Ogród w środku lasu- u czarownicy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Witajcie wszyscy w moim skromnym ogrodzie ;:138
Uważam że to jest właściwy czas by rozpocząć jego prezentację, w końcu mamy wczesną wiosnę.
Dziś tylko kilka zdjęć, ale z czasem będzie ich więcej ;:3
Pierwsze krokusy
Obrazek
Obrazek
Szachownice pokazują łebki :)
Obrazek
Różowa malwa
Obrazek

Na razie to tyle, ale potem będzie już tylko coraz bardziej kolorowo ;:4
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Bardzo ładnie się to u Ciebie zapowiada , krokusiki ładnie zakwitły , czekamy na więcej.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Witaj :wit Napisz coś więcej o sobie i swoim ogrodzie :D
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

W sumie ja ten ogród uprawiam od zaledwie kilku lat, należy on do mojego narzeczonego ale od kiedy ja tu jestem całkowicie przejęłam w nim pałeczkę ;)
Każdą wolną chwilę w sezonie poświęcam na jego doglądanie.
Wczoraj na ten przykład osobiście nawiozłam grządki pod warzywa piętnastoma taczkami kompostu. Czuję to w kościach :?
Ogród jest dość duży, składa się z wielu elementów. Jest mały skalniak, grządki warzywne, trzy poziomowa ciepła grządka wokół brzozy na warzywa. Do tego poletko truskawek, drugie porzeczek no i moje ulubione klomby kwiatowe.
Jeden z nich to wyłącznie konwalie, kolejny, stary, ma wiele starych nasadzeń i cebul, które uzupełniam jednorocznymi kwiatami. W tym roku mam jeszcze jeden nowy, urządziłam "tulipanowo". Tam też będą jednoroczne. Wygospodarowałam też kawałek wyrzucając nadmiar irysów do lasu (poradzą sobie) i zasadzę tam byliny wieloletnie. Wzdłuż ścieżki pod płotem od bramki do domu jest pierwiosnkowy raj. Oprócz tego w leśnej części podwórka mamy poletko liliowców tzw. smolinosów. Takie same w połączeniu z irysami rosną w pobliżu miejsca na ognisko. Wokół tego zakątka mamy ułożone głazy, a przy nich rosną paprocie. Sporo tego ale w sumie gdy się tu rozejrzeć to wszystko tworzy pewną całość. W dalszej części podwórka mamy jeszcze wybieg dla naszych kur. Jest ich 110 i w kwietniu będzie więcej.
Jeśli coś pominęłam to przepraszam ale na pewno z czasem dopiszę.
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Dziś moje irysy miniaturki wyskoczyły.
Obrazek Obrazek
Mój na razie pusty klomb.
Obrazek
Słabo widać ale jagoda kamczacka już kwitnie.
Obrazek
Nasze kurki, ta jedna na zewnątrz to Wędrowniczka. Zawsze wychodzi.
Obrazek
miisia
100p
100p
Posty: 146
Od: 5 lut 2013, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Witam!Skoro jest kawałek lasu to już będzie pięknie.Podziwiam tych ,którzy zakładają wątki o swoich ogrodach ;:138 .Cieszą się roślinkami,swoimi nowymi zdobyczami i pomysłami,a ja tak po cichutku wchodzę ,czytam i podpatruję.Myślę, ze u ciebie też wiele ciekawości znajdę dla siebie.Cierpliwie czekam na więcej zdjęć i cieplutko pozdrawiam ;:168
Marianna
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Witam się cieplutko - kolorowa wiosna coraz bliżej - przestrzeń do ogarnięcia ogromna, więc pozwolisz, że będę wpadać, podpatrywać i podziwiać :)
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Dzięki dziewczyny za miłe słowa i zainteresowanie. Czuję się zachęcona do wrzucania dalszych fotek :D
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Witaj Aga. Dobrze trafiłam? Troszkę tytuł wątku mnie zaskoczył. Dlaczego taki?
Widzę piękny teren do zagospodarowania. Z narzeczonym stworzycie piękny ogród.
Tego Wam życzę. Mam pewne rośliny na zbyciu. Chętnie prześlą za koszty przesyłki.
Kurki na jajka czy rosołek?
Będę tu zaglądać i kibicować w nowych poczynaniach. :wit
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Dobrze trafiłaś Alu.
Teren jest serio ogromny bo połowa działki to las.
Kurki mamy na jajeczka.
Mam chrapkę na Twoje sasanki, więc skoro proponujesz to chętnie skorzystam po zbiorze nasion.
Jeśli spodoba Ci się coś u mnie na zdjęciach to odwdzięczę się podobnie. Na razie mało widać bo wszystko dopiero się budzi ale mam u siebie pięknego floksa o odurzającym zapachu w kolorze fioletowym. Jest też sporo innych różności...
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Dziś posiałam rozsady. Kwiatów jest 19 skrzynek ale w dwóch jest po dwa rodzaje więc w sumie 21 rodzajów.
Oprócz tego 7 rodzajów warzyw do rozsady. Mam jeszcze inne kwiaty i warzywa, nie wymagające rozsady ;) Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Ago ale dobrze trafiłaś :;230 piękne miejsce i dużo go i można się wyżywać, a jeszcze serce znalazło pokrewną duszę ;:167 . Bardzo jestem ciekawa tej trzypoziomowej ciepłej grządki? Czy rozsady stoją już teraz na zewnątrz? nie jest im zimno, bo temperatury w nocy są niskie. Na zdjęciu z rozsadami (za browarem ;:306 ) to ziemia jest tak usypana?
Liczba kur ogromna, a jeszcze będzie ich więcej? są wypuszczane czy tylko są w tej wolierze?
Pierwsze kwiatuszki cieszą! życzę powodzenia i będę towarzyszyć Twoim ogrodniczym poczynaniom :D
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród w środku lasu- u czarownicy

Post »

Maska pisze:Ago ale dobrze trafiłaś :;230 piękne miejsce i dużo go i można się wyżywać, a jeszcze serce znalazło pokrewną duszę ;:167 . Bardzo jestem ciekawa tej trzypoziomowej ciepłej grządki? Czy rozsady stoją już teraz na zewnątrz? nie jest im zimno, bo temperatury w nocy są niskie. Na zdjęciu z rozsadami (za browarem ;:306 ) to ziemia jest tak usypana?
Liczba kur ogromna, a jeszcze będzie ich więcej? są wypuszczane czy tylko są w tej wolierze?
Pierwsze kwiatuszki cieszą! życzę powodzenia i będę towarzyszyć Twoim ogrodniczym poczynaniom :D
Marysiu, spróbuję odpowiedzieć na wszystkie pytania :)
Ta trzy poziomowa grządka jest widoczna na zdjęciu z rozsadą. Obecnie jest przykryta agrowłókniną a wysiałam na niej koper, sałaty, rzodkiewki, i szpinak.
Za piwkiem (przy sobocie wskazane ;) )stoją głazy.dalej grządki pod warzywa.
Kury mają swój wybieg i tylko tam im pozwalam chodzić ;)
Teraz są na małym zimowym wybiegu, potem będą już swobodnie biegały po dużym. ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”