Majreg-ogródek działkowy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Dziękuję Janku, wzajemnie.
Dziękuję Wam wszystkim za miłe słowa, staram się jak mogę, ale różnie to wychodzi. Zdarza mi się coś ukatrupić czasem, zwłaszcza zimą. W tym roku padło mi mnóstwo szyszek achimenesów. Albo za wcześnie zasuszyłam albo było zbyt zimno w garażu.
Póki co, nic mi nie kwitnie w domu oprócz skrętników.
Tutaj Listy, Beloved, Krakus i Gina
Obrazek

Tu dołączył Strawberry
Obrazek
i Harlequin Lace i zwyklaczek nn
Obrazek

Obrazek

Mam sporo chirit. Mają to do siebie , że długo trwa ukorzenianie i rośnięcie do momentu pierwszego kwiatka, ale jak już się pierwszy pokaże to kwitną i kwitną i kwitną. Tamiana i Lutea nie ustają kolejny miesiąc i wciąż wypuszcza nowe pąki

Obrazek

Mój nowy nabytek, haberlea rodhopensis, rośnie póki co w doniczce. Być może potem przesadzę ją do ogrodu. Póki co wypuściła 2 małe kwiatuszki

Obrazek

Obrazek

Rozkwitł całkowicie nematanthus brasiliensis i kwiatuszek już długo wisi.


Obrazek


Obrazek


W tym roku wysiliłam się i posiałam jedne z moich ulubionych kwiatków, a mianowicie kloniki.Aż boję się je pikować. Mam już dorosłe kloniki, ale jakoś nie umiem się z nimi dogadać. Nie daję jednak za wygraną. Muszą rosnąć, będę próbować do skutku.

Obrazek

Wkurza mnie pogoda. Dziś padał śnieg :roll: Większość roślin tarasowych ciśnie się w domu z małą ilością światła. Nie mogą zacząć porządnie rosnąć. Na szczęście jutro zapowiadają ciepło. ;:138. Czekam z utęsknieniem, bo moje begonie już takie.

Obrazek

Ostatnio było tak zimno, że nie chciało mi się iść na działkę i mam mało fotek ogrodowych, ale na dziś i tak dużo się wgrało, więc kończę, bo jeszcze mi się komp zresetuje i będę musiała wgrać od początku :wink: .
Miłej nocki.
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Ula skrętniki masz śliczne ;:167 kloniki mam dwa dostałam je w gratisie, jeden rośnie ładnie już ma pąka nawet nie wiem jaki kolorek,drugi się ukorzenia.Trzymam kciuki za Twoje siewki klonikowe,są takie ładne,że aż dziw bierze,że się nie możecie dogadać :D I nowości u Ciebie o których nie słyszałam ;:167 U mnie też paskudna śnieżna i zimna pogoda.
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Czy te chirtki to tak jak fiołki się namnażają? :roll: Coś mi ostatnio chodzą po głowie tylko nie wiem , gdzie je można dostać. :wink:
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
KasiaT
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 wrz 2009, o 20:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Witaj Ulu czy dobrze widzę, że masz skrętnika DS- strawberry? To moje wielkie chciejstwo. Ostatnio nawet miałam zamiar kupić na allegro sadzonkę za horrendalną sumę :evil: Śliczny :D jak i pozostałe roślinki. Pozdrawiam Kasia
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

iwek pisze:Ula skrętniki masz śliczne ;:167 kloniki mam dwa dostałam je w gratisie, jeden rośnie ładnie już ma pąka nawet nie wiem jaki kolorek,drugi się ukorzenia.Trzymam kciuki za Twoje siewki klonikowe,są takie ładne,że aż dziw bierze,że się nie możecie dogadać :D I nowości u Ciebie o których nie słyszałam ;:167 U mnie też paskudna śnieżna i zimna pogoda.
Iwonko, z tymi dużymi nie mogę, bo ciągle coś mi je atakuje, ale one są z ukorzeniania, może te z siewu się łatwiej zaadoptują. Faktem jest, że ja je ciągle tarmoszę i przesadzam, a to chyba pogarsza sprawę. Do nich trzeba więcej cierpliwości.

-- 25 kwi 2017, o 01:35 --
Lady-r pisze:Czy te chirtki to tak jak fiołki się namnażają? :roll: Coś mi ostatnio chodzą po głowie tylko nie wiem , gdzie je można dostać. :wink:
Tak , bardzo łatwo się ukorzeniają z listków,łatwiej niż fiołki, jeszcze nigdy żaden mi nie padł ;:108 . Gdybyś chciała listki to daj znaka, coś się znajdzie na pewno :D .

-- 25 kwi 2017, o 01:36 --
KasiaT pisze:Witaj Ulu czy dobrze widzę, że masz skrętnika DS- strawberry? To moje wielkie chciejstwo. Ostatnio nawet miałam zamiar kupić na allegrooo sadzonkę za horrendalną sumę :evil: Śliczny :D jak i pozostałe roślinki. Pozdrawiam Kasia
Kasiu, mam strawberry, jest młody, ale liście szybko rosną, a Ty chyba blisko mieszkasz :wink: .
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Uluś podobno kloniki i hibiskusy bardzo lubią przędziorki,ja się ich najbardziej boję bo nie pryskam żadną chemią a boję się o hoje .
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

iwek pisze:Uluś podobno kloniki i hibiskusy bardzo lubią przędziorki,ja się ich najbardziej boję bo nie pryskam żadną chemią a boję się o hoje .
Tak, a na dodatek czasem ich w ogóle nie widać i trudno się zorientować :roll: . Ja zaczęłam ostro pryskać jak się dowiedziałam, że żółknięcie liści to objaw przędziora (wcześniej tylko tępiłam mączliki). I powiem Ci, że trochę nawet pomogło :tan .
Awatar użytkownika
Nolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 28 maja 2012, o 09:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Ula, jakie śliczne skrętniki ;:oj
Kloniki ładnie rosną. Pikuj bez obaw. Miałam je przez wiele lat, ale w końcu zrezygnowałam z ich uprawy. Trzeba cały czas pilnować, żeby ich nie przesuszyć. Czasem trzeba było podlewać kilka razy dziennie i ciągle obrywać nasienniki, ale kwitły pięknie.
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

iwek pisze:Uluś podobno kloniki i hibiskusy bardzo lubią przędziorki,ja się ich najbardziej boję bo nie pryskam żadną chemią a boję się o hoje .
Tak,niestety masz rację. Zwłaszcza hibiskusy sobie upodobały, a najgorsze jest to,że się uodparniają na chemię.
Nolinka pisze:Ula, jakie śliczne skrętniki ;:oj
Kloniki ładnie rosną. Pikuj bez obaw. Miałam je przez wiele lat, ale w końcu zrezygnowałam z ich uprawy. Trzeba cały czas pilnować, żeby ich nie przesuszyć. Czasem trzeba było podlewać kilka razy dziennie i ciągle obrywać nasienniki, ale kwitły pięknie.
Ja to raczej się obawiam żeby nie przelać ;:124 , bo ciągle łażę i leję wodę, z miłości oczywiście ;:167 .

Troszkę skrętniczków na początek. Za oknem ciemno, to będą jasne kolorki.
7298 z Beloved

Obrazek

Obrazek

z Harlequin Rose
Obrazek
z NN

Obrazek

z klonikiem w kolorze bordo

Obrazek

oraz w tle żółtego

Obrazek

Trochę szkoda, że kwiatki moich kloników zwisają smętnie do dołu.

Obrazek

wolałabym widzieć ich środeczek

Obrazek

Obrazek

Troszkę ruszają kohlerki,ale jeszcze nieśmiało

Ossia

Obrazek


Obrazek

i NN

Obrazek

Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Ulu pięknie Ci rośną wszystkie doniczkowe , masz rękę do nich , a co tam u Ciebie w ogrodzie , jak tam piwonie i nie tylko pokaż pozdrawiam ;:3
KasiaT
50p
50p
Posty: 94
Od: 21 wrz 2009, o 20:49
Lokalizacja: Białystok

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Witaj Ula, pomimo wstrętnej pogody wiosna jednak nieśmiało przenika do naszych domów. U ciebie to świetnie widać w kwitnieniach. 7298 ma baardzo duże kwiaty ;:oj ?
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Witaj Kasiu! Dzięki, że wpadłaś ;:168 .Tak, 7298 ma bardzo duże kwiatki ;:108 . Aż sama byłam zdziwiona. I jest naprawdę piękny. Doszłam do wniosku , że na dzień dzisiejszy to mój najładniejszy skrętnik, bo lubię jasne, pastelowe kolorki i właśnie takie duże kwiatki.

Witaj Teresko :wit. Moje piwonie dopiero pączkują. Jeszcze czekam, ale już niedługo będzie się działo ;:65 .
majreg
200p
200p
Posty: 448
Od: 11 maja 2015, o 09:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Majreg-ogródek działkowy

Post »

Witajcie :D !
Dziś może parę nowych skrętników zaprezentuję na początek. Niewiele, ale zawsze coś :wink: .
Ghost i 7298
Obrazek


Obrazek

i Bristol's Spectacular
Obrazek

codziennie rozkwitają nowe kohlerie dziś taka

Obrazek

Obrazek

Do nocy Świętojańskiej wprawdzie jeszcze trochę, ale u mnie już paproć rozkwitła. Jakby ktoś chciał szukać kwiatu paproci to zapraszam do siebie ;:138 .
Pteridophyllum Racemosum. Kwiatuszki ma ulotne,a listki delikatne. Podobno słabo się rozrasta, a rozmnaża głównie z nasion. Oby przetrwało u mnie.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze moje wysiane sinningie. Myślałam, że nie wzeszły ;:306 ,wywaliłam doniczkę na taras i zapomniałam. Dobrze, ze od czasu do czasu tam muszę posprzątać, bo by przepadły, a tak będzie co pikować :) .

Obrazek

Dobrze, że już po zimnej Zoście i idzie ciepło. To, co w tym roku się dzieje z pogodą, to przechodzi ludzkie pojęcie :( . Nie mogę wynieść roślin na taras i mój pokój wygląda tak ;:173 . Nawet ja nie wytrzymam tego dłużej, o rodzince nie wspomnę.

Obrazek

Boję się też posadzić powojniki gruncie, bo jak schwyci przymrozek to będzie po nich. Tak więc cieszą oczy w domu, ale lada dzień i wylądują na swoich miejscach.
Poniżej jest montana Mayleen, ale zakupiłam też odmianę Broughton Star, które jeszcze nie kwitnie. Oby się im u mnie spodobało.

Obrazek


Obrazek

Do zobaczenia! :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”