Tymczasowy ogród Margo_margo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Faworyt ;:168
Cieszę się, że zaglądasz ale po tym jak napisałeś ile tego wszystkiego u Ciebie to dziwię się skąd w ogóle masz czas na FO.
500 papryk ;:oj
Gdzie Ty robisz rozsady? Pomidory, papryki, cebule... Ależ musi być pięknie u Ciebie ;:138
Na zdjęcia z niecierpliwością czekam. Rób ich dużo i wszędzie a wstawianie to już pikuś :lol:
Z identyfikacją jabłoni poczekamy pewnie do jesieni, jest jakaś szansa, że zobaczę w miarę czyste owoce, skosztuję i wtedy będzie łatwiej. Do tej pory były tak zmasakrowane przez parcha, że nawet wybarwienia nie mogłabym podać. A węgierkę też mam- jedną ;:306 To chyba samosiejka ale owoce miała smaczne :uszy
Moim "oczkiem w głowie" jest renkloda, też tylko jedna została ale jak już ma owoce to trudno je przejeść i przerobić. Jeśli znów zgnilizna jej nie załatwi to będą w tym roku kompooooty :heja
Miłego tygodnia i dużo słońca życzę ;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Będę robił zdjęcia jak znajdę chwilę,zawsze będzie pamiątka.Pochwalę się na pewno. Małgoś na wszystkie moje rozsady trzy lata temu zbudowałem sobie mini szklarenkę. ;:306 Boki są z okien,a dach z folii.Długa jest na 12 m. a szeroka 4 metry. :;230 W środku po dwóch stronach jest 6 dużych stołów na których całe to towarzystwo rośnie.No i duży piec obowiązkowo-węglowy bo zaczynam już w lutym,a wtedy są przymrozki a nawet mróz.W tym roku naprawdę rozsad miałem rekordowo dużo.Pomidory i papryki rosły w doniczkach a cebula,astry,bazylia,oregano w skrzynkach.Do tego jeszcze begonia,berberys i jodła koreańska w doniczkach.Bywały dni że łapało mnie załamanie ;:145 gdy praca przy tym wszystkim mnie przerastała,a czasu mało.Powoli zaczynają mi się też czerwienić truskawki,i tego też troszkę 1300 sadzonek. ;:306 Zawsze samo plewienie wczesną wiosną mnie przeraża. ;:185 Teraz Małgosiu jest faktycznie pięknie jak wszystko rośnie i kwitnie. ;:215 Mieszkam trochę na uboczu,ale to sama radość z dala od tego całego zgiełku tego świata. :D Też Ci życzę Małgosiu super ;:333 tygodnia. ;:168
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Obrazek
No ładne mini :;230 Ciekawa jestem, co panowie powiedzieliby, gdyby dziewczyny na wiosnę takie "mini" nosiły Obrazek
I to wszystko sam czy masz jakąś pomoc? Matko, tyle truskawek Obrazek a jak następną wiosną będziesz potrzebował pomocy przy plewieniu albo podlewaniu to wiesz Obrazek ;:333
Astry (tzn jeden bo reszta nie wzeszła :roll: ) i begonie też mam ;:333

W zasadzie, to ja mam podobnie jak u Ciebie tylko w wersji mikro ;:109

Podziwiam Cię za determinację, żeby to wszystko ogarnąć. A może hodujesz jeszcze jakieś zwierzaki?

Faworyt, Królu Złoty/Malinowy, nie wiem czy to wypada ale co tam... czy mógłbyś zdradzić swoje imię? W której części Podkarpacia mieszkasz?
Mój fiołek po długim przestoju postanowił obdarzyć mnie kwiatami więc się pochwalę. To jedyny jaki mi pozostał- dla Ciebie Faworyt wiem, że lubisz

Obrazek Obrazek

Begonia stale kwitnąca o pełnych kwiatach otwarła pierwszy pączek

Obrazek Obrazek

Niecierpek zdecydowanie odżył

Obrazek

Besiu Nie wiem czy zauważyłaś ale chciałam Ci przesłać trochę słońca i ciepełka bo u Ciebie takie przedwiośnie raczej było w ostatnich dniach. Wygląda na to, że posłałam wszystko bo u mnie teraz zimno, buro i ponuro ;:333
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu :wit

Jestem , zaglądam do Ciebie codziennie . Miło tu . Tak , masz rację cieplej się u nas zrobiło . Sobota i niedziela piękne , noce jednak chłodne . Pomidory w szklarni posadzone , zostało jeszcze kilka koktailowych do gruntu . Papryka jeszcze czeka , może w tym tygodniu już ją wysadzę . Ot taka ogrodnicza proza . Są jeszcze do wysadzenia dwie cukinie , trzy dynie , trzy dzikie ogórki , szpinak Malabar i sporo aksamitek w różnych odmianach . Zupełnie nie mam koncepcji gdzie to wszystko poupychać .
Małgosiu podziwiam ogrom pracy jaki włożyłaś w swój ogród . Widać , że bardzo kochasz to miejsce i pracę przy jego upiększaniu . Jak na tak młody ogród masz już całkiem pokaźną kolekcję roślin i co jest bardzo fajne większość z nich wyhodowałaś od nasionka . Ja aż takiego zacięcia nie mam .

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo zdrowia . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Beatko ;:196
Cieszę się, że u Ciebie prace postępują i trzymam kciuki za pogodę. A miejsce na pewno znajdziesz. Rabaty się rozciągnie :lol: A tym szpinakiem mnie zaciekawiłaś bo już kilka razy o nim wspominasz. Lubię szpinak ale reszta moich domowników nie bardzo. Chyba, że w innej formie niż zasmażany do obiadu.
A jak Ty wykorzystujesz szpinak?
U mnie jeszcze jedna papryka, dwa arbuzy i dynia też czekają. Dopiero od niedzieli ma być jakieś ocieplenie więc pewnie w sobotę wysadzę Ach... i jeszcze lawendy z nasion mam na balkonie do wysadzenia :roll:
No i popełniłam niewielki zakup tu na FO roślin do cienia. Mam nadzieję, że niebawem dotrze do mnie paczka i będę mogła się pochwalić skarbami ;:172
To prawda, że kocham tą ziemię a ona powoli się do mnie przekonuje. Staram się zapraszać do ogrodu coraz więcej roślin nie tylko ze względu na walory estetyczne. Przez działania eko i obsadzanie różnościami kolejny rok mam rodzinkę sikorek (pierwsze pokolenie w tym sezonie już wyfrunęło), w tym roku sprowadził się Drozd śpiewak i już wysiaduje jajka, jest rodzina jeży, kuna, żaby, ropuchy i murarki ogrodowe ;:333
Ach... tylko kiedy osiądę tam za stałe? Jeszcze lata świetlne przede mną :roll:

Miłego i ciepłego tygodnia Ci życzę ;:168

Jolu Trzech chłopaków to naprawdę wyzwanie! Podziwiam Cię! Ja mam jednego małego łobuza i pawie dorosłą córkę ale trzech chłopaków wychować to sztuka. Wieś dla nas- zielonozakręconych- to wytchnienie, sens życia i niejednokrotnie możliwość utrzymania czy choćby częściowego wyżywienia. Trzymam kciuki żebyś jak najprędzej spełniła swoje marzenie ;:215
;:168
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu pogoda się popsuła ;:oj leje ! dzisiaj cały dzień. Wyszłam na chwilę i trzeba było zmieniać ubranie ;:202
W warzywniku przerwałam ucztę nudystom, parę uśmierciłam. Zjadły wykiełkowane ogórki i na wielu siewkach uwiesiły swoje oseski ;:14 Muszę dokupić niebieskich granulek, bo zapotrzebowanie wzrasta. Jedynie w tunelu ładnie rosną pomidory i papryka. Wysiałam całe opakowanie kalarepki i część roślin jest jakaś dziwna, a już na pewno kalarepą nie jest ;:oj
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Marysiu U mnie także trwa walka z nagusami ale póki co, udaje się trzymać je z daleka od warzyw. Ale niestety taka pogoda służy im w przeciwieństwie do pomidorów. Dobrze, że masz tunel bo inaczej ze zbiorami może być kiepsko ;:131
Kalarepę lubiłam jako dziecko a teraz jakoś nie bardzo o niej myślę. A nasionka były firmowe? Jeśli tak, to można reklamować a to, co wschodzi powinno mieć jakąś "wartość". Może jakaś inna odmiana?
Życzę Ci dużo słoneczka i ciepełka w nadchodzących dniach, bo pewnie masz sporo do sadzenia ;:333 Ziemia już jest wystarczająco mokra więc pora, żeby przeschła nieco ;:108
Mam nadzieję, że pokażesz swoje skarby z wyjazdu ;:138

__________________________________________________________________________________________________________________

Dziś jest dla mnie szczególny dzień- moje dzieci rozłożyły mnie na łopatki ;:167
Co prawda to wątek ogrodowy ale ja zrobię wyjątek i osobistą wycieczkę

Takie cudo dostałam- praca wspólna co widać po serduszku

Obrazek Obrazek

Obrazek

A mój znak zodiaku córka zrobiła własnymi łapkami Obrazek
Obrazek Obrazek

A piwonie, które w sobotę zawiozłam mamie na dziś wyglądają tak ;:215

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu, z całego serca gratuluję tak zdolnych dzieci ! Prezenty cudne, aż się łezka w oku kręci.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Witaj Małgosiu późnym wieczorem.Wróciłem niedawno z pracy więc Cię odwiedzam. :D U mnie wieje aż głowę chce urwać,ale może burzy nie będzie.Mówisz że twoje włości są w skali mikro,a widzę po ogródku i ogrodzie że trochę grzeszysz skromnością.Pracy też masz dużo a poza tym robisz to perfekcyjnie i pięknie to wygląda.Od razu widać że to kochasz.Jak na wiosnę będę miał doła przy plewieniu truskawek to od razu o tobie pomyślę.Ze zwierzaków mam niezwykle inteligentnego chomika,który jak czasem o nim zapomnę to wisi na łapkach u sufitu klatki i w ten sposób daje mi do zrozumienia że chce wody albo ziarenek.No i nie mogę zapomnieć o dwóch kundelkach Lunie i Pikusiu tez w wersji mini. ;:306 Pikuś ma specyficzny sposób witania się,łapę podaje leżąc na plecach. :;230 Dzięki za fiołka, :oops: ale to powinno być na odwrót.Moje begonie są na wielkość takie jak twoje i dwie już zaczynają kwitnąć.Ja mam białe.Nie mogę Ci powiedzieć że wszystko przy moich uprawach robię sam bo bym skłamał,trochę pomaga żona i teściowie chociaż ich staram się nie wykorzystywać bo już nie mają na tyle zdrowia.Pociechy masz naprawdę zdolne ;:oj ;:333 Mieszkam w małej wsi na trasie Tarnobrzeg-Nowa Dęba,niedaleko mnie są rybne stawy hodowlane a także kila dużych zwykłych stawów,gdzie jak dobrze trafić po jednym tylko potrafi pływać i trzydzieści łabędzi naraz.Naprawdę piękny i niezapomniany widok.A mam na imię Witek.Trzymaj się cieplutko Małgosiu-pozdrowionka. :wit
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Marta Łzy popłynęły pomieszane ze śmiechem. Moi bliscy stwierdzili ostatnio, że jestem niestabilna emocjonalnie ;:306
Córcia jest uzdolniona plastycznie co przekłada się na jej przyszły zawód- konserwator zabytków lub sztukator. Ona w takich odlewach gipsowych potrafi godzinami dłubać
Za to dostała 6 w szkole a nauczyciel stwierdził, że skala ocen w tym przypadku jest za mała :tan

Obrazek

Synek jak widać, też już nieźle "smaruje" ;:333

Witku Jestem nieco zawstydzona ponieważ tak pięknie piszesz o moim tymczasowym, choć na moje oko jest jeszcze nijaki i pewnie jeszcze zajmie mi trochę czasu zanim nabierze jakiegoś kształtu. A fiołek dla Ciebie za te miłe słowa, które dodają mi skrzydeł :oops:
Pracy jest trochę, to fakt. Czasem brakuje mi sił i czasu. Gdyby choć ktoś wykosił trawnik albo z kosą ruszył pod ogrodzenie. Jedna sąsiadka powiedziała (oczywiście nie do mnie tylko drugiej sąsiadce), że ta babeczka to jakiś terminator- kosa spalinowa, kosiara, piła łańcuchowa a wygląda jakby nic nie jadła od dawna :;230

Chomiki to super zabawne stworzonka, ja miałam w sumie 9 a córka już ma trzeciego. Lubię na nie patrzyć i trzeba przyznać, że fantastycznie rozpoznają karmiciela ;:333 Psiaki koniecznie powinieneś pokazać!

Witku, jak najszybciej rób zdjęcia i wstawiaj, bo ja nie mogę się doczekać Twoich włości. Jeśli u Ciebie jest podobnie jak w rejonie Staszowa czy Baranowa S. to jestem już oczarowana. Byłam kilka razy w tamtych rejonach i bardzo było tam pięknie. Jeziorka/stawy, startujące o świcie łabędzie, raki, lasy iglaste, mnóstwo drewnianych domów i sporo otwartej przestrzeni. U mnie pagórkowato więc takie płaskie bardzo mi się podobają.
A żona też taka "zakręcona" na zielono? Moja połówka potrafi tylko stwierdzić to ładne a to mi się nie podoba :;230

Miłego i ciepłego końca tygodnia życzę bo na razie jest za zimno i za mokro!!!

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgoś to ja już wiem po kim twoje dzieci odziedziczyły takie zdolności.Twoje zdjęcia na których widać że jak się za coś zabierasz jest zrobione perfekt wymownie o tym świadczą. ;:138 Świetnie to napisałaś o tym terminatorze i o tym że wyglądasz jakbyś nie jadła od dawna,naprawdę świetnie. Musisz koniecznie się uwiecznić na tle swoich roślin,wtedy naocznie stwierdzę czy to prawda. :D Ale zdolności to ty masz i do roślin i i urządzeń mechanicznych.Nic dodać tylko pozazdrościć. ;:215 Okolice Baranowa to moje prawie rodzinne strony.Mieszkałem od urodzenia w Skopaniu, a to rzut beretem od Baranowa.Żona jeśli mi pomaga to i owszem robi to dokładnie i jak ma więcej czasu to sporo mi pomoże,ale tak do końca brakuje jej w tym wiesz czego,myślę że wiesz-tej iskry i błysku w oku.Z tymi skrzydłami to mam podobnie jak ty. :tan
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Jolu Czytam, czytam i nic nadal nie wiem. Florovit jest be ale co w zamian? Szukałam tego przepisu od forumowicz ale jeszcze nie znalazłam.

Muszę jeszcze poszperać ale wciąż czasu brakuje. Zazwyczaj kładę się wieczorkiem i jeszcze w telefonie poczytuję ale tam trudniej skakać po wątkach.

A co byś radziła?

Witku Zdjęcie się jakieś znajdzie tylko muszę pogrzebać a sobie też tak powtarzam, że dzieci to mają po mnie uzdolnienia ;:306
Na pewno pod moim wpływem mają bardzo dużą wrażliwość na przyrodę. Zawsze wypatrzą jakiegoś fajnego robaka czy pająka a rośliny zauważają, doceniają szczegóły i bronią. Mały ostatnio w swoim języku ochrzanił kolegę, że depcze taką kwitnącą, falującą trawę ;:306
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Gosiu. forumowicz swoje nowe przepisy, z przyczyn czysto racjonalnych, opublikował u żony na blogu. Odnośnik masz u niego w stopce pod postami. Na start trzeba 50zł wydać ale jest nawóz na dwa lata a może na trzy. Ja teraz wszystko podlewam tym nawozem jak wcześniej florovitem. Kwiaty też.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”