W moim ogródku cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Soniu ma za za co jeśli tylko mogę pomóc to staram się to robić. Wiesz wydaje mi się że ostnica wcale nie potrzebuje stratyfikacji, kiedyś siałam w domu Pony tails i ładnie wzeszła, ale czekam na efekty Twoich wysiewów. Czy siejesz coś jeszcze oprócz ostnicy? Ja nawet nie próbowałam wykopywać i przetrzymywać Fireworks.

Dziś rano było śliczne słoneczko, no właśnie było bo teraz pada deszcz :( ale zdążyłam zrobić obchód ogródka w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny no i się udało się, nie ma tego jeszcze za wiele ale pomaleńku coś zaczyna się dziać sami zobaczcie
pierwsze kwiatki w moim ogródku w tym roku ranniki
Obrazek

pokazał się też miłek amurski od Danusi (ktoś) ciekawe czy w tym roku mi zakwitnie?
Obrazek
i chyba jakaś kukułka
Obrazek
pączki ma też przylaszczka
Obrazek
a tak po zimie wygląda goździk Pink Kisses kupiony w ubiegłym roku w LM nie dość że kwitł aż do pierwszych śniegów to pod śniegiem musiał te pączki wytwarzać chyba :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko jakie śliczne oznaki wiosny. ;:138 Nie do wiary, że to na naszej Lubelszczyźnie, gratuluję.
U mnie jeszcze śnieg leży. O tej porze roku każdy zielony kiełek cieszy i zachwyca, prawda?
Ciekawe, jak moje miłki sadzone w ubiegłym roku. Niechby nie zakwitły, aby tylko nie przepadły i wyrosły. :)
markita
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 gru 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

A ja dzisiaj znalazłam wyłamany pęd z pączkami kwiatowymi przylaszczki tej włoskiej od Ciebie ;:174 , pewnie koty złamały ;:14 . Rannik wyłazi cały jeden, a przebiśniegów ani widu ;:185 .
Tniesz już coś?
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko po tak długiej i śnieżnej zimie faktycznie każdy kiełek i kwiatuszek cieszy, ja co dziennie robię obchód ogródka i szukam nowych oznak wiosny. Mój miłek w pierwszym roku nie kwitł w tym roku będzie miał jeden kwiatek, miałam jeszcze drugiego ale na razie go nie widać, czekam też na wiosennego ciekawa ile będzie miał kwiatków.
Marta szkoda przylaszczki, mam nadzieję że mojej nic nie wyłamie. Co do cięcia to wczoraj wycięłam prawie wszystkie trawy i werbeny, w środę mam mieć wolne to będę ogarniać dalej wszystkie suche byliny. Intensywnie myślę też nad cięciem hortensji, żeby to tym razem zrobić dobrze... tylko w niektórych przypadkach kompletnie nie wiem jak przyciąć... ;:224

Odrobina wiosennych kwiatuszków, zdjęcia z dzisiaj i nawet pszczółki już były
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
na koniec pokażę Wam jeszcze co wymyślił mój M
Obrazek
na razie to są dopiero przymiarki, musimy jeszcze naciąć trochę trzciny ale niestety u nas w okolicy jej brak, na szczęście u sąsiada nad oczkiem rosły duże trawy i jeszcze wszystkich nie spalił. Ale jak widać pierwszy lokator już jest :;230 Co o tym domku dla owadów myślicie, może być?
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Witajcie kochani jak tam prace w Waszych ogrodach, bo ja od kilku już dni nie robiłam nic, na środę miałam zaplanowane przycinanie hortensji ale było zimno i padało jak zwykle jak miałam wolne, dziś też mam wolne i pogoda niezbyt przyjazna więc znów nici z pracy w ogródku może jutro się uda, ale za to dzisiejszy dzień udany zakupowo. W LM udało mi się kupić ciemiernika z serii Double Ellen, paprotnika japońskiego i cebulicę syberyjską białą. (zdjęcia niestety niezbyt udane)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
w Biedronce zaś kupiłam dwie róże ciekawe czy jak zakwitną to będą choć troszkę podobne do tych z pudełek
Obrazek
i na ryneczku kilka doniczek maleńkich bratków do donic przed dom zdjęcia niestety dziś brak bo te zostały na dworze.
Na koniec muszę się Wam pochwalić prezentem jaki sobie sprawiłam na Dzień Kobiet, ciekawa jestem czy się wam spodoba? ja jestem mega zadowolona z mojej ławeczki na tarasik
Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko jaka cudna, stylowa ławeczka. ;:215
Zakupy piękne zrobiłaś. Paprotnik ma śliczne, błyszczące liście. To roślina domowa, czy ogrodowa?
Ja praktycznie ogrodowo jestem wyrobiona. Wszystko poprzycinane oprócz róż. Pracowałam nawet w deszcz, bo wyjeżdżam na 3 tyg. do sanatorium. :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko jak zobaczyłam taką ławeczkę u mojego kuzyna to stwierdziłam że też muszę taką mieć no i mi zrobił, cieszę się z niej bardzo. Paprotnik ma piękne błyszczące liście i to najbardziej mi się w nim spodobało, a jest to paproć ogrodowa więc jak minie ryzyko większych przymrozków wysadzę go do ogródka tylko muszę mu znaleźć jakieś fajne miejsce żeby był dobrze widoczny. Z pracami ogrodowymi jestem trochę do tyłu bo jak zwykle wiele sił zabiera mi praca i dom a na ogród niewiele ich zostaje ale pomalutku zrobię i ja wszystko. Jedziesz do sanatorium to troszkę odpoczniesz i zregenerujesz siły i zdrówko podreperujesz udanego wypoczynku Ci życzę ;:168
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Dziękuję bardzo Iwonko. ;:196
Posadź paprotnika w widocznym miejscu, bo zasługuje, żeby go oglądać. Jeszcze nie widziałam takich błyszczących liści u paproci.
Pokarzę ławkę Tadziowi, ale on z takimi nóżkami nie zrobi chyba. ;:185
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko ławka wyjątkowo piękna, wspaniały prezent. ;:215 Ciemiernik cudny, ;:oj u nas nie widziałam, choć w poniedziałek odwiedziłam LM. Poszukiwanie kolorów, to teraz takie ekscytujące zajęcie. ;:65 Wysiewam co roku ostnicę Pony Tails, ale większość samosiejek przeżywa, więc dzielę się z sąsiadkami. Pokazały się jakieś cztery nędzne kiełki Brachytrichy, a posiałam garść nasion. :roll: Hortensje tnij intuicyjnie. Chcesz okrągły kształt tnij na jeża. Pokaż krzew i jego otoczenie, może wspólnie coś wymyślimy. Sporo jest pasjonatek hortensji. :)
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko fajne zakupy zrobiłaś ;:215
Piękny ciemiernik a ławeczka na tarasik śliczna i elegancka ;:108
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Super ławeczka ;:333 a mój goździk suchy ;:145 ale może wypuści
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko cały czas myślę nad odpowiednim miejscem dla paprotnika, może niedługo coś wymyślę :wink:
Ciekawa jestem co Twój Tadzio powiedział na ławeczkę będzie próbował robić?
Soniu u mnie w LM był tylko jeden ten ciemiernik a w drugim sklepie moja koleżanka też nie wypatrzyła, ale cieszę się że choć jeden mi się trafił. Ja ostnicy nie wysiewam wcale sama się mocno sieje i te najmniejsze siewki najlepiej sobie radzą, w tym tygodniu sporo wyrzuciłam ostnicy i jeszcze trochę przydałoby się wyrwać. Hortensje przycięłam we wtorek, w tym roku potraktowałam je dość krótko bo w tamtym Jola z Martą powiedziały że za długi pędy zostawiłam, mam nadzieję że będzie dobrze.
Ewa witaj i dziękuję, taka ławeczka to dla Twojego Marka zapewne pikuś więc może i Tobie zrobi. :wink:
Dorcia szkoda Twojego goździka mój wygląda tak jakby zimy w ogóle nie było. Teraz czekam czy biedronkowa goryczka odbije.

W tym tygodniu pogoda nie była fajna jedynie we wtorek udało mi się cokolwiek zrobić w ogródku, więc dalej ścinałam suche byliny, gdzieniegdzie plewiłam, posadziłam biedronkowe róże i przycięłam hortensje. Posadziłam też brateczki w donice przed domem
Obrazek
Prac porządkowych końca nie widać a tu już pierwsza paczka przyszła z sadzawki, zamawiałam 2 cyklameny dyskowate i 2 bluszczolistne, dwie paprocie cyrtomium falcatum i adiantum pedatum i jeffersonię. Cyklameny nawet ładne, paprocie dopiero zaczynają się rozwijać ale sadzonki tez w miarę ale jeffersonie to ledwo widać w tej doniczce
Obrazek

W biedronce pojawiły się też pierwsze cebulki, jest kilka odmian dalii, mieczyków, jakieś begonie. Ja kupiłam liatrę, tygrysówkę i zefiranta różowego.
Mam nadzieję że w nadchodzącym tygodniu pogoda się poprawi a najlepiej żeby we wtorek już było ładnie bo znów mam wolny dzień i liczę na ciąg dalszy ogrodowych prac.
Mimo brzydkiej pogody pojawiają się nowe kwaitki
krokusy
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ciemierniki
Obrazek

Obrazek
Będąc przy ciemiernikach czy ktoś wie co zrobić aby ciemierniki ładnie kwitły co roku? Bo mam takiego którego kupiłam 3 lata temu i tylko wtedy miał kwiat.
miłek nie może rozwinąć kwiatu, może w przyszłym roku ładniej zakwitnie
Obrazek
kokorycze niedługo pokażą swoje kwiatki
Obrazek
iryski żyłkowane w tym roku się nie popisały na razie tylko dwa kwiatki reszta wypuściła tylko szczypiorki, trzeba będzie je dobrze podkarmić chyba
Obrazek

Obrazek
Na koniec pokażę Wam ptaszynę która chciała zamieszkać w naszej budce
Obrazek
Prawda że fajny?
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko, ptaszek jest rewelacyjny, nie wiem tylko, czy przyciągnie skrzydlatych przyjaciół.
Niesamowite, jak wiele już u Ciebie kwiatów w ogrodzie. U mnie tylko białe ciemierniki, żółte krokusy botaniczne i pierwsze kwiatki pierwiosnkowatych gruzińskich cieszyły oczy przed weekendem. Dobre i to - zmotywowały mnie do wycięcia suchych pędów bylin.
Podoba mi się Twój domek dla owadów. Kusi mnie zmajstrowanie podobnego, ale znając moje szczęście zasiedliłyby go szerszenie ;:129 .
Ławeczka jest piękna!
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”