Trzy rabatki adamanny

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Ja też raczej staram się w niedzielę nic nie działać ogrodowo. Ale jak się pracuje to coraz mniej czasu nam zostaje w tygodniu....Jak jesteś osłonięta od sąsiadów to możesz troszkę podziałać. Trzeba korzystać jak będzie pogoda....
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

:wit Pogoda jakby się klarowała, ale ciiii żeby nie zapeszyć :D jak pójdzie w tym kierunku to czekają mnie dwa dni na działce ;:65 może zdążę wszystko posadzić :tan :tan
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

U nas pogoda zaczyna sie robić :wink: już pojawiło się słońce, tylko oby przestało w końcu wiać.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Ada ja Ci z całego serca życzę takiej pogody, jaką sama dzisiaj miałam - przyjemne słoneczko, nie za ciepło, nie za zimno... W efekcie w końcu wykopałam ścieżkę do domku. Kiedyś była wylana betonem czy innym cementem (baba jestem, nie znam się), ale przez lata zaniedbania "lekko" jej się zarosło - miejscami zrywałam trawę z 10 cm warstwą ziemi!
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

:wit Pogoda nie rozpieszcza, ale jade kończyć sadzenie dalii niech się dzieje wola niebios już nie mam serca ich dalej w pudle trzymać, kły mają już po 10 cm, a takie mniejsze karpy już bardzo mocno przeschnięte były nawet nie wiem czy odbiją :roll: chociaż mam nadzieję że tak bo ziemia wilgotna tylko żeby cieplej się zrobiło :roll:
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Udało się w całości wykonać to co zaplanowałam :D dalie posadzone i nawet drobny zakup udało się poczynić, ale o tym potem. A tu kolejna rabatka. Planowanie....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na inspekcje przyszła mała liszka...
Obrazek
Huba z daleka zerka co się dzieje...
Obrazek
i kilka obrazków wiosny....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niespodziewanie kupiliśmy dziś pojemniczek na deszczóweczkę...
Obrazek
... trochę prowizorycznie ale zamontowany :D
Obrazek
taka malutka jaszczureczka szukając ciepła wlazła do psiej klaty która stała pod drzewem..
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Super kochana , że udało ci się pojechać na działeczkę i podziałać. Rabatki pięknie się prezentują...
Miałaś chyba ;:3 . U mnie po wczorajszym dniu ze słonkiem , dziś już deszcz.... ;:222
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

:wit Dzień zapowiadał się rano całkiem mało ciekawie, miałam poważne obawy czy deszcz nas nie wygoni z działki ale wytrzymało cały dzień chwilami ;:3 całkiem fajnie grzało tylko pod wieczór popadało, narobiło błota i nasz szalony pojemnik na deszczówkę ustawialiśmy w błotku ;:222 ale najważniejsze że stoi teraz ze spokojem czekam na lato, bo mam nadzieje do lipca trochę tej wody uzbierać :D
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Ja już mam dwie 200l beczki pełniutkie.Wszystko przez te deszcze ostatnimi dniami. Ciekawe jakie będzie lato?
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Zapasik wody potrzebny :D ja na działce nie mam podłączonej wody więc jak była susza to woziliśmy z domu bo wcześniej pod rynną stał mniejszy pojemnik, ale w upalne dni to była kropla w morzu potrzeb, przez jakiś czas jak rozgrzebali wodociągi miałam taką wodę podsiąkającą ze starego wodociągu, ale wodociąg zrobili nowy stary zamknęli i źródełko wyschło
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

O takim pojemniku myslałam nawet w zeszłym roku, ale nie bardzo mam go gdzie postawić , żeby jak najmniej rzucał się w oczy. Staneło w końcu na beczkach , które mam pod rynnami altany...
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

No fakt uroku temu kącikowi raczej nie dodaje bo zajmuje sporo miejsca, nawet się nie spodziewałam że to takie wielkie, ale jak już wszystko będzie jak trzeba to pomyślę jak go zamaskować - pewnie posadzę jakieś wysokie rośliny :D
Najważniejsze że nie będę musiała się liczyć z każdą kroplą wody w razie jak przyjdzie susza, bo rabatki mi się cudownie rozciągają ... a jak do tej pory to brak wody był jedną z przyczyn konieczności ograniczenia zakupów roślinnych.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Najbardziej spodobały mi się tulipany białe z fioletem, taki zbiornik to dobra sprawa, sama o takim myślałam, żeby zbierać deszczówkę na pewno kiedyś kupimy, a teraz z wężem wszędzie biegam i podlewam.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”