Chmielakowo- czyli początki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko róża dorodna ;:215 i jeszcze w moim ulubionym kolorze. :D Modrzew jak się zagęści jest piękny. Opryskiwacz potrzebny, bo mszyce i inne paskudztwa panoszą się wszędzie. :evil:
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Długi weekend dopisał z pogodą, udało się sporo rzeczy porobić, choć nadal wydaje się, że mało co zrobione ;:223
Plecy spalone, pięką jak nie wiem, co utrudniało prace coraz mocniej, praca p[rzy słońcu lepsza niż nie jedno solarium (do którego nie chodzę :lol: )

Obecnie ciekawsze widoki w ogrodzie to:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Litary już mają pąki co niekótre
Obrazek

Obrazek

Róża uratowana ze śmietnika
Obrazek
I druga od dzieci
Obrazek

Hosty z biedronki- ta sama odmiana, ale jak widać chyba nie do końca :wink:
Obrazek
Obrazek

Prezent od mamy, bardzo droga ( jak na moje zakupy) i niespotykana ponoć wierzba sznurkowa- choć nie znalazłam w necie takiej odmiany ;:224
Obrazek
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Mi spalone plecy nie grożą jestem tak zabezpieczona że lepiej się nie da :D nie lubię chodzić w bluzkach z krótkim rękawem więc w ogrodzie zawsze w bluzie z kapturem do tego filtr 50 i opalenizna mi nie grozi. Nie mogę się opalać. Jednak mimo wszystko nawet jak ktoś może to takie opalanie bez filtru grozi czerniakiem w dodatku skóra się o wiele szybciej starzeje widać to po paniach z solarium. Uważaj kochana z tym słońcem.
Prezent od dzieci cudny wygląda jak jakaś angielska. Ktoś wyrzucił róże do śmietnika i ty ją uratowałaś ;:oj
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko a to nie jest czasem żywotnik whipcord. :?: Borówki i poziomki obsypane owocami, będzie co smakować. ;:215 Liatry ogromne, a róża od dzieci ma piękny kwiat. Uratowana też zaszczyci Cię kolorem. ;:138
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Pozdrawiam serdecznie, dzieciaczki również :wit
Nowe nabytki super! DUUUżo u Was się dzieje. W takim tempie dopracujesz wszystko momentalnie :shock:
Gratuluję efektów i wielu sił życzę.
Bogusia
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Soniu to chyba ten żywotnik, widzę, że mama nie przepłaciła. Znam już nazwę to mogę poczytać jak to hodować i sadzić, bo szkoda by było aby się zmarnowała, to jeden z powodów dla których kupuje tańsze rośliny, jak wypadną to mniej płacze.

Róża była wyrzucona wykopana na gruzowisko i śmietnisko zarazem, tak przeleżała zimę z gołymi korzeniami, na wiosnę wypuściła nowe odrosty to zabrałam, mimo, że róż miało w moim ogrodzie nie być ;:306 powoli odbija i jak widać ma pąki, więc silna bestia z niej ;:138
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Witaj Paulinko ;:7
Róża kwitnie na całego ;:173
Poziomki - mniam ;:131
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

To ta różyczka to jakaś terminatorka ;:oj
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Tak, bym ją właśnie nazwała terminatorka :) skróciłam pędy wg zaleceń, parę było do zupełnej likwidacji, bo zrobiły się czarne. Jak widać nie najgorszy ze mnie amator skoro nie pada.

Dziś kupiłam kolejny oprysk na mszyce, może ten pomoże na trochę dłużej, niestety na oprysk nie ma szans, bo leje u nas pierwszy raz od dłuższego czasu, nie mogę narzekać, bo trawa wyglądała już raczej jak siano, mimo podlewania wieczorami (o rachunku za wodę nie wspomnę...

Mam pytanie odnośnie powojnika Huldine, bo rośnie skubaniec jak szalony, ale zero pąków. Niby ma kwitnąć w czerwcu wg etykiety czy to normalne?
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

ciekawe jakim kolorkiem zakwitnie. Pół godziny wystarczy bez deszczu i mszyca po oprysku zdechnie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Paulinko, a ile lat ma powojnik. Może młody, to mu nie śpieszno, :) oczywiście mój ulubiony biały kolor.
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Powojnik w tym roku wsadzony, nie z tych małych sadzonek pudełkowych, a ze źródła dobrych pnączy. Wszystkie inne kwitły ładnie tylko właśnie Huldine i Markahm nie kwitną, ale ten drugi to był padnięty i dopiero odbija z nowymi przyrostami.

Jeszcze jedno pytanko odnośnie powojników bo inteligentnie kupiłam wiele kwitnących tylko w kwietniu i maju ;:124 one już opadły, ale zostały same środki czy to powinnam oberwać czy samo opadnie ?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Chmielakowo- czyli początki

Post »

Moje powojniki kupione w renomowanym sklepie miały ponad 90 cm, ale dopiero pokazują się pąki. Może różnie się korzenią w nowej glebie. Teraz tylko musimy cierpliwie czekać. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”