Pod dębowym okapem - róże, trawy i hortensje. 15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

:wit
Wandeczko, jesteś niesamowita ! Takie piękne widoki nam zafundowałaś ;:138
Jak zawsze ślicznie, perfekcyjnie i z wdziękiem ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Wando pozwól, że i ja będę podziwiać Twój ogród, bo wszystkie wymienione w pierwszym poście rośliny są bliskie i memu sercu. :D
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Wando, czekałam na nowy wątek i tak pilnowałam że już trzecia strona ;:131 Oczywiście będę bywała w twoim ogrodzie ;:108 ma w sobie pewien czar, romantyczność.. uwielbiam twoje zakątki ;:180
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Wandziu, pięknie jak zwykle. Zastanawiam się, jak ty sadzisz cebulowe, że zawsze są w takim zwartym łanie, i niezawodnie kwitną. U mnie zżerały nornice, zaczęłam sadzić cebulki w koszykach i doniczkach. Niestety, pomimo tego, ze cebule są, wypuszczają tylko same liście, a kwiatów nie. Oczywiście nie wszystkie, czasem coś zakwitnie, ale nie jest to morze kwiatów, którego się spodziewałam sadząc np. 100 cebul, a potem wiosna kwitnie góra 30. Dlaczego?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4021
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Wczoraj do wieczora pilnowałam czy nie otworzyłaś nowego wątku, a tu tymczasem ranne ptaszki nastukały 3 strony ;:224 :;230 . Nawet o tej porze roku twój ogród nie wygląda pusto i jest mnóstwo kolorów :D . Wspaniale ;:180 .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Tak sobie popatrzyłam na zdjęcia z pierwszej strony i znalazłam pewne podobieństwo łączące mój i Twój ogród.
A mianowicie w jednym i drugim przypadku wyraźnie widać, że chciałoby się mieć chyba wszystko, co możliwe.
Ostatecznie, oprócz wykorzystanych na maxa rabat zostają jedynie ścieżki.
U mnie - trawiaste, a u Ciebie - wyłożone kostką.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

WANDECZKO tutaj nie byłam, powłóczyłam się między cebulowymi, szkoda że one mają krótki okres swej egzystencji - bardzo lubię czas tulipanów, ale róże i hortensje są u mnie też ważne więc wpisuję się co by nie przegapić kwitnięcia żadnej z twoich ulubienic ;:108 ;:108

pozdrawiam chłodnym rankiem
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Pospacerowałam i ja po Twoim ogrodzie piękne aranżacje .Tulipany piękne i te latarenki wkomponowane w rabaty cudo
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

witch, witaj nowy gościu w moim wątku :D
katja, a powiedz mi, czy twoja Elegant nie rośnie przypadkiem od północy. Ja mam niektóre odmiany posadzone właśnie od frontu domu, czyli na stronie północnej i do kwitnienia jest im jeszcze bardzo daleko. Natomiast te teraz kwitnące rosną na najbardziej nasłonecznionym miejscu. Tak więc moim zdaniem to kwestia stanowiska ;:108
Annar13, nie w każdym miejscu u mnie jest ładnie. Tylko dwie rabaty są do końca wysprzątane i wyglądają nieźle. Inne zakątki nadal czekają na wyczyszczenie i odnowienie. No ale mamy przecież dopiero początek sezonu.
Iga51,, ażeby ogódek był teraz kolorowy, wystarczy posadzić jesienią trochę cebulowych, no i żurawek o kolorowych liściach. Zanim inne rośliny zakwitną, te będą zdobić rabaty już od wczesnej wiosny.
cyma, a może na kolor kwiatów wpływa stanowisko, na jakim rosną. Ja mam np. żurawki Sweet Tea w dwóch miejscach w ogrodzie i wyglądają jak dwie różne odmiany, jedne w cieniu, drugie na słońcu. Może tak samo jest z Twoimi tulipanami.
Ilonko, po Twoim miłym wpisie czym prędzej wróciłam do poprzedniego wątku i dodałam link do wątku obecnego. Cieszę się, że jednak mnie odnalazłaś i nadal chcesz mi towarzyszyć w ogrodowej przygodzie. ;:196
Pulpa, też się trochę obawiam, aby pogoda nie spłatała nam figla. Młodziutkie pąki tulipanów, gotowe do rychłego rozkwitnięcia, mogłyby uciepieć. Szkoda byłaby ogromna, nawet przykro myśleć. Na noc agapanty, które już wystawiłam na taras, wciągam z powrotem do domu, tak na wszelki wypadek.
Mufka, jakże się cieszę, że zaglądasz mimo braku swojego wątku. Czekam cierpliwie, aż otworzysz stepy i też dasz nam popatrzeć na cuda przyrody.
Aneczka1970, wiem, że ty głównie na powojniki postawilaś w swoim zadbanym ogrodzie.Ja mam ich tylko kilka, więc niespecjalnie o nich pogadamy, ale o różach i hortensjach - zawsze jestem gotowa dzielić się z Tobą tymi pasjami.
Nifredil, jak dobrze znów witać starych przyjaciół i czytać takie słowa podnoszące na duchu i motywujące do dalszych udoskonaleń. Buziaki przesyłam ;:196
Kropelko, sama nie wiem, jak Cię pocieszyć. Ja nie mam nornic i wszystkie posadzone tulipany ładnie wychodzą wiosną z ziemi. Sadzę je gęsto, żeby tworzyły właśnie takie zwarte kępy. Z tego, co czytam, to na nornice nie pomagają nawet te plastikowe koszyczki, bo te paskudy potrafią przegryźć i plastik. No cóż, każdy ma swego prześladowcę. Ja na przykład nie mogę sadzić lilii, bo mam u siebie ostępkę liliankę, która niszczy wszystkie pąki. A więc jest tu jakaś tam sprawiedliwość losu. :wink:
jode, kiedyś o tej porze roku było u mnie naprawdę szaro i pusto. A przecież istnieje tyle roślin cebulowych, że można sobie zapewnić dzięki nim całą paletę barw wiosennych. Co roku trochę dokupisz i zobaczysz, jak stanie się kolorowo, gdy tylko zniknie śnieg.
Madziagos, oj, ile ja bym jeszcze chciała mieć na tych swoich rabatach! Opanowałam już jednak w pewnym stopniu trudną sztukę rezygnacji i zaniechalam zakupu na przykład chryzantem zimujących w gruncie, choć już, już miałam zamawiać. No cóż, mam ciasno, ale co ja mogę zaplanować na tych swoich kilku metrach. Co tam, cieszę się różnorodnością i jest mi z tym dobrze.
leszczyna, jakby się tak zastanowić Krysiu, to te cebulowe, gdy jest ich dużo, wcale tak kótko nie kwitną. Są przecież odmiany wczesne i późniejsze, tak że w sumie trwa to prawie cały miesiąc. No wiadomo, hortensje to co innego. Kwitną niemal w nieskończoność. :D
Marzena77, lubię dekorować ogródek różnymi drobiazgami, bo stanowi on jakby przedłużenie domu i spędzam w nim mnóstwo czasu.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Witaj Wando.
Podglądałam nie raz Twoje cudne zestawienia.Teraz się ujawniam. I zostawiam po sobie ślad. ;:108
Jeszcze tu wrócę. :wit
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Niezmiennie podziwiam Twój ogród i stylowe aranżacje. O klimacie ogrodu decydują nie tylko rośliny, ale również dodatki - ogrodowa biżuteria. Twój ogród jest już na tyle dojrzały, że możesz już skupiać się na detalach. U mnie na razie walka na wielu frontach, ale mam nadzieję , że jeszcze parę sezonów i też będę mogła zacząć dekorować :D
Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Wandziu i ja jak zawsze będę Twoim wiernym czytelnikiem ;:333 Twój ogród i wiedza jaką posiadasz jest dla mnie inspiracją ;:108
Z każdym rokiem jest u Ciebie piękniej,a zmiany jakie zachodzą są zawsze na plus ;:108
Tulipany Elegant Lady ledwo u mnie z ziemi wyszły,a u Ciebie jakie wysokie.
Czekam na róże i hortensje,ale najpierw pocieszmy się wiosną ;:224

Miłego weekendu :wit
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Pod dębowym okapem - róże i hortensje. cz. 15

Post »

Odnalazłam Ciebie :wit . Jak widac robię postępy i tylko troszkę się zagapiłam.
Te białe tulipany są u mnie w grupie bezproblemowych - kwitną niezawodnie już od kilku lat. Jesienią kupiłam narcyzy Ice King i widzę, że wybór był słuszny. Ech, to Twoje zdjęcia - najlepsza reklama.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”