Ogród Biedronki 641 cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Piękne iryski :D
Czy ten czarny pąk to też Irys Alu?
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Witam wieczorową porą.Dalej pada.Myślę,że jak wyleje Wisłoka to w końcu zrobi się pogoda,Zwykle tak bywa. Beczki z deszczówką pełne.Woda się z nich przelewa a wykorzystać jej nie mam jak.Bo co mam podlewać jak woda stoi w ogrodzie. ;:222

Nic nowego w ogrodzie nie kwitnie. łubiny,krzew Mojżesza,orliki i wszystko to co pokazywałam już.

Janku moje brunnery,a mam parę ich odmian też rosły gdzieś wetknięte ,gdzie było miejsce.W zeszłym roku przed chorobą przygotowałam miejsce na nie.W tym roku wczesną wiosną je skomasowałam. Skoro Tobie się to podoba to może nie był zły pomysł.
Miejsca przygotowałam za mało i jeszcze parę rośnie nie w kupie.A nie mam jeszcze wszystkich odmian. Janku kiedy nie byłam na forum to co kupiłam nie znając pewnych roślin wsadzałam tam, gdzie było miejsce.Teraz byt to zrobiła lepiej,ale nie mogę wszystkiego przesadzać.Mam tak jak mam i się cieszę ,że coś rośnie i kwitnie a jestem niepocieszona jak coś znów wypadnie.Ot dola ogrodnika.
Mąż podsumował mój ogród .Usłyszałam ,że mam piękne kwiaty ,ale ogród byle jaki. Teraz mi chce w nim pomóc i coś poprzerabiać. Może będzie kiedyś ładniejszy.

Renatko jeśli spacer w deszczu Ci sprawił przyjemność to zapraszam,kiedy będzie ciepło i słonecznie. Tak to perukowiec.Teraz zawiązuje peruczki a na jesieni jest cudny, a potem tylko wielkie po nim sprzątanie.

Iwonko cudów nie mam,ale pokazuje to co mam. ;:108 Przypomnij się ,bo coś ode mnie chciałaś i kiedyś Ci wyślę.

Mariolu iryski kiedyś wyrzucałam,bo mi się wysokie ciągle pokładały.Teraz znów mi się zaczęły podobać i zacznę je chyba kolekcjonować. Teraz są tak piękne odmiany,że chciało by się mieć wszystkie.

Alu dziękuję.Perukowiec to stare drzewo i jest spore.

Aga ten pąk to też irys,ale dziś padało i nie dotarłam do niego.Jak się rozwinie to pokaże.

Obrazek

Tak mi stoi woda.

Obrazek

Jestem pod wrażeniem Pierwiosnka Francesca. Wszystkie już przekwitły a teń kwitnie nadal.

Obrazek

Na rabatę niebieską kupiłam na rynku coś takiego.Sprzedający nazwał to Kuku.Inny mówił,że to Felicja. .Może ktoś podpowie co to i jak pielęgnować, bo nic mi nie pasuje.

Obrazek

Obrazek

Ostragowce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To moje stare hosty.Wszystkie nn.

Młode pokaże kiedy indziej.Może podrosną. :;230
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

U mnie woda nie stoi,Ale juz mokro i zimno ;:161
Piękne hosty ;:167
No i ten Pierwiosnek Francesca - śliczny jest :D
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Alu u mnie już od popołudnia nie pada...już chodniki obeschły więc u Ciebie też już tuż,tuż. Unudziło się już to lanie na jutro już opadów nie zapowiadają .Ale chłodno przejściowe! Oby już ciepełko nam zawitało...
Hosty takiego przyśpieszenia dostały i u Ciebie też olbrzymki..ja swoje jesienią podzieliłam,żeby były mniejsze to one dopiero dają czadu.. ;:oj .Biały ostrogowiec bardzo ładny no i "Frania" też miodzio! Przy najbliższej okazji już jej nie podaruję, będzie moja !Kiedyś ją miałam w ręku ale mi się nie podobała... ;:131

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Aniu u mnie w domu nie było ciepła i nic wiele nie robiąc włączyłam ogrzewanie,bo mi było zimno.

Na polu niby zimna nie ma,ale tę zmianę temperatur rośliny odczuły i nic nowego nie kwitnie.

Obrazek

Dla Ciebie moja jedyna krzewuszka Bicolor.Malutka jeszcze ,ale śliczna i kwitnąca.

Maryniu pewnie się wypogodzi jak wyleje rzeka.Tak jest przez lata długie.
Już mam dość deszczu.A co będzie po nim.Jedna mszyca ,grzyb i inwazja ślimaków.Chcę iść do ogrodu i coś w nim podłubać,bo w domu to nuda.
Franię szczerze polecam mam ją od wiosny zeszłego roku i powiadam,że jest jak dla mnie najpiękniejszym pierwiosnkiem.Kwitnie już miesiąc,ładnie przyrosła.

Dla Ciebie bodziszki.Masz je a znasz ich odmianę.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

To bodziszki korzeniaste Geranium macrorrhizum ten drugi to odm.'Spessart' / znalazłam/.Mój jest ten pierwszy.

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Maryniu dziękuję. Ten ciemniejszy w różu w tym roku słabiej kwitnie.Może się jeszcze rozkręci. ;:108

Obrazek

Coś z ryneczku.Niestety nie wysiewałam sama.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Ja heliotropy siałam i kilka mam ale jeszcze na balkonie w pojemniku a do kwitnienia to im jeszcze ho ho...Ale doczekam się mam nadzieję niech no tylko poprawi się ta pogoda wreszcie!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6353
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Te niebieskie kwiatuszki, to laurencja zatokowa - laurentia axillaris, u nas uprawiana jako roślina jednoroczna. Od kilku lat też staram się ją kupować do pojemnika. W tym roku jeszcze nie zdążyłam.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Ala....ten\ta Franczesca....to przecudna jest ;:oj kupiłaś na a...? też muszę sobie kupić bo od dawna mi sie bardzo podoba ;:138
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Pierwiosnek rzeczywiście fantastyczny. Jakież to cudeńka wymyślają nasi producenci.
Współczuję ci tej wody na rabatach, ale dopóki nie ma szkód, to można to znieść. Masz zgłowy podlewanie na kilka tygodni. Ja to się tylko boję, żeby choroby grzybowe się nie przypałętały.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Alu cudne te ostrogowce , kiedyś miałam różowy ale mi zginął.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Biedronki 641 cz.3

Post »

Witaj Alu,pierwiosnek przepiękny ,śmiało można go kupić,i ostrogowce tak pięknie zakwitają ,u mnie ich jeszcze nie ma ale też będą kiedyś kwitły,u mnie już dzisiaj nie padało,więc ogród opryskany ,bo też boję się ciepła i inwazji chorób grzybowych,czasem jest rok ,że w ogóle nie trzeba pryskać ,ale teraz to niemożliwe ,pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”