W moim ogródku cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Aniu tego dnia co robione było zdjęcie kotki na budce to chwilę wcześniej na czubku drzewa siedział szpak ale jak przyniosłam aparat to przeniósł się na drugie drzewo. Kotka zawołana zeszła a szpak jeszcze ze trzy godziny siedział przy budce ale chyba żadna pani nie chciała z nim w tej budce zamieszkać. Zdajemy sobie sprawę z tego że jak jest kot to ptasia rodzinka raczej nie założy tam gniazda, ale może kiedyś... Wiosennych kwiatów w ogródku coraz więcej a i na dworze w końcu trochę cieplej, u Ciebie pewnie też już więcej kwiatków się pokazało. Domki dla owadów to fajna rzecz mój M zrobił dwa ale oczywiście nie mam zdjęć, poprawię się następnym razem, a i kupił trochę kokonów pszczoły murarki ciekawe czy domki im się spodobają. U mnie znowu jest w lecie sporo os i też się zastanawiam czy nie zechcą tam robić swoich gniazd.
Marta pierwsza paczka przyszła a ja nie mam czasu na sadzenie i ogólnie na żadne prace w ogródku, ale po świętach będę miała dwa tygodnie wolnego więc nadrobię zaległości. Więcej poza liliami oczywiście nie zamawiałam. Swoją drogą to ciekawe kiedy te nasze lilie przyjdą?
kilka wczorajszych zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

I u Ciebie Iwonko wiosenne piękności w pełnej krasie ;:138
Szafirków u mnie jeszcze nie widziałam poza wyciętymi przez sarnę zimą listeczkami... ;:oj
Kokorycze ledwie listki u mnie pokazują ale pewnie słoneczko je przygrzeje to i ja im fotkę strzelę.. :)

Miłego dnia!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Marysiu tej wiosny z dnia na dzień coraz więcej co mnie niezmiernie cieszy szkoda tylko że teraz przed świętami nie będę miała za wiele czasu na ogródek. Ja mam kilka różnych odmian szafirków te ze zdjęcia to najprawdopodobniej Azureum i one zakwitają najwcześniej inne dopiero się pokazują.
Wiosennych fotek ciąg dalszy
pierwsza sasanka
Obrazek
puszkinie

Obrazek

Obrazek
różowa przylaszczka co roku ma mniej kwiatków muszę ja przesadzić w lepsze miejsce żeby miała więcej cienia w lecie
Obrazek
kokorycze
Obrazek

Obrazek
kolejne krokusiki zakwitły
Obrazek

Obrazek
ciemierniki
Obrazek
pierwszy kwiatek na siewce ciemiernika od Tajeczki
Obrazek
miodunka
Obrazek
śnieżnik
Obrazek
scilla bifolia
Obrazek

Obrazek
przylaszczka
Obrazek
i na koniec moje środowe drobne zakupy
Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonka ciągle nowe zakupy to i ja Cię informuję że nasze zakupy dotarły.
Pozwolę sobie wstawić zdjęcie paczki, dostałyśmy i gratisy.

Obrazek
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Jolu dziękuję za odwiedzinki i ploteczki za dostarczenie roślinek no i piękną serwetkę ;:196
Moje epimedia wszystkie już posadzone i wyobraź sobie że w całkiem innych miejscach niż planowałam ;:224 . Sadzonki faktycznie śliczne i dobrze przekorzenione i chyba tylko jedno nie zakwitnie w tym roku, jestem bardzo zadowolona z tych zakupów.
Na dzisiaj kolejna porcja zdjęć bo już niektóre robią się nieaktualne
derenie obficie kwitły
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sasanki teraz jest ich czas
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Witajcie Już po świętach, cały tydzień jestem na urlopie i anie było ani jednego dnia takiego żebym mogła popracować w ogródku, zimnica niesamowita a do tego jeszcze okropny wiatr. Sporo roślin czeka na posadzenie i do ogarnięcia też mam jeszcze co nie co. Ostatnie przymrozki załatwiły mi wszystkie epimedia to będzie cud jak zobaczę jakieś kwiatki na tych roślinkach, przymroziło też kokorycze, rozwijające się kwiaty na rododendronach, jagodowca. ;:145 Po zimie też już mogę wypisać listę strat, nie obudził się jeden klonik palmowy, aukuby całe zmarznięte i choć coś tam od ziemi odbijają to i tak w tym roku do wykopania, hebe też oba mi padły, jesienią trzeba będzie rozejrzeć się za nowymi.
Mimo tego że pogoda okropna, dziś na przemian świeciło słoneczko albo padał śnieg, to jednak kilka kolejnych zdjęć dla Was mam
mertensja wirginijska już prawie przekwitła
Obrazek
W mojej kałuży trzeba wymienić wodę ale ciągle pogoda nie dopisuje, mimo to kaczeniec zakwitł.
Obrazek
troszkę drobnocebulowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sasanki próbują pokazać swoje kolorki
Obrazek
pierwiosnek
Obrazek
I na koniec mój piątkowy zakup z LM, jak myślicie uda mi się z obuwikiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Dziś był ładny i ciepły dzień niestety tylko do południa, bo popołudniu jak już mogłam coś robić w ogrodzie to padał deszcz, choć i tak co nieco udało mi się zrobić, ogarnęłam skalniak i może jutro uda mi się posadzić część roślinek.
Mimo że dziś nie popracowałam w ogródku to miałam bardzo fajny dzień. Razem z Jolą, Martą i Ewą byłyśmy w szkółce Magda, dziewczyny się obkupiły a ja kupiłam tylko trzy doniczki, ale z zawartości jednej z nich jestem szczególnie zadowolona.
Obrazek
taką oto sasankę udało mi się upolować
Obrazek

Obrazek

Obrazekpiekna prawda? :heja :heja :heja
Po zakupach miałyśmy okazję zobaczyć przepiękny, pełen ciekawych roślin ogród Ewy, mam nadzieję że niedługo będziemy też mogli podziwiać jej ogród na forum, ja oczywiście jak zawsze nie miałam aparatu więc zdjęć nie będzie tym razem.

Za to jak wróciłam do domu to przyjechał listonosz i przywiózł paczkę z roślinkami od dorcia7 :heja
Obrazek

Kolejne fotki z ogródka
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na koniec moja ogrodowa towarzyszka
Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko obuwik kupiłaś piękny. Nie mam z nimi doświadczenia, dopiero jesienią posadziłam jeden na próbę i widziałam, że wyrasta, ale dwa tygodnie nie byłam na działce. Zazdroszczę wypadu do szkółki Magda, tym bardziej, że ja mam po drodze, tylko inną trasą pojechać, a jeszcze nigdy nie byłam. ;:223 Takiej sasanki to ja jeszcze nie widziałam, no a papageno także cudna. :)
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Pierwszy raz widzę taką sasankę-jak się nazywa?
czy dobrze widzę kokorycz wśród zakupów?
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko ja też nie mam doświadczenia z obuwikami, tak jak Ty kupiłam na próbę, a że cena w stosunku do wielkości sadzonki bardzo dobra to postanowiłam spróbować, tylko teraz się zastanawiam skąd wziąć liści bukowych i nadal nie wymyśliłam dla niego odpowiedniego miejsca.
Do Magdy faktycznie masz po drodze to może trzeba któregoś razu zmieć trasę i zajechać, czsem fajne roślinki można kupić. Dziewczyny się obkupiły a ja tylko sasankę (no gdyby takich było więcej na pewno bym więcej ich kupiła :;230 ) gęsiówkę Sturi i floksa kanadyjskiego Chattahoochee.
Co do sasanki to ja też jeszcze takiej nigdzie nie widziałam, ciekawe czy zechce zawiązać nasiona?

Dorota sasanka trafiła się w sasankach z odmiany Pinweel Blue Violet Shades ale taka była tylko jedna reszta była owszem w takim kolorze ale kształt kwiatów miały normalny, to był jedyny taki cudak.
Tak dobrze widzisz w zakupach są kokorycze, zakupy z Zielonych progów dzięki uprzejmości jednej z moich koleżanek przybyła mi Corydalis Berry exciting i c. Blackberry wine.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Witajcie, choć z rana nie zapowiadało się najładniej to i tak postanowiłam popracować w ogrodzie bo pracy ciągle przybywa, a chwasty rosną mimo zimna. Przed południe jednak zrobiło się słonecznie i dość ciepło i udało się co nieco zrobić. Najpierw wzięłam się za wymianę wody w oczku bo już czas najwyższy, kaczeńce już zakwitły i lilia ruszyła i tu niespodzianka bo zimowała w tej mojej wannie gdzie woda zamarzła do samego dna i przeżyła :heja
Obrazek
Po południu obiadek po obiadku pod pretekstem zakupu perlitu pojechałam do ogrodniczego, gdzie perlitu nie było ale za to wpadł mi w oko taki malutki rh Saint Merryn
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A potem to już było sadzenie, sadzenie, sadzenie bo moja poczekalnia ostatnio tylko rosła, a nie było kiedy i jak sadzić nowych roślinek, za to dziś wszystko to co mogło poszło już do ziemi ;:108
na koniec kilka dzisiejszych fotek
pierwszy irysek niski
Obrazek
prymulka kupiona w ubiegłym roku w Biedronce nawet nie wiedziałam że przeżyła
Obrazek
skalniaczki
Obrazek
psiząb pięknie kwitnie, jesienią trzeba dokupić białego i różowego
Obrazek
tulipanki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jagodowiec
podmarzł ale jeszcze troszkę kwiatków pokazał
Obrazek
epimedia także, a już myślałam że nie zobaczę w tym roku ich kwiatków
Obrazek
Obrazek
na jednej rabacie pojawiło się sporo grzybków to chyba smardze, ale one są malutkie
Obrazek
jeszcze takie szafirki zakwitły
Obrazek
jeszcze po jednym kwiatuszku znalazłam na przylaszczkach
Obrazek
Obrazek
szkoda że jutro muszę iść do pracy... :(

A jak u Was udało się troszkę popracować w ogródkach?
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Hej Iwonko.

Kochana ale popracowałaś, wszystko podsadziłaś to super.
Ja wczoraj pojechałam po karmę dla Sary i wstąpiłam do ogrodniczego no i jak tu wyjść bez zakupów-do domu przyjechał kolejny bez.Wczoraj się zebrałam i też większość roślin wysadziłam.Dzisiaj koszenie trawnika i posadziłam mieczyki. Jestem utyrana po uszy.
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko, obejrzałam ogródek od pierwdzej strony wątku. Cudony... Jestem pod wrażeniem. Podziwiam za konsekwencję. Wszystko takie wypielegnowane...
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”