Tymczasowy ogród Margo_margo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu nigdy nie mam czasu i cierpliwości żeby grządkę przygotować solidnie, odchwaścić, posiać zielony nawóz przekopać i popracować nad strukturą gleby. Stale na łapu capu tworzą grządki i glina jest ciągle taka sama ;:oj
Ja jestem człowiekiem wolnym i mam 6 sobót i jedną niedzielę więc tylko uprzedź, a w każdy dzień zapraszam ;:180 Wcześniej przygotuj zagonek :;230 Zdrowia dla potomstwa ;:168
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Marysiu, ja do tej pory też tak robiłam i nadal robię. Tylko ta jedna taka była bo mogłam ją zacząć robić po przekwitnięciu asterków a to już była późna jesień.
Te nowe nasadzenia pod ogrodzenie sąsiada miałam robić na wiosnę 2016 i w planach był kompost, obornik dla poprawienia struktury ale roślinki jakoś dziwnie teraz do mnie przyjechały więc muszę się pośpieszyć ;:124
Rosahumus można stosować na zagospodarowanych miejscach więc dlatego zdecydowałam się go kupić. Ale czy on coś zmieni? Trudno powiedzieć.

Zapisz mnie proszę na wizytę, na którąś sobotę ;:306
Oczywiście, dam znać wcześniej ;:196
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Świetna rabatka :D na pewno da radę. Małe kuleczki kwitnącej bylinki super , też mam taką niestety nie znam nazwy :lol:
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Dziś sobota więc to dzień dla ogrodu.
Słońce paliło niemiłosiernie i nie udało mi się przez to zrobić tego, co zaplanowałam ale coś sfociłam Obrazek

Porządkowałam miejsce pod ogrodzeniem na szczęście w cieniu. Śnieguliczka (bardzo ładna krzewinka), która przełazi od sąsiada to prawdziwy koszmar. Każda gałązka, która dotknie ziemi ukorzenia się i puszcza kolejne długaśne gałązki, które oczywiście zaraz się ukorzeniają ;:oj . Pokrzywy z rozłogami to pikuś przy tym krzewie ;:124
Nawet widły do kopania powyginałam.
Kupa korzeni, wszelkiej maści chwastów, samosiejek kaliny i pęcherznicy. Jestem w połowie oczyszczania a roślinki już czekają na posadzenie ;:223

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

W przerwie poszłam sprawdzić, co będzie można zjeść niebawem. Oto, co znalazłam

Pierwsze truskaweczki

Obrazek

Jest szansa, że będą jabłka w tym roku zdatne do jedzenia

Obrazek

Ta borówka oszalała z ilością owoców

Obrazek

Papryczka Rokita (półostra)

Obrazek

Pomidory dochodzą do siebie po chłodach a czosnek jesienny puścił pędy kwiatowe

Obrazek Obrazek Obrazek

Kwiatuchowo

Obrazek Obrazek

Dabecje całkiem pomyliły porę kwitnienia Obrazek

Obrazek

Mój wiosenny nabytek, długo wyczekiwana róża LOUISE ODIER

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mak bylinowy nie chciał pokazać środka :roll:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jeden dzień w tygodniu to zdecydowanie za mało Obrazek


Prymulka
O której bylince piszesz? To małe, zielone z białymi kwiatuszkami? To Karmnik Ościsty ;:333


Miłej niedzieli Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu
Przed snem zerknęłam do Twojego ogrodu . Pięknie u Ciebie . Może mi się przyśni ? Cudownie ! Dziewczyno , Ty jesteś szalona ogrodniczka ! Tak , tak jeden dzień lub dwa w tygodniu to za mało . W takim cudownym miejscu chce się być cały czas . Wiem coś o tym .
Pozdrawiam Cię serdecznie . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

O tak Małgosiu jeden dzień to za mało przy takim apetycie na ogród jak Twój :D Ale ogród odwdzięcza się swoją urodą :lol: Moje papryczki w tunelu nie mają owoców jak Twoje na zewnątrz. No ale i truskawki mam zielone (chociaż ponoć wczesne). Muszę poczytać o dabecji :uszy
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Beatko Mam nadzieję, że sny miałaś kolorowe i piękne ;:215 i nie koniecznie z moim tymczasowym :wink: Z tą szaloną ogrodniczką to chyba trafiłaś w dziesiątkę. Ale jak mam kilka godzin na zrobienie tak wielu rzeczy to szczypta szaleństwa jest potrzebna. Ty masz już za sobą tęsknotę za wsią i możesz cieszyć się każdą chwilą ale wiem, że wiesz o czym piszę. Twój ogród także jest piękny choć tak rzadko mogę na niego spojrzeć. A jak Twoje uprawy? Podlało coś z nieba czy nadal musisz ręcznie?
U nas miała być burza i całonocne podlewanie ale chmury się rozeszły i chyba nic z deszczu nie będzie. A już by się przydało.
Za Twoją radą pojechałam dziś opryskać pomidory zanim mszyce całkowicie je opanują. Maluszek szalał między truskawkami a kupą kamieni i trudno było zapakować go do samochodu. Ale oprysk udany ;:215

Marysiu Dabecję kupiłam w zeszłym roku i bardzo mi się ona podoba. To krzewinka na wrzosowiska i kwaśne rabatki. Bardzo wdzięczna, delikatna a mnie zauroczyły te dzwoneczki. Ponoć bardziej wrażliwa na mrozy niż wrzosy ale stwierdziłam, że jak będzie trzeba to okryję nawet potrójną warstwą. Tą zimę przetrwała bez jakiegokolwiek uszczerbku ;:215
A z tym dojrzewaniem i rozkwitaniem u Ciebie i u mnie to jakaś zagadka. Maki czy łubiny u Ciebie już są od jakiegoś czasu a u mnie dopiero zaczęły, truskawki ja już zbieram a u Ciebie jeszcze kilka dni potrzeba. Przecież dzieli nas zaledwie kilkanaście kilometrów :roll:
Papryki, które siałam w lutym wysadzałam już z pierwszymi zawiązanymi owocami a jedna spóźniona z marca dopiero zaczyna kwitnąć. W tym przypadku termin siewu ma ogromne znaczenie ;:333
Ciekawa jestem kiedy zaspokoję ten swój apetyt ;:204

Dzisiaj udało mi się zaglądnąć do maczka choć i tak nie chce się rozłożyć

Obrazek

Życzę wszystkim udanego tygodnia, mnóstwo słońca w dzień i delikatnych deszczyków w nocy ;:215
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Witam w "tymczasowym ogrodzie" ;:138 chciałbym pochwalić otoczenie rabatki takim płotkiem wiklinowym , na przyszły rok pięknie sie wszystko zazieleni - mam nadzieję że moje info sie przydało bo chyba jednak widzę cyprysik groszkowy ?

Marek
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Marku Witam Cię serdecznie :wit
Masz rację, to cyprysik groszkowy ale niestety Aurea Nana. Tego zwykłego nie mogłam nigdzie znaleźć. Może podejmę próbę ukorzenienia gałązki z krzaczka rosnącego pod blokiem ;:333
Płotek wiklinowy na razie dobrze się sprawuje i ładnie wygląda. Nawet zaczyna rosnąć ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Tak właśnie o niego mi chodziło, dzięki ;:180 a maczek po prostu wstydliwy, ale wnętrze ma urocze :tan
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Prymulka Maczek faktycznie wstydliwy, bo dziś kolejny wciąż się ukrywał :wink:

Obrazek

A dziś była kolejna piekielna sobota, w cieniu 32, ziemia wyschnięta i spękana (bez kilofa nie dało się plewić), pojemniki na deszczówkę puste. To już chyba drugi tydzień bez kropli deszczu.
W ruch poszła studnia ale i tam wody brakło :roll:
Zrobiłam tylko konieczne opryski na jabłoniach i pomidorach, poobrywałam wilki, podwiązałam i popędziłam w cień. Koszenia nawet nie było bo skwar niemiłosierny i powietrze kompletnie nieruchome. Mszyce szczęśliwe- oblepiają każdą wolną roślinkę i mimo oprysków z czosnku wcale ich nie ubywa ;:185
Ale są plusy takiej pogody. Moja przyszła rabata powoli nabiera kształtu i mogłam zadołować roślinki, które czekają w doniczkach aż się nad nimi zlituję

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Louisa nadal sprawdza moją cierpliwość i nie chce otworzyć pączków

Obrazek Obrazek

Inne różyczki także na etapie pączków ale lilie pootwierały kielichy i cieszą swą urodą

Obrazek

Inne kwiatuchy także cieszą :heja

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

A jutro dzień relaksu- zabieram malca i rodziców na wieś- będzie pierwsze w tym roku ognicho ;:138
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
markonix
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2608
Od: 16 mar 2009, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: niedaleko Niepołomic

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Widzę turzycę Buchanana - nawet nie wiem kiedy u mnie znikła w ogrodzie :;230 tylko szt ;:223
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Tak Marku, to Buchanana ;:138
Bardzo ją lubię. I generalnie turzyce bardzo mi się podobają- pewnie będzie się ich pojawiać więcej w ogrodzie. Właśnie zastanawiam się jaką dać na rabatę cienistą tylko, że tam jest sucho a większość turzyc woli sporo wilgoci.
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”