna - chyba ma ogromne kwiaty? Ten biały floksik bardzo subtelny. ;:167
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Kasiu widzę, że nie tylko ja buszuję po ogrodach o tej porze ;:306 Nie mam pojęcia jaka jest nazwa floksa. Jeśli blue boy to by mu pasowało ;:108 Lilia jak na pierwszy rok kwiaty ma duże, a jak pachnie Obrazek Tego białego nie mogę rozgryźć... Jeden jest dwa razy wyższy od tego (choć posadzone w porównywalnym czasie i na tej samej rabacie), ten za to ma takie delikatne zaróżowienia...
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Co te liliowce sobie myślą, jak mogły ci to zrobić. Do zwolnienia! :;230
Floksiki masz bardzo ładne, moje jeszcze cicho siedzą,hortensja jaka oblepiona kwiatami , co to za odmiana?
Ale najbardziej to się uśmiałam z tego smoka. :;230
Będziesz mieć swojego własnego.
:;230 Wiesz jak go wytresować żeby ci dobrze służył?
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Gosiu, ja również odetchnęłam z ulgą w chwili, w której spadły pierwsze krople deszczu :D Dziś nawet jest mi zimno :;230 Przetacznik wygląda bardzo ładnie, ja mam fioletowy ;:224
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”