Na zachód od Wisły III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu to od jutra zimni ogrodnicy, a Zocha u jednych chłodniejsza u innych nie ;:306 Większość pomidory ma już w gruncie. Życzę żeby goryczka przetrwała dalej!
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Marysiu dziękuję. Muszę pilnować roślin bo powoli brakuje im wody (dawno nie padało). Dzisiaj wieczorem się ochłodziło, może dzięki temu rośliny odczują ulgę. Zauważyłam że odbija mi winorośl którą uszkodziły kwietniowe przymrozki, a już ją spisałam na straty. Może za szybko wykopałam, krzewuszki i hortensję, może by odbiły ;:218 a może nie? Łamałam im gałązki przed wykopaniem i były suche. Widziałam prognozy na kilka dni naprzód i temperatury poniżej zera nie było. Na wysiewy to ok, ale na sadzonki z rozsady chyba za zimno. Dzisiaj rozsad nie wystawiłam na zewnątrz bo był dość mocny wiatr. Miałam z nimi trochę kłopotu gdy stawiałam je na trawie to zaraz mrówki się znajdowały pod doniczkami ;:219 Na utwardzonym podłożu już ich nie było ;:173

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Ładne tulipanki. Widzę, że masz moje ulubione tulipany skalne :D
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Krzysiu mi też się podoba i fajnie że kwitnie trochę później. Super że tulipanami można cieszyć się dłużej, właśnie dlatego że kwitną jedne wcześniej, a inne później. W tygodniu oczekuję dostawy kilku nowości: epimedium fioletowe i białe, kosaciec syberyjski (jasny do pary z moim niebieskim), miodunka Blue, pluskwica, dąbrówka Metal Crispa i Palisander, dzielżan Feursiegel, sedum album Laconicum, aster niebieski i aster divericatus (biały).

Narcyze

Obrazek Obrazek

Tulipany

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Konwalia

Obrazek Obrazek

Pierwsze kwiaty na zawciągu i serduszce

Obrazek Obrazek

Zawilec i naradka

Obrazek Obrazek

Złotlin oblepiony setkami kwiatów i kwitnące jabłonie wraz z lilakiem.

Obrazek Obrazek

Dzisiaj jest zimnej Zośki i rzeczywiście jest zimno, nawet popadało to drugie mnie cieszy, choć przeszkodziło mi w wyjeździe.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Ale masz tulipany , a jaki złotlin ;:oj Kiedyś go nie szanowałam , wyrywałam , a teraz rozsadzam, bo to zupełnie nie wymagający krzew i praktycznie kwitnie całe lata. A jak rozjaśnia ciemne zakątki.
Glicynie uwielbiam , podziwiam wspaniałe , długie , wiszące kwiaty. To cud natury ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu będą nowe rośliny w ogrodzie ;:63 Zaciekawiła mnie dąbrówka Palisander. Natomiast dzielżan próbowałam wygooglać ale nic nie znalazłam ;:131
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu ;:196
ale ten bez to masz okazały. ;:oj
Śliczne tulipany, zwłaszcza ten w liliowym kolorze.
Dobrze, że nam pada deszcz, chociaż zimno.
Ale można trochę poczekać na ciepełko, niech deszcz podleje nam rośliny.
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Karolinko, tulipany już przekwitają teraz zaczynają kwitnąć w większej ilości byliny. Nie mam na razie Twojego pnącza. Może kiedyś jak mój ogród będzie bardziej osłonięty. Ostatnio stwierdziłam kolejne braki (kilka chryzantem, dwa miskanty i dwie rozplenice). Rozplenice sadziłam już dwa razy. Wystarczy.

Marysiu owe rośliny już znalazły swoje miejsca w ogrodzie. Oby dłużej w nim zagościły niż te wspomniane wyżej (wypadło mi po zimie 5 chryzantem). Wysyłam pw.

Krysiu dziękuję, mi tez się podoba liliowy, niestety już przekwitł. Jest coraz cieplej, a i bardziej deszczowo niż wcześniej. U Ciebie chyba też? Wraz z wyższą temperaturą pojawiły się mrówki i mszyce. Mszyce atakują u mnie porzeczki, czerwone (minują liście), a na czarnych oblepiają łodyżki, w obu przypadkach na końcach pędów, gdzie są najświeższe przyrosty i liście. Pierwszy oprsk z wyciągu z pokrzywy jest już za mną.

Nie udają się u mnie wrzosy. Odwlekałam przycięcie maksymalnie. A i tak zbrązowiały po przycięciu. Gdy je wyjęłam dziś z ziemi okazało się że zdążyły się nimi już zainteresować mrówki.
Nie wiem co zrobić ze śliwą (sadzoną na jesieni). Chyba przyjdzie mi ją wymienić. Dwukrotnie traciła liście które zdążyła wypuścić od wiosny. Obecnie ma listki od połowy drzewka. Na jesieni przyszła połamana, trzeba było ją ostro przyciąć.

Kocimiętka, a za nią rabata liliowcowo-irysowo-chryzantemowa, z kilkoma innymi bylinami.

Obrazek Obrazek

Żagwiny i tiarella

Obrazek Obrazek

I jeden z najpóźniejszych tulipanów o niespotykanej kolorystyce

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Truskawka i karagana

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
maryla-56_56
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3382
Od: 16 kwie 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu piękny złotlin.
Czy mój kiedyś będzie taki? Już 3 rok a on ma z 50 cm.
Może go podleję gnojownicą. U mnie też wypadły 3 chryzantemy. :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu myślę, że ta śliwka już taka nieudaczna będzie :oops: Dziękuję za pw ;:180
U mnie wrzosy po raz pierwszy przetrwały i obcięłam je niedawno, na razie mają zielone przyrosty ;:215
Kupiłam sobie rok temu nasiona białej kocimiętki i dzisiaj zakwitła...jest biała, malutka ale jest ;:333
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Witaj. Piękna ta rabata liliowcowa ;:333 a co to będzie jak wszystko zakwitnie ;:224 . Bardzo podoba mi się ten złotlin, ma mnóstwo kwiatów. Karagana i lilak kwitną także przecudnie. Zazdroszczę Ci takich okazów bo ja na takie muszę czekać kilka lat ;:224 . en tulipan ma faktycznie unikatowy kolor- śliczny jest ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4560
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Marylko złotlin chyba potrzebuje kilku lat żeby się porządnie rozrosnąć. Mój ma około 10 lat. Nic przy nim nie robię. Kurczę słabe coś te chryzantemy, pewnie gdyby były mocniejsze byłyby łatwiej dostępne. Wychodzi więc że są w grupie ryzykownych rarytasów. Czekam na jedną chryzantemę od Jadzi, chciałam zamówić zimą więcej, ale wobec powyższego ograniczyłam się tylko do Gampi.

ps. Marylko przy konwalii pojawił się niedawno pierwszy przyrost, a już myślałam że to taka samotnica..

Marysiu dziękuję za rozwianie złudzeń. Na jesieni wybiorę się do ogrodnika po nową. Trzymam kciuki za Twoje wrzosy ;:333 Niebieskawe kocimiętki bardzo mi się podobają (to rzadki kolor w ogrodzie). U mnie tworzą niski żywopłot. Kwitną dwa razy (po za tym długo) i są bezproblemowe. To kocimiętki mussini.

Ewelinko też jestem ciekawa :wink: jest tam sporo nowości. Fakt, złotlin robi wrażenie, ma setki kwiatów. Karagana kwitnąca też mi się bardzo podoba, chyba będę ją rzadziej przycinać. Fajnie że Ci się podoba tulipan, dla mnie on jest trochę dziwny, niebieskawy kolor w środku jest trochę niepokojący :)


Piękność poniżej (kamasja) bardzo krótko kwitła :(
Dziewanna fioletowa (kupiłam kiedyś o kwiatach różowych, jej siewki mają rozmaite kolory.
Biała trafiła się po raz pierwszy. Wcześniej widziałam też kremową dwukolorową.)


Obrazek Obrazek

Złotlin Pleniflora i ubiorek wieczniezielony

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Karagana super Ci8 kwitnie, u mnie zginęła. Piękny złotlin. Kiedyś traktowałam go po macoszemu , ale wrócił do łask. To świetny krzew ;:138 pięknie kwitnie bez ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”