W moim ogródku cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko, co to jest te białe "pomponiki" przed szafirkami. Cudne to jest. Zresztą Ty masz wszystkie roślinki śliczne.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Beatko roślinka o którą pytasz to sangwinaria, piękna jest tylko słabo przyrasta.

Dziś był piękny słoneczny i ciepły dzień, mimo tego iż rano ciut zagrzmiało i nawet coś tam skapło z nieba - ale to za mało bo i tak sucho strasznie. Do południa byłam w pracy ale jak wróciłam to szybciutki obiadek i do ogródka i udało mi się co nieco zrobić, otóż wysypałam korą rabatkę z żurawkami i teraz podoba mi się o wiele bardziej.
Obrazek

Obrazek


Obrazeklepiej teraz wygląda prawda?
Oprócz tego zaczęłam tworzyć moje mini oczko wodne i tyle zrobiłam i wena mnie opuściła, teraz nie wiem co tam wokół posadzić. Może Wy coś podpowiecie? Jutro pooglądam sobie jakieś zdjęcia na Fo to może coś uda mi się wymyślić, mam jeszcze ciut czasu bo po roślinki do oczka to pojadę dopiero w maju. Jeśli macie jakieś pomysły i sugestie to bardzo proszę piszcie.
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko Twoje żurawki, to prawdziwe okazy, bujnie rosną. Moje po tej zimie wyglądają okropnie, same suche liście, jeszcze ich nawet nie oczyściłam.
Ostatnio kupiłam do oczka rozpław sercowaty Blue, tylko nie wiem, czy w tym roku zakwitnie.
Mam problem z wodą w oczku, ciągle zielona, pomimo zastosowania Antyglonu, ale jakiś ekologiczny i nie skuteczny.
Jeśli słoneczne stanowisko nad oczkiem, to może liliowce? :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko starsze żurawki są duże ale te sadzone w ubiegłym roku to maluchy a niektóre to w tym roku już trzy razy były przesadzane, ale mam nadzieję że dadzą sobie radę. Do oczka chcę kupić taką małą pompę z fontanną na solary, a po roślinki pojadę do szkółki do Skrobowa (tam gdzie jeżdżę co roku) tam ma trochę takich roślin do oczek wodnych i lilie to pewnie mi coś doradzi do mojego malucha. Dzięki za podpowedź z liliowcami chyba posadzę kawałek Stella d'oro bo on mały a tam nie ma zbyt wiele miejsca, jakąś niewielką hostę, a potem pomyśle co dalej.
Muszę wstawić trochę zdjęć bo niedługo się zdezaktualizują, a tu już kolejne roślinki zaczynają kwitnąć i nowe zdjęcia trzeba robić, na początek odrobina młodych listków
Obrazek

Obrazek

Obrazek
miłek wiosenny który po dwóch latach postanowił zakwitnąć aż jednym kwiatkiem
Obrazek

Obrazek
pierwsze iryski
Obrazek

Obrazek
ostatni kwiatek sangwinarii
Obrazek
serduszka
Obrazek

Obrazek
migdałek
Obrazek

Obrazek
brunnery
Obrazek

Obrazek
jagodowiec
Obrazek
i kolorki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko, a jak Twoje delospermy ? Moje nie przeżyły ani w ogródku, ani na parapecie. Nie udało mi się również przechować w tym roku portulaki z okrągłymi listkami i jej najbardziej mi żal, bo jeszcze nigdzie jej nie spotkałam w sprzedaży, a delo myślę, że gdzieś kupię.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Beatko z tamtych kolorowych delosperm nie mam już żadnej została mi tylko żółta d. congestum i w doniczce mam jakąś białą którą dostałam od Janusza ze dwa lata temu, a nawet d. cooperi mi nie przetrwała a ja nie zrobiłam też z niej jesienią żadnej sadzonki ;:145 Takie portulaki jak ta Twoja to widziałam jednego roku w centrum ogrodniczym na Choinach tym koło Biedronki, to pewnie i w tym roku będą mieli.
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Ładna ta biała serduszka ;:333
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16016
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Naprawdę już masz kwitnące iryski? Fantastycznie. I w ogóle dużo kwitnących rozmaitości widzę u ciebie na rabatach, bo u mnie to roślinki skalne dopieo ledwie zaczynają pokazywać piewsze kwiatki.
Muszę ci powiedzieć Iwonko, że niesamowicie wypiękniały Twoje rabatki i wszystko tak ładnie dobrane kolorystycznie ;:108
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko ta rabata z żurawkami rzeczywiście lepiej wygląda wysypana korą.
Co do miłka to Ci powiem że i tak nie pobił rekordu, ja mam szachownicę perską rośnie u mnie od 15lat i w tym roku ma zamiar zakwitnąć, piszę że ma zamiar bo widać paczki ale widziałam u Janusza już kwitnącą więc z ta moją to jeszcze różnie może być.
Mam nadzieję że szybko doczekam się takich pięknych kwiatów u mojej sangwinarii.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Aniu serduszka ładna tylko szkoda że tak słabo mi rośnie, ma aż jeden kwiatek, mam nadzieję że w tym roku się zadomowi i w przyszłym sezonie ładniej zakwitnie.
Wandziu naprawdę iryski zaczynają już kwitnąć najpierw zakwitły te najniższe dziś już pokazał się pierwszy kwiatek tych średnich. Bardzo dziękuję Ci za miłe słowa pod adresem moich rabatek, staram się jak mogę ogarnąć jakoś ten nieład na rabatach, ale do Twoich kompozycji to mi jeszcze daleko.
Jolu nawet nie wiedziałam że masz szachownicę perską i to już 15 lat, ja też ją miałam w pierwszym roku się pokazała ale nie zakwitła a w drugim nie było już po niej śladu i więcej już nie kupowałam, ale trzymam kciuki żeby Twoja wreszcie zakwitła. Twoja sangwinaria już w przyszłym roku powinna zakwitnąć, a jak kupowałaś to nie miała kwiatka?
zakwitły kolejne szafirki
Obrazek
epimedia
Obrazek
Obrazek
ciemiernik
Obrazek
tiarella?
Obrazek
?
Obrazek
corydalis ophiocarpa
Obrazek
corydalis ochroleuca
Obrazek
prymulki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tulipanek
Obrazek
żonkile
Obrazek
floks kanadyjski
Obrazek
floks rozłogowy
Obrazek
prymulka
Obrazek
serduszka wspaniała
Obrazek
irys
Obrazek
karagana syberyjska
Obrazek
bez koralowy Plumosa Aurea
Obrazek
aukuba
Obrazek
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko ależ masz piękne kwiaty, epimedia cudnie kwitną, te białe, to Niveum? Mój miał jakieś śladowe kwiaty. ;:224
Aucuba zakwita? Ona zimuje w ogrodzie? :)
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko moja sangwinaria nie była kwitnąca.
Epimedia masz cudne i to białe obsypane kwiatami i to żółte, ale co tam moje też kwitną i nawet Zbyszek wczoraj zachwycał się tymi kwiatami.
Aukubę widziałam u leszczyny zakwitła jej dwoma kolorami kwiatów piękna jest.
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

;:167 Jaka wiosna potrafi być piękna ...a takiego uchatego szafirka to widzę pierwszy raz ;:131
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”