W moim ogródku cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko ja też zamawiałam roślinki z forum i czekam na paczkę z Bylinowego raju ale zawsze lubiłam pojechać do ogrodniczego i kupić coś co widzę jak wygląda i kwitnie w rzeczywistości, a że czasami coś ciekawego się trafi to tylko trzeba się z tego cieszyć. Na Choinach u Kasi było kilka tych różowych przylaszczek, a jest tez szansa że będzie miała takie sasanki jak moje, bo jej pokazywałam swoje zakupy.
Obrazek
Marta posadziłam sasanki tak jak radziłaś na innej rabacie z dala od tych zwykłych mam nadzieję że się wysieją, a na pewno im w tym pomogę też więc jakby co to będę o Tobie pamiętać. Widzisz ja mam takie a nie mam takiej jak Twoja. Dziś odkryłam jeszcze jedną ciekawą sasankę tym razem z moich siewek, ale o tym ciut później.
Obrazek
Aniu sasanki bardzo lubię i ładnie się u mnie sieją a do tego krzyżują się i wychodzą piękne kolorki, i faktycznie mam już ich sporo ale czy to są wszystkie kolory to nie wiem - o wiem żółtej nie mam, ale mam naprzykład takie dwukolorowe kępki
Obrazek
szachownica kostkowata szykuje się do kwitnięcia
Obrazek
jeszcze taki hiacynt rozkwitł
Obrazek
forsycja i jagoda kamczacka pięknie kwitną
Obrazek
Obrazek
kilka wiosennych widoczków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i na koniec cudna siewka sasanki, która kwitnie już dobrych kilka dnia a ja dopiero dziś zauważyłam że jest inna od reszty, jak Wam się podoba?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko, ciekawe te mini rododendrony...dlaczego piszesz że to ostatnie podejście, nie chcą rosnąć :?: Biała sasanka ładna, widziałam tylko z pojedynczymi kwiatami...ta jest ciekawsza.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Sasanka jest cudna,jeszcze takiej nie widziałam
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Widzisz, jak Ci ładnie wychodzi tworzenie nowych odmian. Może warto się przekwalifikować... Śliczna sasanka.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
markita
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 gru 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Faktycznie cudna ta biała, dubeltowa siewka ;:oj , ja też zauważyłam jakiegoś cudaczka pod fioletowymi sasankami, ale jeszcze nie w pełni rozkwitła, może być ciekawa niespodzianka :wink:
Szkoda, że nie wiedziałam, że poszukujesz takich fioletowych papagenek, rozdysponowałam już wszystkie nadwyżki, ale moja kępa wciąż kwitnie, będą nowe siewki :D
Muszę się wybrać do Kasi na Czechów, jeszcze w tym roku nie byłam :wink: . Za to byłam w nowym centrum ogrodniczym przy Tysiąclecia. to znaczy wjazd jest od Kaliny, ale widać z trasy :wink: . Spory wybór bylin od Dębskich i ładne azalie wielkokwiatowe za jedyne 14,90 :shock: . Oczywiście jak zakwitną, to się dopiero okaże, czy są też zgodne odmianowo.

Ale się rozpisałam ;:224
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko sasanka przecudnej urody. ;:167
Widzę, że masz pełne omiegi, właśnie sobie je zamówiłam i już się cieszę. :heja
Także czekam na paczkę z Bylinowego Raju. :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Aniu mam jednego rododendrona i on wcale nie chce rosnąć liście ma żółte i w ogóle taki biedny jest, jednej zimy śnieg go połamał i niewiele z niego zostało, ale go nie wyrzucam i też nie bardzo mam go gdzie przesadzić, dlatego też zniechęcona tym jednym nie kupowałam do tej pory rodków, aż zobaczyłam te małe i postanowiłam dać im szansę, może one będą lepiej rosły, a przynajmniej zakwitną. Sasanki do tej pory też widziałam tylko pojedyńcze, choć tu na forum w wątku o sasankach są zdjęcia pełnych piękne są. Ta moja to totalne zaskoczenie bo ona na pewno kwitła i rok temu tylko pytanie dlaczego ja ją zauważyłam dopiero teraz i czy w przyszłym roku też taka będzie?
Dorotko ja też jeszcze takiej nie widziałam ciekawe czy w następnym roku też tak zakwitnie?
Aniu to nie ja stworzyłam tą "nową" odmianę tylko natura, ta sasanka to samosiejka ;:108
Marta prawda że śliczna, ciekawe jaka będzie ta Twoja siewka, może też coś ciekawego. Ja do tej pory nie miałam żadnej sasanki papageno więc szukałam jakiejkolwiek i dlatego wystarczyło by mi nawet kilka nasionek gdybyś zebrała ze swojej. W tym nowym centrum ogrodniczym to i ja byłam właśnie w poniedziałek bo miało się wtedy otwierać i się nie otworzyło, jeszcze chyba nawet nie było wszystkich roślin, ale jak będę znowu w Lublinie to pewnie się wybiorę.

Ja nie wiem jak to jest ale zawsze jak mam wolną niedzielę to jest brzydko i zimno albo pada, i tak też jest dzisiaj, wyszłam tylko na chwilkę do ogródka i nawet żadnych zdjęć nie zrobiłam, dobrze że mam kilka wcześniejszych więc na rozjaśnienie tego brzydkiego dnia kilka kolorowych prymulek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 19 kwi 2015, o 18:36 --

Tajeczko a czy Ty dopiero w tym roku zobaczyłaś tego omiega u mnie? mam go już chyba ze trzy lata i wcale nie musiałaś go zamawiać na pewno kawałek dla Ciebie by się znalazł. Ciekawa jestem co tez jeszcze tam zamówiłaś ja też czekam na paczkę z Bylinowego raju w poniedziałek alebo we wtorek mają wysłać.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Pozazdrościłam zakupów ogródkowych i kupiłam sobie dwa bodziszki i trójsklepkę, dzisiaj wyjęłam paczkę z paczkomatu a jutro ta ogromna przyjemność czyli sadzenie ale najpierw trzeba znaleźć miejsce. :tan
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko jakoś umknęło mojej uwadze, że masz tego pełnego omiega. :oops:
Czy on jest tak samo bezproblemowy, jak pojedynczy? Okrywasz go na zimę?
W Bylinowym Raju zamówiłam między innymi białą rutewkę, która będzie w sprzedaży dopiero po 20 maja, więc nie wiem, czy każą mi czekać z pozostałymi roślinami.
Szkoda by było, gdyż zamówiłam także sporo pierwiosnków, które mogą być już przekwitnięte. :)
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Jolu ciekawa jestem gdzie te roślinki posadzisz, fajne zakupy, ja już chyba limit na zakupy w tym miesiącu wyczerpałam, chociaż kto wie może jeszcze się wybiorę w następnym tygodniu do Lublina...
Tajeczko ja swojego omiega wcale nie przykrywam i stwierdzam że kępka ładniej wygląda jak tego zwykłego, dla mnie jest bezproblemowy. Ja też czekam na swoją przesyłkę, napisałam do nich meila i dostałam odpowiedź że zamówiłam floksa który będzie dostępny po 20 maja ( moje niedopatrzenie) i czekają na niego właśnie dlatego nie dostaję przesyłki napisałam więc że z niego rezygnuję i wczoraj do mnie dzwonili czy mogą wysłać paczkę po niedzieli w poniedziałek lub we wtorek także czekam.
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko dzięki za wyjaśnienie. ;:196
Więc, gdybym zrezygnowała z rutewki, to pozostałe rośliny przyślą, trochę żal mi z niej rezygnować, także przeoczyłam, że będzie po 20. maja.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko wydaje mi się że tak ale pewność to będę miała dopiero jak moja paczka przyjdzie bo jak ten pan dzwonił to byłam akurat w pracy i nie miałam czasu na pogaduchy.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko epimedia wychodzą dzisiaj sprawdziłam.Wybierasz się na targi w sobotę albo w niedzielę? Jak będziesz w Lublinie to może przedłużysz trasę i wdepniesz do mnie?
Muszę Cię zmartwić nie zeszła mi ani jedna rutewka, czekam teraz na informację od siostry bo ona wysiała kupione nasionka.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”