Na dalekiej północy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Na dalekiej północy

Post »

Rzeczywiście na uprawę roślin warunki masz trudne. W czerwcu 12 stopni - nie jest dobrze nawet dla samego samopoczucia. U mnie jeszcze w maju bywały takie temperatury to roślinki stały w miejscu i w ogóle nie rosły, dopiero teraz ruszyły z kopyta przy 30 stopniach.
Ale mieszkać w tak pięknym zakątku, to może warto się poświęcić, tym bardziej jak piszesz że pogoda z roku na rok zmienia się.
AleTwój patent doniczkowy na sałatę chyba wykorzystam, z tym że na kwiatki. Już oczami wyobraźni widzę busz kwiatów :D .
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Na dalekiej północy

Post »

Dziekuje serdecznie za slowa wsparcia i za odwiedziny! :) Tradycyjnie pozwole sobie pozrzedzic na pogode: jutro w nocy ma spasc do szesciu stopni, chyba sie pozegnam z druga juz winorosla :(

MoniaK, tu masz przepis na stojak, pochwal sie, jak skonczysz:) http://www.homestoriesatoz.com/outdoor/ ... -bath.html

MagdaB2701, wciaz jeszcze zdazaja mi sie chwile zachwytu, zwlaszcza gdy wyjezdzam poza utarta sciezke praca-dom (40 km w jedna strone), chociaz ona tez potrafi mnie dziabnac estetycznie - zwlaszcza gdy nad jeziorami unosi sie mgla, jest bajecznie.

Karola, myslalam, ze do Narni potrzebne jest duzo sniegu, a ja serdecznie podziekuje za snieg w czerwcu! :D Wystarczy, ze w gorach jeszcze zalega. Koty-bidoki siedza na osiatkowanym tarasie (nie pozwalam im biegac luzem), patrza mi na rece gdy grzebie w grzadkach i pomiaukuja zalosnie, bo bardzo chcialyby mi pomoc. Jeden obzera suche liscie a drugi z zapalem rozkopuje ziemie.
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Na dalekiej północy

Post »

Akcja drugiej części Narni dzieje się w lecie, faktycznie krajobrazy mogłyby posłużyć za scenerię.
Tęcza piękna, ja rzadko widzę w całości, zawsze zasłaniają mi domy i drzewa.
Z zimnem u ciebie to już przegięcie, mogłoby się w końcu ocieplić.
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Na dalekiej północy

Post »

Megi, tez tak sadze, jedyna nadzieja dla pomidorow to dluga i ciepla jesien, inaczej nie zdaza dojrzec przed mrozami.
W zeszlym roku tecze trafialy sie prawie co tydzien, pieknie to wygladalo :)
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Na dalekiej północy

Post »

Mieszkasz w pięknym miejscu :) :)
Widoki zapierające dech :)
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Na dalekiej północy

Post »

Piękne miejsca pokazujesz, inne widoki niż w Polsce, ale bzy i brzozy jak nasze :) Właśnie marzy mi się lasek brzozowy, taki mały, z kilku brzóz ;:173 Super zdjęcia robisz, można oglądać i oglądać, poczytałam wątek od początku, powolutku, aby nic mi nie umknęło, taka dobra tu energia :) Bardzo efektownie wygląda uprawa w skrzyniach, dużo trudu wymaga, ale warzywa rosną pewnie lepiej. Przebojem są ogórki na parapecie, ciągle trzymasz je w domu? Też tak spróbuję. Klawe te kosmate krowy, prawdziwie kosmate :;230 Chętnie jedną adoptuję ;:oj
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Na dalekiej północy

Post »

Tynia, dziekuje :)

Lawendo, wlochate krowy sa super, choc myslalam, ze beda o wiele milsze w dotyku. W rzeczywistosci ich futro jest szorstkie, sztywne, posklejane. To ja i cielaczek, ktorego pozwolono mi poglaskac. Swoja droga dopeiro po dotarciu na miejsce uswiadomilam sobie, ze mam na sobie plachte czerwonego materialu, ale na szczescie krowinki nie wpadly w szal.

Obrazek

Z brzozami mam szczescie, bo mieszkam w takim skrawku kraju, ktory jest ogrzewany Golfstromem, co daje przyjemny, malo drastyczny klimat. Reszta ma sosny i sniegi do maja.

W skrzyniach rosnie mi wszystko oprocz roslin korzeniowych, nie doczekalam sie zadnych marchewek ani pietruszek, jedynie rzodkiewki i brukiew daly rade (choc brukiew byla malutka).
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Na dalekiej północy

Post »

fajne, mimo że nie do głaskania :) U mnie na wsi już nie ma krów i tak myślę, że gdybym mieszkała na wsi, to chciałabym mieć krówkę i 5 kurek :) Widok z tarasu masz piękny, mam nadzieję ze masz czas posiedzieć i podziwiać :wit
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na dalekiej północy

Post »

Super zdjęcie z włochatą krową :lol: ;:138 wygląda jak kucyk ;:108 :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Na dalekiej północy

Post »

Dziś na przykład, jak miałam czas posiedzieć, to oczywiście w zamian podlewałam i pieliłam, bo, uwaga uwaga, osiągnęliśmy niebotyczny pułap +18 stopni! lato uważam za otwarte :D

A teraz kwiaty, których nie siałam, a są:

Obrazek

Veronica, która rośnie pod fiioletowym bzem i wokół niebieskiej hortensji, bardzo pasuje kolorystycznie.

Obrazek

Jakiś biały rozchodnik, który wygrał walkę z mchem o przerastanie trawnika.

Obrazek

Obrazek

Inne płożące maleństwo, które porasta kant ścieżki.

Obrazek
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Na dalekiej północy

Post »

Pocieszę Cię, u nas też nie jest cieplej :roll: Te śliczne przetaczniki rosną w stanie naturalnym czy były sadzone?
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Na dalekiej północy

Post »

Nawet jeśli kiedys byly sadzone, to przez poprzedniego wlasciciela domu co najmniej dekade temu. Teraz rozpelzly sie na wlasna reke i wygladaja przecudnie :)
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Na dalekiej północy

Post »

Cześc ja...eeee szczęki szukam na podłodze ;:oj Mieszkasz w takim pięknym miejscu!! ;:oj Cudowne masz widoki ;:oj Ogród i jezioro i las ;:167 I ta włochata krówka ;:167 I wszystko bez rozdrabniania ;:167 I zdjęcia piękne ;:167 I...ACH ;:167 ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”