Wiejski ogród Ewy cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Pewnie się będę powtarzać, ale naprawdę twój ogród to jeden z piękniejszych jakie widziałam ;:138 ( jeśli tak można powiedzieć, oglądając fotografie), bardzo fajna aranżacja przestrzeni ;:108 Ja dopiero zaczynam przygodę z ogrodem i tak sobie wędruję po forumowych ogrodach podglądając i inspirując się nieco . U ciebie jest pięknie i miło ;:215 Pozdrawiam ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witam poniedziałkowo. :wit
Znowu upał, a do tego w prognozach burze z gradem. :?
Ech....na samą myśl o tym robi mi się niedobrze. W minionym roku właśnie w lipcu zrównało mi ogród z ziemią i mam nadzieję, że nie będzie powtórki. :shock:
Przez cały rok starałam się w miarę możliwości doprowadzić do jakiegoś ładu i częściowo się udało, ale jestem pewna, że kolejnego razu już bym nie zniosła. ;:185
Miejmy więc wszyscy nadzieję, że Matka Natura łaskawie się z nami w tym sezonie obejdzie. :D


Dorotko energetyczne kolorki mają lilijki, bo tylko takie się uchwały. Było więcej kolorów, ale nornice i gradobicie nieźle mi je przetrzebiły , a te dosadzone jeszcze nie kwitną. :)
Zakończyło się pierwsze spektakularne kwitnienie róż i teraz ogród jest zielono- zielony.
Wszędzie gdzie mam kamyczki daję coś pod spód. Matę lub folię....w zależności od tego czy to będzie żwirowa rabatka, czy ścieżka. :wit

Marysiu oj pamiętam miniony sezon. :? Teraz znowu piecze i juz trawa zaczyna wysychać.
Zasmuciła Cię rudbekia? ......u mnie już dawno kwitnie, a do tego pojawiły się pierwsze czerwone listki na trzmielinie oskrzydlonej. ;:224
Złote rączki są moje i wybacz, ale nie oddam. O założeniu firmy nawet nie myślę, bo to temat dla nas raczej nie do udźwignięcia i pewnie brakowało by czasu na własny ogród. :wink:
Pozdrawiam Cię serdecznie, życzę dobrego dnia i dalej czekam....wiesz na co. ;:196 :wit

Ewelinko zarówno obrzeża jak i miejsca odpoczynku są u mnie przymusowe. :wink:
Bywało, że nieposłuszna kosiarka wykaszała to, co nie powinna, a teraz już wie dokładnie jak daleko może się zapuścić. :D
Wszelakie siedziska, to z powodu moich problemów kręgosłupowych.
Zazwyczaj jest tak, że chwilkę popracuję i muszę usiąść, więc by dodatkowo nie obciążać moich kości zawsze gdzieś niedaleko mogę przycupnąć na chwilkę. Może to się wydać śmieszne, ale działka ma około 100 metrów długości i średnio 40 metrów szerokości, więc dziennie robię sporo kilometrów po ogrodzie. :wink: :wit

Ewciu witam Cię serdecznie w moich skromnych progach. :wit
Dzięki wielkie za wielce pochlebną opinię o moim ogrodzie.
Mi się ciągle wydaje, że nie bardzo zasłużoną. :oops:
Ty dopiero zaczynasz....fajnie.
Możesz sobie na wiele pozwolić, ale jeśli mi wolno się wtrącić, to jeśli masz takowe w planie, posadź najpierw drzewa, duże krzewy......taki szkielet ogrodu. Potem dopiero wkoło nich kombinuj resztę.
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia. :wit

A w ogrodzie .....skwar i straszna duchota ....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Po pierwsze dziękuję za radę ;:168 ... w moim ogrodzie jest już nieco drzew po poprzednich gospodarzach, ale nie wszystkie są w moim guście, muszę przejść z nimi przez wszystkie pory roku by je poznać i zdecydować co zostawić a z czym się pożegnać... no i muszę brać pod uwagę moje czworonogi, które też się uczą ogrodu :D ... U mnie dzisiaj też duszno, więc dopiero późnym popołudniem coś pomajstruję w ogrodzie :wit W dzień ;:3 a w nocy trochę ;:47 życzę i pozdrawiam :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Parę stron musiałam nadrobić lecz warto było ;:108 Cudnie ukwiecony kącik wypoczynkowy biel też jest sliczna ;:108 Ewuniu co to za kwiatki czy to jakieś geranium patrząc na listki tak mi się wydaje .Jeśli tak to mogłabym z Tobą zrobić machniom na Double Jewel też śliczne http://images76.fotosik.pl/678/987f37cdf9c860a1med.jpg .Wreszcie skończyły się deszcze a nastał czas chwastów bo coraz szybciej rosną .Jakoś Cię zgubiłam siedząc w różanych wątkach ;:196 Moja Perowskia chyba się nie zaniebieszczy trochę zagłuszył ja Księciunio i już go trochę ograniczyłam w swobodach :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witaj Ewciu! ;:167
Nie ma Cię ;:131 Kotek na studni jak u wróżki pozuje. Nawet kota masz niezwykłego. Ogród skąpany w słońcu, ale mam nadzieję że i podlany był. Ta różyczka jeżeli tylko okazałaby się moja taka ...cudowna jest ;:167
Czas tak szybko ucieka, jakoś mi smutno z tego powodu, chciałabym się nudzić i żeby czas się wlókł ;:306
Całuję i pozdrawiam serdecznie ;:196
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewciu, dziękuję za kącik wypoczynkowy, posiedziałam a jakże nawet sobie powiększyłam :;230 żeby lepiej się zrelaksować. Do oazy spokoju męża też wdepnęłam , świetne miejsce.
Nie wiem co chwalić, wszystko cudowne, widać że nie siedzisz w tym ogrodzie tylko zasuwasz mróweczko. Widzę u Ciebie dużo rabat ze żwirkiem, lub kamyczkami( przy trawach, ławkach), jak sobie radzisz z oczyszczaniem tego?, chodzi mi o liście jesienne, chwasty. Na jakimś podłożu są wysypane?.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witaj. Masz sporą działkę i to zrozumiałe, że przy problemach z kręgosłupem trzeba odpocząć. W ogóle dziwię się, że przy tego typu problemach zdrowotnych tak wspaniale o to wszystko dbasz ;:108 . Na prawdę szacun kobieto ;:180 . Wszystko wygląda pięknie ;:108 . Kot na studni urzekł mnie swoim futerkiem ;:224 . Pięknie to wszystko urządziłaś i jestem pod wrażeniem ;:oj . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuniu,ja też jestem pod wrażeniem pięknych kompozycji i różnorodności gatunków i odmian..Mam wielką ochotę zobaczyć Twój ogród w realu ,może w sierpniu będę mogła się wybrać,o ile podtrzymujesz zaproszenie. :D
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Łał, ale kota nie widziałam jeszcze na zdjęciach. Za mało dokładnie oglądam, czy to jego debiut? Cudny, moja Zuza byłaby zachwycona.
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witam miłych gości w bardzo upalny dzień. :wit
Jest ssstraszny skwar.
Wybaczcie, ale odpowiem Wam wszystkim potem, a teraz prośba. ..
czy zdjęcia są za duże???

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

U mnie są na całą stronę. Treść się nie rozlewa. I w dodatku piękne zdjęcia!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witaj Dorotko. :wit
Dziękuję za opinię, a te jak widać? Wstawiam zdjęcia przez telefon i nie jestem pewna jak je widać u Was.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Widać u nas cudowne trawy, przepiękny trawnik i super obramowania!
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”