Ogród zielonej cz II

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu, wszędzie czytam o deszczach a u mnie taka susza, że muszę podlewać, a trawnik żółty jak słoma ;:222
Dmuchnij no Ty do mnie troszkę tych chmur deszczowych od Siebie ;:180
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu, a jak kwitnie miesięcznica?
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Na mszyce podobno skuteczny jest oprysk colą, mszyce się zaklejają cukrem i zdychają.
Chętnie przyjmę trochę deszczu :wink: Od kilku dni baniak na deszczówkę mam pusty i podlewam z węża. U mnie mało pada, a niektóre róże mają już plamy na liściach.
Wyciągnęłam dziś czosnek, zamiast główek były cebulki wielkości dymki. Część wsadziłam z powrotem, część suszę. Z sianym poeksperymentuję, też jestem ciekawa, co mi z tego wyjdzie. A w jesieni posadzę kilka ząbków, jak wszyscy normalni ludzie ;:306
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Ale cudne latarenki ;:215
Gdzie takie cuda kupiłaś ??
Miesiącznica podoba mi się,ale ja jej nie mam :cry:
Ostróżek i szałwii dokupiłaś dużo , fajne roślinki ;:215
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Ja mogę trochę deszczu posłać ....kto chętny?
Tylko nie przyjmuję reklamacji gdy go będzie za dużo :tan
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu wpadłam z rewizytą i troszkę posiedziałam u ciebie.Pięknie masz ,rabaty cudne,rośliny piękne a te wielkie hosty mega bombowe.No a latarenki zakochałam się w nich,gdzie ty je kupiłaś bo ta z motylkami mnie bardzo urzekła.Bardzo drogie były?
Powiem ci szczerze,że uwielbiam takie zmiany jakie zachodzą w ogrodach i które są tu pokazywane.Widać ile pracy jest włożone i serca w to co robimy i co kochamy.Ty kochana odwaliłaś kawał dobrej mega roboty czego efektem jest to co masz ,piękny zadbany ogród ,co nie jeden może pozazdrościć .Świetnie sobie poradziłaś i radzisz ;:215 ;:180 ;:215
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Zuzia od dwu dni dmucham, chmury poszły na wschód, ale do Ciebie chyba z zachodu się zbliżają. ;:204

Małgosiu miesiącznica ma 20-25 cm kwiatostan z fioletowymi kwiatami. Mam zdjęcie z 28 kwietnia, tylko z początku kwitnienia.

Obrazek

Małgosiu dzięki, ;:196 wykorzystam colę, bo biały złocień obsiadły te paskudztwa. ;:202 Pewnie już deszcz dotrze niedługo, jest we Francji. :) U mnie na szczęście tylko pochmurno, ale od jutra ma być kilka dni słońca i cieplej. ;:65 Może taki gatunek czosnku posadziłaś. Jeśli nie, do lipca powinna się taka cebulka podzielić na ząbki.

Aniu czarna latarenka kupiona w B. Biała to prezent, kupiona w lokalnym sklepie z prezentami. Miesiącznica jakoś mnie nie zachwyca, ale dostałam, to rośnie. Szałwia kupiona kwitnąca, taka mi się spodobała. Ostróżki wcześniej kupione, jakieś dziwne. ;:218 Mają 25 cm wysokości i pąki. Nie mam pojęcia co to za dziwadło kupiłam. ;:306

Obrazek

Ola ja dziękuję, ;:14 mam dość wody. Niech chmury idą do potrzebujących. ;:108 Następne straty pewnie będą. Coś dzieje się z liliami. ;:145

Obrazek

Beatko witam i dziękuję. ;:79 Po to zakładamy wątki, żeby się uczyć i pokazywać, że praca włożona w ogród owocuje jego coraz ładniejszym wyglądem. Każdy ma jakąś wizję swoich rabatek i wciela ją w życie. U mnie pomieszane pomysły na uporządkowane fragmenty i miszmasz z roślin, które bardzo mi się spodobały, więc gdzieś je upycham. ;:306 Często kupuję oczami, a potem zastanawiam się gdzie to posadzić. ;:124 Podobnie z darami, ciężko je wyrzucić, choć czasem kompletnie nie pasują do przyjętej koncepcji ogrodu. Czarna latarenka z B kosztowała 10 zł. Biała to prezent z lokalnego sklepu z różnościami, niestety ceny nie znam. Z pewnością nie przekracza 35 zł.

Dziś pieliłam ponad godzinę siewki werbeny, pełno ich w bylinach. :evil: Nie da się posiekać motyczką, tylko ręcznie muszę wyrywać. ;:213 Pocieszam się oglądając ulubione cisy, które mają piękne, nawet 15 cm przyrosty. Stożki i żywopłot z 25 cm w 2012 roku urosły do 90-100 cm. Dwukrotnie były cięte w celu formowania.

Obrazek Obrazek

Ubiegłoroczne siewki pęcherznic, posadzone w miejscu składowiska resztek po budowie, mają już 25-30 cm wysokości.

Obrazek Obrazek

Matki tych maluchów niedługo zakwitną.

Obrazek Obrazek


Krzewuszka nie zachwyca, ale przynajmniej nie przemarzła i zakwitła. Zaczynałam przygodę z hostami Albomarginata, ich mam najwięcej i teraz mają swoje pięć minut.

Obrazek Obrazek

Nieszkodliwe ślimaki przewędrowały z runianki do czosnków, rozplenicy i liatr.

Obrazek
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu też bym chciała takie nieszkodliwe ślimaczki, ja niestety mam szkodliwe,dzisiaj jak zobaczyłam dziury w jednej hoście to niestety walka musi się odbyć ;:134
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

U mnie bez chemii to jedynie trawnik by mi urósł :;230 takie u mnie robactwo że szok na drzewach pełno mszyc w malinach zaczęła się inwazja a na różach to nie wiem już skąd się biorą nawet na szpinaku jest no ręce opadają. Nie zbiorę przecież tego a ekologiczne środki nie działają ;:222
U mnie też za wiele deszczu nie ma muszę podlewać co niektóre roślinki.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Nie no Soniu jak mam dość tych paskudnych ślimaków to te twoje chętnie bym nie wygoniła tylko przygarnęła,super dodatek ,bardzo mi się podobają :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Grażynko te paskudne bezskorupkowe u mnie jedzą aktualnie cynie, szparagówkę i sałatę. M rano poluje, ja zaglądam wieczorem, chyba jakieś maluchy grasują, bo nie udało nam się upolować. ;:160 Obsypywaliśmy wapnem, ale pięć dni lało, więc tylko ręczne zbieranie miało sens. Nie są to jakieś ogromne straty, ale w końcu zjedzą wszystko, jak nie powalczymy.

Anitko ja niszczę ślimaki ręcznie, jak uda się upolować. Mszyc jakoś nie za wiele, ostatecznie używam chemii. Większe straty czynią choroby grzybowe. ;:202 Szpinak, to ulubiony przysmak mszyc. Ja urywam liście z mszycą i wyrzucam do śmieci. Dziś już wyrwałam cały szpinak i posiałam drugą partię fasolki. Jakieś chmury deszczowe idą od zachodu, może doczekasz się deszczu.

Beatko to prezent od M, też coraz bardziej mi się podobają. :)
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Witaj Soniu,jestem w końcu ,chyba własnego ogona nie mogę dogonić ;:306 ,pytasz o przesadzanie irysów,to robi sie w czerwcu jak przekwitną ,wykopujesz,odrywasz brzydkie stare części kłączy i te zdrowe ,podzielone sadzisz z powrotem ,lekko przysypując ziemią i mają cały rok do przygotowania się na rok następny,latarenki są śliczne ,ale Twoje ślimaki to świetny pomysł,super wyglądają ,choroby grzybowe się zaczną dopiero panoszyć jak się ociepli,mój ogród już dzisiaj cały opryskany,w tamtym roku nie musiałam nic pryskać ,ale jak są takie deszczowe lata lub wiosny to niestety jest taki mus,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Martuś dzięki ;:196 za instrukcję przesadzania. Białe irysy zmienią niedługo miejsce. Boję się tej inwazji grzybów, liliom oberwałam liście, a resztę obserwuję. ;:202
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”