Tymczasowy ogród Margo_margo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Marysiu Nie ma nic gorszego niż trawsko i chwasty wrastające w ogrodzenie ;:185 Wiem, bo co tydzień z tym walczę z prawym sąsiadem ;:306
Na szczęście od strony lewego (czyli pod tymi drzewami) jest murek a sąsiad wszystko "koruje" a jego ogrodnik raz w miesiącu odchwaszcza i usuwa siewki jesionów ;:173

Niestety te chwasty, to moje :oops:

Zrobiłam rozeznanie i okazuje się, że roślin do takich miejsc jest sporo i będzie w czym wybierać. Nawet część z nich gości już u mnie, część już miałam wpisaną na listę chciejstw więc zapowiada się super przygoda ;:215
Krzewy, które od sąsiada przeszły do mnie to najprawdopodobniej śnieguliczka ale jest jej taka masa... nie wiem co z tym zrobić, przecież nie wyrzucę :roll:

Doczytała też, że powinnam dać sporo kompostu i nieco obornika aby poprawić strukturę gleby i zdolność magazynowania wody. W ruch na pewno pójdzie rosahumus.

Tylko kiedy ja to zdążę wszystko zrobić?
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

A teraz "zeznanie" z dzisiejszego pobytu na wsi.

Ostatni duży transport roślin

Obrazek

Do warzywnika powędrowały papryki Urzej (dziękuję Beatko- besiu ;:180 ) i Rokita. Urzej już wiąże pierwsze owoce :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rodzynek brazylijski też już siedzi na miejscu, znalazłam już 4 owocki a rozrasta się jak szalony

Obrazek

Obrazek

W tym trawiastym pasie starałam się znaleźć buraki ale chyba ich tam nie ma :;230

Wysadziłam też rozsadę fasoli na suche ziarno i pierwsze szparagówki

Obrazek

Obrazek

Wprawne oko doszuka się tu również cebuli i marchewki ;:oj

Zapora z rzeżuchy chyba nie działa tzn sałata lodowa zniknęła, brokuł też ale masłowa jeszcze się trzyma

Obrazek


A kwiatuchowo dziś było tak

Wiosenny zakup ruszył z kopyta. Kasiu u Ciebie chyba podobny rośnie ;:109

Obrazek

Tojeść kropkowana i coś malutkiego u stóp

Obrazek

Hosty na razie obronione przed ślimakami ;:215

Obrazek Obrazek

Tawułki pączkują ;:215

Obrazek

A to moja duma. Po kilku próbach, dziesiątkach patyczków udało mi się w zeszłym roku zrobić sadzonkę tawuły. Dziś pokazała pierwsze kwiaty ;:172

Obrazek

Przepiękny mikrus

Obrazek

Klina już przekwitła a teraz czekam na owoce :)

Obrazek

Dabecji coś się pomieszało. Powinna kwitnąć koło lipca a ona już ma pączki ;:oj

Obrazek

Marysiu I ja nacieszę się makiem ;:215

Obrazek

Piwonia już prawie

Obrazek

Powojnik Hagley Hybrid powoli wspina się do góry ale kwiatów w tym roku się nie spodziewam

Obrazek

Dalie już przebiły się przez skorupę

Obrazek Obrazek

I ostatnie zdjęcie- nowa rabata pod ogrodzeniem została zasiedlona. Co prawda jeszcze niewiele widać ale uwierzcie, że sadziłam dziś w tym miejscu naprawdę sporo roślin ;:209

Obrazek

Jeden z sąsiadów, Pan Staś stwierdził, że to wymarzone miejsce dla róż. Chyba ma rację bo ja je też już tam widzę ;:113
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu :wit
Pieknie wszystko u Ciebie rośnie . Pomidory , papryki dorodne . Kwiatków u Ciebie tyle , że trudno nazwy spamiętać . Ślicznie tam u Ciebie .
Ja dopiero zaczynam wysadzać pomidory . Papryki jeszcze trochę poczekają . Jednak u mnie dużo chłodniej niż u Was na południu . Moim paprykom na razie urywam pierwsze , środkowe kwiatki . Jak zrobię zdjęcia to wyślę w wiadomy sposób .

Pozdrawiam Cię serdecznie . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Beatko :wit

Czekam niecierpliwie na zdjęcia od Ciebie ;:65
Faktycznie, jak patrzę na prognozy dla Twojego regionu to za ciepło nie jest. Zresztą u nas od dziś nie lepiej. Po wczorajszych burzach ochłodziło się znacznie (było 28* a jest 14*) i do tego cały czas pada. Aż się martwię jak te moje papryki to wytrzymają :roll:
A Ty wszystkie papryki i pomidory będziesz miała pod folią czy coś idzie do gruntu?

Kwiatków wcale nie mam dużo (w porównaniu z ogrodami Forumkowymi). Nazwy zapisuję bo dziś pamiętam jak się nazywa roślinka a za tydzień już muszę mózg wysilać ;:306 A teraz zrobiłam listę tego, co chciałabym mieć u siebie i.... długa wyszła i nie spamiętam :;230
Ponieważ kocham siać i rozmnażać to większość jest "własnej produkcji". Kupuję albo zamawiam "na prezent" tylko to, czego sama nie mogę rozmnożyć. Ale jak pójdę do pracy to obiecałam sobie, że co miesiąc odłożę kilka złotych na wiosenne szaleństwa w ogrodniczych ;:173

Życzę dużo słoneczka i ciepła bo teraz jest to naszym ogrodom potrzebne
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
katharos
1000p
1000p
Posty: 3057
Od: 4 sie 2012, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Oj racja deszczu dość ;:222 dolało tak bardzo że szkoda gadać, a tu jeszcze straszą ulewami. Potem pewno z miesiąc kropla nie spadnie, taka ta pogoda jakaś, ale pojemniki z woda mam pełne na zapas.

Twoje rabatki ładnie wyglądają, musze ci powiedzieć że nawet myślałm żeby takie zrobic ale nie mam gdzie i warzywa cisną się w jednym miejscu między malinami ;:224
Ja też większość roślin sama ukorzeniałam, róże, hortensje, pęcherznice to można korzenić z zamkniętymi oczami, zawsze się przyjmie, i to mie złości troche, jak widze w szkółkach rośliny które bez problemu można rozmnażać a ceny maja takie jak by ich wychodowanie trwało pare lat ;:202
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Kasiu, tych pojemników na wodę zazdroszczę bo ja od roku proszę o takie. Za pierwszą wypłatę kupię dwie beczki po 250l po kiszonkach. Niestety będzie to lipiec i założę się, że nie uzbieram wody nawet do jednej do jesieni :;230

Takie rabatki to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Jak przyjadę z Marysią to coś pomyślimy ;:215 nawet między malinami można myśleć ;:306

Dziś przy okazji rajdu po urzędach wpadłam do O.i i kupiłam nasionka Kuklika, Orlików pełnych i pojedynczych. To rośliny na to ocienione miejsce pod ogrodzeniem. Na skalniak kupiłam nasionka rojników i mam cichą nadzieję, że nie będą tylko :roll: czerwone. Orliki i kuklik moczą się na wacikach a rojniki już wysiane. Jak ja lubię siać ;:oj
Złapał mnie także za rękaw taki biedy, obsuszony niecierpek z przeceny (5.99) to go przytuliłam. Po wyjęciu z woreczka w który był wciśnięty okazało się, że to nie jego liście obeschły, nie jego kwiaty obleciały tylko jakiegoś kolegi z piętra wyżej. Mój ma kilka pąków, ładne zielone przyrosty a jego kondycję oceniam na 4+ Jutro go pokażę bo zdecydowanie musi dostać większą doniczkę w oczekiwaniu na nowe lokum.
Ach nie mogę się doczekać jutra- to plewienie, podwiązywanie pomidorów, sprawdzanie co ślimaki nie pożarły ;:209
No i kosić wypada ale czy nie będzie za mokro :roll:
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Niecierpek jednak nie pojedzie na wieś tylko zostanie u mnie na balkonie. Mam cichą nadzieję, że uda mi się go przezimować.

Obrazek Obrazek Obrazek

Na balkonie zrobiło się już całkiem miło- powojnik w pełni kwitnienia, begonia stale kwitnąca lada dzień otworzy pączek a bulwiaste rosną :heja

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Ogrodowo podziałałam trochę.
Opryskałam dziś jabłonie OW (przepis forumowicz). Jestem miło zaskoczona, bo na liściach i zawiązkach parcha nie widać a w zeszłym roku o tej porze miałam już sporo zmian. Wygląda na to, że OW sprawdza się i na pomidorach i na jabłoniach ;:138
Mam zmontowany deszczomierz i dziś pokazał, że od środy spadło 33 litry wody na m2 ;:oj
Mimo nieciekawej pogody część pomidorów pączkuje a papryki radzą sobie doskonale i wiążą kolejne owoce ;:138

Doczekałam się w końcu piwonii (ale ostrość tradycyjnie poszła na liście :( )

Obrazek Obrazek

A pod ogrodzeniem objawił się taki jegomość

Obrazek

Znalazłam też dziś bulwy kalii o której kompletnie zapomniałam ;:124 Na szczęście puściła korzonki, wypuściła po kilka małych kiełków więc delikatnie posadziłam gdzie było wolne miejsce. Wsadziłam też resztę szczawików do skrzynki i mam nadzieję, że chociaż te wypuszczą listki. Wszystkie wsadzone na rabaty śpią ;:145
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Nie było mnie na forum i u Ciebie Małgosiu chyba ze trzy tygodnie.Po prostu praca przy wysadzaniu i jeszcze raz praca,ale w sobotę zakończyłem wysadzanie.Ostatnie były papryki,cztery odmiany w tym jedna żółta.Trochę tego było gdzieś ponad 500 roślin, ;:306 że ledwie do pracy się wyrobiłem na nockę.Skończyłem sadzić to teraz przyjdzie pora na plewienie i tak już będzie na okrągło.Jak się naumiem wysyłać i porobię trochę zdjęć to się pochwalę.Jabłonie możemy postarać się poklasyfikować jak napiszesz coś więcej o owocach,chociaż bardziej mocny jestem w temacie śliw,a mam ich ponad setkę drzew w większości zwykłej węgierki.Będę się starał być u Ciebie na włościach jak najczęściej.Pozdrowionka. :wit
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Faworyt ;:168
Cieszę się, że zaglądasz ale po tym jak napisałeś ile tego wszystkiego u Ciebie to dziwię się skąd w ogóle masz czas na FO.
500 papryk ;:oj
Gdzie Ty robisz rozsady? Pomidory, papryki, cebule... Ależ musi być pięknie u Ciebie ;:138
Na zdjęcia z niecierpliwością czekam. Rób ich dużo i wszędzie a wstawianie to już pikuś :lol:
Z identyfikacją jabłoni poczekamy pewnie do jesieni, jest jakaś szansa, że zobaczę w miarę czyste owoce, skosztuję i wtedy będzie łatwiej. Do tej pory były tak zmasakrowane przez parcha, że nawet wybarwienia nie mogłabym podać. A węgierkę też mam- jedną ;:306 To chyba samosiejka ale owoce miała smaczne :uszy
Moim "oczkiem w głowie" jest renkloda, też tylko jedna została ale jak już ma owoce to trudno je przejeść i przerobić. Jeśli znów zgnilizna jej nie załatwi to będą w tym roku kompooooty :heja
Miłego tygodnia i dużo słońca życzę ;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Będę robił zdjęcia jak znajdę chwilę,zawsze będzie pamiątka.Pochwalę się na pewno. Małgoś na wszystkie moje rozsady trzy lata temu zbudowałem sobie mini szklarenkę. ;:306 Boki są z okien,a dach z folii.Długa jest na 12 m. a szeroka 4 metry. :;230 W środku po dwóch stronach jest 6 dużych stołów na których całe to towarzystwo rośnie.No i duży piec obowiązkowo-węglowy bo zaczynam już w lutym,a wtedy są przymrozki a nawet mróz.W tym roku naprawdę rozsad miałem rekordowo dużo.Pomidory i papryki rosły w doniczkach a cebula,astry,bazylia,oregano w skrzynkach.Do tego jeszcze begonia,berberys i jodła koreańska w doniczkach.Bywały dni że łapało mnie załamanie ;:145 gdy praca przy tym wszystkim mnie przerastała,a czasu mało.Powoli zaczynają mi się też czerwienić truskawki,i tego też troszkę 1300 sadzonek. ;:306 Zawsze samo plewienie wczesną wiosną mnie przeraża. ;:185 Teraz Małgosiu jest faktycznie pięknie jak wszystko rośnie i kwitnie. ;:215 Mieszkam trochę na uboczu,ale to sama radość z dala od tego całego zgiełku tego świata. :D Też Ci życzę Małgosiu super ;:333 tygodnia. ;:168
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Obrazek
No ładne mini :;230 Ciekawa jestem, co panowie powiedzieliby, gdyby dziewczyny na wiosnę takie "mini" nosiły Obrazek
I to wszystko sam czy masz jakąś pomoc? Matko, tyle truskawek Obrazek a jak następną wiosną będziesz potrzebował pomocy przy plewieniu albo podlewaniu to wiesz Obrazek ;:333
Astry (tzn jeden bo reszta nie wzeszła :roll: ) i begonie też mam ;:333

W zasadzie, to ja mam podobnie jak u Ciebie tylko w wersji mikro ;:109

Podziwiam Cię za determinację, żeby to wszystko ogarnąć. A może hodujesz jeszcze jakieś zwierzaki?

Faworyt, Królu Złoty/Malinowy, nie wiem czy to wypada ale co tam... czy mógłbyś zdradzić swoje imię? W której części Podkarpacia mieszkasz?
Mój fiołek po długim przestoju postanowił obdarzyć mnie kwiatami więc się pochwalę. To jedyny jaki mi pozostał- dla Ciebie Faworyt wiem, że lubisz

Obrazek Obrazek

Begonia stale kwitnąca o pełnych kwiatach otwarła pierwszy pączek

Obrazek Obrazek

Niecierpek zdecydowanie odżył

Obrazek

Besiu Nie wiem czy zauważyłaś ale chciałam Ci przesłać trochę słońca i ciepełka bo u Ciebie takie przedwiośnie raczej było w ostatnich dniach. Wygląda na to, że posłałam wszystko bo u mnie teraz zimno, buro i ponuro ;:333
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu :wit

Jestem , zaglądam do Ciebie codziennie . Miło tu . Tak , masz rację cieplej się u nas zrobiło . Sobota i niedziela piękne , noce jednak chłodne . Pomidory w szklarni posadzone , zostało jeszcze kilka koktailowych do gruntu . Papryka jeszcze czeka , może w tym tygodniu już ją wysadzę . Ot taka ogrodnicza proza . Są jeszcze do wysadzenia dwie cukinie , trzy dynie , trzy dzikie ogórki , szpinak Malabar i sporo aksamitek w różnych odmianach . Zupełnie nie mam koncepcji gdzie to wszystko poupychać .
Małgosiu podziwiam ogrom pracy jaki włożyłaś w swój ogród . Widać , że bardzo kochasz to miejsce i pracę przy jego upiększaniu . Jak na tak młody ogród masz już całkiem pokaźną kolekcję roślin i co jest bardzo fajne większość z nich wyhodowałaś od nasionka . Ja aż takiego zacięcia nie mam .

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrowia . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Beatko ;:196
Cieszę się, że u Ciebie prace postępują i trzymam kciuki za pogodę. A miejsce na pewno znajdziesz. Rabaty się rozciągnie :lol: A tym szpinakiem mnie zaciekawiłaś bo już kilka razy o nim wspominasz. Lubię szpinak ale reszta moich domowników nie bardzo. Chyba, że w innej formie niż zasmażany do obiadu.
A jak Ty wykorzystujesz szpinak?
U mnie jeszcze jedna papryka, dwa arbuzy i dynia też czekają. Dopiero od niedzieli ma być jakieś ocieplenie więc pewnie w sobotę wysadzę Ach... i jeszcze lawendy z nasion mam na balkonie do wysadzenia :roll:
No i popełniłam niewielki zakup tu na FO roślin do cienia. Mam nadzieję, że niebawem dotrze do mnie paczka i będę mogła się pochwalić skarbami ;:172
To prawda, że kocham tą ziemię a ona powoli się do mnie przekonuje. Staram się zapraszać do ogrodu coraz więcej roślin nie tylko ze względu na walory estetyczne. Przez działania eko i obsadzanie różnościami kolejny rok mam rodzinkę sikorek (pierwsze pokolenie w tym sezonie już wyfrunęło), w tym roku sprowadził się Drozd śpiewak i już wysiaduje jajka, jest rodzina jeży, kuna, żaby, ropuchy i murarki ogrodowe ;:333
Ach... tylko kiedy osiądę tam za stałe? Jeszcze lata świetlne przede mną :roll:

Miłego i ciepłego tygodnia Ci życzę ;:168

Jolu Trzech chłopaków to naprawdę wyzwanie! Podziwiam Cię! Ja mam jednego małego łobuza i pawie dorosłą córkę ale trzech chłopaków wychować to sztuka. Wieś dla nas- zielonozakręconych- to wytchnienie, sens życia i niejednokrotnie możliwość utrzymania czy choćby częściowego wyżywienia. Trzymam kciuki żebyś jak najprędzej spełniła swoje marzenie ;:215
;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”