W moim ogródku cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko ta paproć to zanokcica? Cudeńko, ;:333 ja mam do nich wielką słabość ...ta jeszcze nie wpadła mi w ręce ;:oj Rośliny masz same doborowe ! ;:63 Bardzo mi się u Ciebie podoba,Twój ogród to moje klimaty... ;:167

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Piękne hortensje ,czerwona trawa ;:167 ,cudnie Ci wszystko rośnie :wit
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Marysiu tak paproć na zdjęciu to zanokcica skalna. Ja też bardzo lubię paprocie ale ciężko im u mnie bo wciąż za mało cienia, choć zanokcica i śledzionka lubią słoneczko i ładnie się trzymają. Cieszę się że Ci się u mnie podoba, Twój ogród to też i moje klimaty.
Dorotki witaj i dziękuję za miłe słowa, czerwona trawa to rozplenica Fireworks, piękna jest i szkoda że nie zimuje, ale chociaż jeden sezon pocieszy. Bardzo długo siedziała i nic nie rosła dopiero ostatnio się ruszyła i pomalutku zaczyna się kłosić.
Dla Was dziewczyny dzisiaj kilka moich paprotek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i takie tam ogrodowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonka gdzie schowałaś te paprocie jak byłam u Ciebie że ich nie widziałam?
Jeszcze raz powiem-piękna brunera z tą ażurową paprocią.
Od jutra ruszam do ogrodu, dzisiaj zastanawialiśmy się ze Zbyszkiem jak powiększyć rabatę floksową trzeba zrobić reorganizację.Jest problem z posadzeniem nowych jeżówek które przywiozłam w piątek razem mam posadzić osiem odmian.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Wiem,wiem,że to Fireworks bo poluję na nią od 2 lat
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Jolu paprocie posadzone w zakątku paprociowym ale tam akurat ostatnio nie zaglądałaś, zobaczysz następnym razem nic straconego może trochę podrosną. Zaszalałaś z tymi nowymi jeżówkami, ciekawa jestem co tez wymyśliliście i gdzie te wszystkie nowości posadziłaś. A jakie odmiany kupiłaś?
Dorcia wiem że Ty wiesz bo to za Twoją radą posadziłam ją w gruncie a nie w donicy. Ciekawa jestem czy ona wzejdzie z nasion?
Chłodne dni już nam nastały choć słońca troszkę jest to nie ma upałów, tylko ja ostatnio jakaś taka bez siły nic w ogrodzie nie robię i nawet te rosnące na potęgę chwasty aż tak mi ostatnio nie przeszkadzają.
Dla Was kilka ostatnich zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i kolejne floksy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
nn nowy zakup
Obrazek
zaczynają się kłosić trawy
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
przebarwiają się hortensje
Vanilla Fraise
Obrazek
Obrazek
Polar bear
Obrazek
Phantom
Obrazek
Sundey Fraise
Obrazek
i ogólne widoczki ogrodowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i żurawka która mi się bardzo podoba ma piękne duże liście
Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko kupiłam takie jeżówki- Piccolino, Secret Affair, Supreme Cantaloupe, Dixie Sun, Raspberry Truffle, Hot Papaya. Część posadziłam do tych które miałam a kilka zostało rozsadzonych po ogrodzie tak samo zrobię z floksami, dwa już przesadzone a reszta czeka na odpowiednią pogodę, niestety te kupione przez Martę kiszą się nadal w doniczkach.Doszłam do wniosku że o tej porze roku mam w niektórych zakątkach ogrodu samą zieleń i trzeba dodać koloru.
markita
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 gru 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

No i znów tutaj będę Cię odwiedzać :wink:
Zdawało mi się, że miałaś mnie odwiedzić w zeszłym tygodniu ;:224 , czy coś pomyliłam? Bo floksy powoli kończą kwitnienie...
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

;:215 Ależ kolorowo ! Hortensje super wyglądają w towarzystwie ;:138 Do ciebie lubię zaglądać i podziwiać skalniaki(to czego u mnie nie ma) Nie wiedziałam, że jest tyle paproci ;:oj
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Muszę Cię zmartwić to nie jest Ginger Snap raczej Red Lightning' -mam obie odmiany
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Jolu trzy jeżówki z Twoich nowych nabytków mam i ja i wszystkie mi się podobają, ciekawa jestem gdzie Ty je tam w tym swoim ogrodzie poupychałaś? A floksy nadal kisisz w doniczkach?
Marta no takie życie ja tego wątku nie mam czasu i weny prowadzić na bieżąco a co mówić dwa, na ale nie mówię że to się kiedyś nie zmieni.
Jolu dla Ciebie mój paprociowy kącik
Obrazek
Agnieszko bardzo się cieszę że lubisz do mnie zaglądać musisz mnie kiedyś odwiedzić w realu, skalniaczki lubię a paprocie jeszcze bardziej choć te w porównaniu do tych pierwszych mają u mnie trudne warunki. Moich kilka paproci to jest nic jest mnóstwo gatunków i odmian ale dopóki nie dorobię się cienia to przybywać ich nie będzie, a trzy ostatnie które kupiłam w tym roku to zakupy z Magdy, szkoda że się wtedy nie mogłyśmy spotkać.
Dorcia dzięki za czujność oczywiście ta żurawka to Red lightning tylko mi się coś pomerdało i źle wpisałam nazwę, ale już poprawiłam.
Dla Was kilka kwiatków
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
trawiasto
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kwitną wrzosy, hortensje, trawy, zimowity nieuchronnie zbliża się jesień nawet ptaki zbierają się już chyba do odlotu
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mam ostatnio jakiegoś niechcieja i pisać mi się nie chce i w ogrodzie niewiele robię ale ostatnio wpadłam na pomysł jak zagospodarować miejsce w którym planowałam zrobić skalniak. Otóż już w maju M położył mi tam podkłady kolejowe, które wcześniej miały mieć inne przeznaczenie, a że się odmieniło powstało takie coś
Obrazek

Obrazek
tak jak pisałam miał tam być skalniak ale że owy powstał przy lotnisku to tutaj już drugiego nie chciało mi się robić bo tamten jeszcze nie obsadzony do końca, myślałam myślałam aż wymyśliłam i powstała, choć jeszcze nie ukończona bo weny dalszej brak , nowa rabatka
Obrazek

Obrazek
Na środku posadziłam klona Crimson Centry, za nim miskanta Memory, z lewej strony klona Proso rózgowate Heavy metal a z prawej Stipa brachytricha,przed klonem perowskia, w narożnikach rozchodniki obok nich molinie. Pomiędzy nimi tak troszkę w tyle będą posadzone rozplenice i na tym wena się skończyła. Może ktoś podpowie co posadzić jeszcze z przodu przed perowskią a pomiędzy moliniami?
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Ja Iwonko posadziłbym nawłocie.Są odmiany,których liście przebarwiają się na jesienne kolory np.Hiddigeigei.Jesień to akurat czas kwitnienia
perowskii,traw,rozchodników i nawłoci.Niebieska perowskia i żółta nawłoć nie gryzą się.Moja koleżanka połączyła ją z czerwonym wysokim
płomykiem ale ten już przekwitł.Można pomyśleć również o jeżówkach ale nie wiem jak jest tu z czasem kwitnienia.Tyle wymyśliłem.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Edyta1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1926
Od: 20 paź 2011, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonka, a nie za dużo tych roślin nasadziłaś na tej rabatce :lol: ? Wysokie miskanty będą konkurować z klonem. Proso też bardzo szybko się rozrasta. Z przodu powtórzyłabym rozchodniki, ale jak już pisałam, dla mnie roślin i tak jest za dużo :wink: .
Dotad kojarzyłam Twój ogród głównie z maluchami a tu proszę jakie dorodne hortensje ;:oj . I jaki wybór ;:oj .
Pozdrawiam - Edyta
Zapraszam do mojego ogrodu
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”