Minibotanik Jacka cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12102
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Moje wszystkie z siewu. :-P

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Jacku dalia śliczna nie powiem ;:180 mnie również sie podoba .Teraz idę sprawdzić do ogródka jak mają się moje dalie po wczorajszym deszczu oprócz Cafe au lait Czy już nie zaintresowały sie nimi ślimaki ;:224
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

JACEK,dalie pomimo złych warunków,bardzo efektowne :!:
Ja tez niektórych nie poznaję u siebie,bo sa mikre i jakby niedorobione :wink:
Zaciekawiły mnie floksy rosyjskie i ich żywotność ;:108
Pozdrawiam,
Sławek
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Sezon daliowy widzę że już trwa.
Evelin mnie też urzekła zarówno kolorem jak i kształtem.
Miło obejrzeć twoją kolekcję, chociaż pracy z nią nie zazdroszczę.
Bo to bardzo wymagające rośliny.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Miłko, w przyszłym roku wrócimy do nomenklatury tych dwóch dalii, jak zakwitną prawidłowo. Na razie 'Good Earth' zaczyna nabierać rumieńców na nowych kwiatkach ale nadal nie jest kaktusowa.
No właśnie, rozumiem przekłamania w kolorach, bo to się daliom zdarza często ale inny rodzaj i ułożenie płatków, to dla mnie nowość ;:oj
Kolejna dalia nie budzi wątpliwości i pięknie kwitnie:
Obrazek

Loki, gratuluję!
Kolejna dalia, której upały nie zaszkodziły, bo kwitnie obficie od miesiąca:
Obrazek

Jadziu, słowo "deszcz" stało się magiczne i odrealnione, bo tak dawno nie opisujące mojej rzeczywistości :(
Ale i ślimaków już chyba nie ma z powodu tej suszy.
Moja 'Cafe au Lait' marna więc może pokażę kolejną pomyłkę. Dalia piękna ale już taką mam:
Obrazek

Sławku, przynajmniej jest na co zrzucić odpowiedzialność za taki stan dalii - pogoda :lol: Pomimo to chcę je pokazać od najlepszej strony.
Płomyki rosyjskie bardzo dobrze się u mnie sprawdziły i mam ochotę na następne.
Kolejna dalia wróciła do mnie po latach i bardzo się cieszę, bo brakowało mi jej. Jeszcze 10 lat temu to było COŚ przywiezione z Holandii!
Obrazek

Grażynko, do pracy przy daliach przywykłem i nie stanowi to dla mnie problemu. Ten rok dopiero daje popalić, jak trzeba je codziennie podlewać i liczyć poważne straty. Ale w latach kolejnych praca przy daliach stanie się jeszcze lżejszą z perspektywy obecnych trudności.
Plenność tej dalii jest godna podziwu! A przy tym jest oryginalna i wyróżnia się w tłumie, za co ją lubię:
Obrazek
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Piękne dalie Jacku. A już u Miłki pisałam, bo też ma Pooh, że nazwa w pełni zgodna z wyglądem :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Ojej , co za piękna kolekcja dalii, masz ich i tak sporo , pewnie już niewiele jest takich których nie masz :) ;:108 sa przepiękne, ale jesienią się nawykopujesz :) no i musisz mieć gdzie przechować, ale warto -śliczne :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

No ... teraz Jacku będzie dłuższa uczta dla oczu bo zacząłeś pokazywać moje kochane dalie :D
Lubię takie rozczochrane itp ale jak widzę "małe arcydzieło" i bardzo dokładną harmonię kształtu to patrzę i oczom nie wierzę . Powtarzalność takiego "cacka" w dużej kępie zachwyca - trudno oderwać oczy. Dalia 'Eveline' jest tego przykładem .
Po sobotniej burzy mam szkody w daliach ... a tak czekałam na deszcz :wink:
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Chciałabym pokazać Ci moją kwitnącą Good Earth:

Obrazek

Ale zobacz obok jest rozwijający się kwiat i on nie zwinął tak płatków, jak jego starszy brat.

Pooh od Ciebie ma teraz przerwę, ale wiele pąków. Chyba sobie zrobił urlop na czas suszy. Teraz regularnie podlewam wiec się ogarnął.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Sylwio, zgadzam się z Tobą; takie dalie jak 'Pooh' warto sadzić, bo są niezawodne i choć mały, skromny kwiat - potrafi się przebić wśród olbrzymów i przyciągnąć uwagę pięknym ubarwieniem ;:333
Podobnie jest z kolejną dalią, niezbyt dużą typu ball, różową ale ładnie mieniącą się kolorem pomarańczowym:
Obrazek

Obrazek

Karolciu, z uśmiechem przeczytałem Twoje przypuszczenie, że niewiele jest dalii, których nie mam 8-) Odmian dalii są tysiące więc moja skromna kolekcja to kropla w morzu :lol:
Wykopywania trochę jest ale rozkładam tę pracę na wiele dni i przy ładnej pogodzie, robię to z przyjemnością w listopadzie.
Pociągnę temat dalii ball, bo jestem z nich bardzo zadowolony i kilka mi przybyło w tym roku. Kwiatów bardzo dużo:
Obrazek

Krysiu, każdy typ dalii potrafi zachwycić; rozczochrane jak i misternie ułożone, małe pomponiki jak i wielkie talerzowe, pojedyncze czy napakowane płatkami jak pompony. Ta różnorodność wśród dalii jest fantastyczna i inne moje ulubione serie nie dościgają dalii pod tym względem. A pamiętasz tę dalię? Pomimo iż bez nazwy (nazwę 'Bonia' traktuję technicznie) zachwyca kolorem, kształtem i w dodatku rośnie na suchej rabacie, gdzie mam największe straty i tylko ona pięknie tam kwitnie:
Obrazek

Miłko, dziękuję. Jestem spokojny. Kolejny kwiat 'Good Earth' jest już ładnie wybarwiony ale tak jak ten Twój na dalszym planie - płatki nie skręcają się. No nic - poczekamy 8-)
Kolejna piękna dalia debiutuje u mnie i będzie jedną z najniższych w mojej kolekcji. Całe szczęście, że nie posadziłem jej na rabacie z niskimi, bo tam pogrom spowodowany suszą:
Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

witaj Jacku,Noel jestem zachwycona i zauroczona ,taka jestem zachłanna oglądać Twoje dalie ,a Ty nam tak dozujesz po odrobince,Twoje żółte słoneczko bardzo podobne do mojego ,może to ta sama dalia?ja ją mam bez nazwy,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Śliczne dalie moje pomału usychają aby tylko karpy ładnie się przetrzymały bo susza u mnie pomału wszystko wykańcza . Wczoraj trochę popadało ale dzisiaj już deszczu nie widać tylko tyle że ominęło mnie podlewanie i wszystko dokładnie zostało podlane ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Cieszę się z Gamelana u Ciebie! Mój kwitnie niemrawo, ale zbiera siły i ma mnóstwo zdrowych pąków. Ta dalia dekoracyjno - kulista różowo - pomarańczowa u mnie ładnie wyrosła i zakwitła. Wkrótce będą kolejne kwiaty.

Obiecałam sobie, że mizeroty podleję nawozem do pomidorów, ale w ferworze walki z suszą wiecznie o tym zapominam... ;:224
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”