Ogród zielonej cz II

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11551
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Martuś wysiałam szpinak pierwszy raz w ubiegłym roku. Udał się nadspodziewanie dobrze, więc w tym powtórka. Mam problemy z jedzeniem, a taki bez chemii też inaczej smakuje. ;:215
athshe
500p
500p
Posty: 763
Od: 12 cze 2009, o 09:10
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

ooo, ja też szpinak w tym roku posieję - udał nam się w ubiegłym roku u mamy, ale szybko wybiegł w nasiona. Zobaczymy, jak uda się w tym roku. Za to dziś do kanapki zjadłam pierwsze liście tego ubiegłorocznego - normalnie jakby mama wyczuła, o czym pisac będziemy. No i pokazałam jej twój ogród :) Jeszcze trochę i wciągnę ją w forum :)
Agnieszka - istota w ogrodzie ekstremalnie początkująca http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=73469" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie działa mi c z kreseczką - przepraszam, jeśli razi kogoś ta literówka.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Z tego wszystkiego ;:152 mam dziś na obiad makaron ze szpinakiem. ;:215

Soniu teraz powojniki to już tylko w górę śmigać będą. ;:215 Podsypałaś im ciut wapna albo skorupek jaj?
Mój Książe Karol zakupiony w tym roku też był najsłabszą sztuką w zestawie. Nie to, że jakiś słaby, mały, tylko młody. Wszystkie miały młode przyrosty na starych zdrewniałych pędach a on jako jedyny był sadzonką z młodymi pędami od korzenia. Tak jakby był rok młodszy od reszty. Jednak muszę przyznać, że rośnie teraz jak szalony. Najbardziej z całego, nowego towarzystwa. ;:215
Natomiast u mojej bergenii póki co ani śladu pąków kwiatowych. Może jeszcze jest szansa..? Dziewczyny piszą, że obcinają bergeniom takie nieciekawe liście. Gdybym i ja tak miała zrobić, to musiałabym wyciąć prawie wszystkie. :oops:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11551
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Agnieszko doszkoliłam się ze szpinaku i sieję wcześnie, bo jak rzodkiewka lubi chłód. Mama będzie ogrodniczką szybciej niż się spodziewasz. :)

Aniu najlepsze jedzenie. Przygotowałam powojnikom dołki wg twojego przepisu, a dolomit sypałam jesienią. Denerwuję się tylko, bo wiatr tak nimi targa, na tym moim wygwizdowie. ;:202 Liście bergenii lepiej wyglądały w zimie niż teraz. ;:222 Też musiałabym wyciąć wszystkie.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11692
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu moja mamcia w zeszłym roku wysiała szpinak i coś nie wyszedł,nie wiem gdzie nastąpił błąd,a ja tak lubię szpinak z czosnkiem,masełkiem mniam...
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu na wiatr nic nie poradzisz. A powojniki będą zmuszone szybciej listeczkami się opatulać wokół "wspinacza" który im przyszykowałaś. :wink:
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Ale nabrałaś tempa, nie nadążam, długo szukałam swojego ostatniego wpisu :;230
Piękne tulipany, ileż nowych wysiewów ;:202 U mnie skrzynie na warzywa ciągle się robią choć sadzonki sałaty rosną w sypialni :;230

No i zaskoczyłaś mnie kwitnącą już kocimiętką.
Bergenii liści jeszcze nie obrywaj. Zaraz wypuści nowe świeżutkie to się wymienią. Ja tylko najbrzydsze oberwałam. Takie czerwone przebarwienia też mają swój urok.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16989
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

coraz większe listki i pędy mają powojniki.
Suuper ,że roślinki tak sobie dobrze radzą z tą dziwna pogodą.Może lepiej nawet niz my :roll: .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11551
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Aniu mój Matador siany 20 marca, lubi chłód. Może wysiać inną odmianę, to chyba dość łatwa w uprawie roślina. ;:218 Jeśli taka ogrodniczka jak ja sobie poradziła.

Aniu moja pseudo pergola tymczasowa, ale jak znam życie długo taka będzie. ;:108

Jolu w ogrodzie niewiele się dzieje, bo zimno. Stęsknieni jesteśmy prawdziwej wiosny, to każda zielenina lub kolor nam się rzuca na głowę. ;:306

Aniu nadpodziewanie wszystko zaczyna kwitnąć, dziś zobaczyłam, że nawet pietruszka i marchewka wzeszły. :shock:

Dziś całkiem przypadkiem :;230 jechałam inną niż zwykle trasą, więc skręciłam do mojego ogrodniczego. Całkiem niespodziewanie była wyprzedaż lilii, grzech było nie wziąć. Dwie orientalne białe Casa Blanca, siedem azjatek Mont Blanc i Chianti, już posadzone, zakwitną trochę później. W B taki śliczny Jackmani patrzył w oczy, to też go wzięłam. :tan Gdzie posadzę nie wiem. ;:204
Tulipany i jedna siewka sasanki inna niż matka.

Obrazek Obrazek

Bratek samosiejka i chyba hortensje się ukorzeniają, liście coraz większe. ;:215

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Soniu a jak gęsto te tulipanki sadzisz ? Tak uroczo to wygląda. Może moje hortensje patyczki też zechcą żyć. Na razie mają zdrowe listki .
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11551
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Martuś kopię szeroki dołek, układam cebulki co 5-7 cm i zasypuję. Za dwa lata niestety trzeba wykopać, bo robi się gęsto i słabiej kwitną.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Ja sadziłam w większych odstępach. Ale teraz spróbuję gęściej. W sumie to też oszczędnośc miejsca :D . A co 2 lata to można je wykopać. Można zmieniać kompozycje. :D.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7098
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej cz II

Post »

Fajnie posadzone tulipany. Kiedy sadziłaś czosnek?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”