W Liliowej Dolinie Rospudy

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Agnieszko,
mnie się podoba tak jak jest teraz w twoim ogrodzie. Masz dużo miejsca, przestrzeń. To już jest korzystne. Lilie tej samej odmiany w większych grupach dają bardzo dobry efekt. W ogóle wszystkie kwiaty tej samej odmiany w większej grupie razem wspaniale się prezentują. Tulipany i primule, szafirki i narcyzy same układają się w kolorowe dywany. Tych primul to normalnie zazdroszczę.
Twoje lilie to aż dech w piersiach zapierają. Wrażenie niesamowite robią, coś tak wspaniałego rzadko się spotyka. Są wyjątkowo piękne.
Cudne wszystkie te żółto kremowe. dziękuję za galerie. Sama już nie wiem która najładniejsza. Chyba Boogie Woogie najbardziej mi się podoba. Tak jaki i Saltarello ma różowy pąk, a kwiat kremowo waniliowy - przepiękne.
Ja mam tylko kilka lilii, w tym Pretty Woman jedną sztukę. Miała kilka kwiatów, ale przy Twoich to mizerotka.
Big Brother i Conca d'or też obie wspaniałe.
Chyba zacznę zapisywać nazwy i na wiosnę zafunduję sobie kilka piękności. Niestety u mnie mało miejsca jest poważnym ograniczeniem.
Jakbyś pokazała zestaw różowych, bordowych, koralowych oraz białych z nazwami, na pewno by to było nie tylko zachwycające, ale i pomocne w wyborze na wiosnę, dla wszystkich miłośników lilii. Powoli, nie śpiesz się, jak czas pozwoli. Całą zimę, z wielkim zainteresowaniem, możemy oglądać takie cuda.
Zrób proszę, jak dasz radę oczywiście, przegląd pierwiosnków, aby było czego zazdrościć.
Cieszę się, że tyle tulipanów posadzisz, będziemy podziwiać i zachwycać się razem z tobą. Też uwielbiam wszystkie cebulowe wiosenne , w tym hiacynty. Choć mam mały ogród zawsze się dla nich znajdzie trochę miejsca. Krokusy pierwsze wioną starują, po długiej zimie są pierwszą wiosenną radością, powitaniem, rozpoczęciem sezonu. Konieczne w każdym ogrodzie. Są też pierwszym pożywieniem dla pszczółek i innych owadów.
Życzę przyjemnego sadzenia nowych cebul.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Tak dla porównania moja mini czerwona różyczka okrywowa po posadzeniu
w pierwszym roku 5.08.2014
Obrazek

w drugim roku 1.08.2015
Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Dani40
100p
100p
Posty: 124
Od: 21 sty 2013, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Agusia piękna ta róża ,znasz może jej nazwę?
Cały czas podziwiam twoje lilie, to po prostu bajka ;:180
Pozdrawiam Danuta.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Na opakowaniu pisało tylko róża okrywowa. Kupiłam w sklepie ogrodniczym 3 szt. i każda zakwitła w innym kolorze: czerwonym, jasnym różowym i ciemnym różowym. Latem co kilka dni ścinałam z niej kwiaty do bukietów a ona nieustannie kwitła z całych sił ;:167
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Yollanda
W moim ogrodzie bezdyskusyjnie lilie są królowymi ;:167 ;:167 Nie zamierzam ich ograniczać ani wymieniać na coś innego. Będą królować zawsze ;:108

A to w pobliżu....
Ruiny pałacu, gdzie w herbie widnieje podwójna lilia ;:215 ... Coś mi chyba pozostało po dawnych mieszkańcach ;:306

Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

I tak trzymać ;:172
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Witaj Agnieszko... :wit, znalazłam cię w zaprzyjaźnionym wątku i postanowiłam że zajrzę...
I cóż zobaczyłam...Pierwsze zdjęcie boskie , jaki krajobraz....!
A następne.... oczu nie mogłam oderwać. Tyle lilii to chyba nigdy nie widziałam. ;:180 W realu musi być obłędnie a zapewne i zapach czuć na kilometr... Zazdroszczę ci że masz tyle miejsca do działania...
A i tulipanów tyle , każdy piękniejszy od następnego...
Pozwolisz że będę twoim stałym gościem...Miłego wieczoru życzę. ;:333
Awatar użytkownika
Gosia1704
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 maja 2014, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Cześć Agnieszka, ja to Cię w przyszłym roku chyba zatrudnię przy rozpoznawaniu moich lilii. Widzę, że Big Brother i Boogie Woogie są bardzo podobne. Ja to myślałam, że BB mi zginęło a BW, tak na prawdę to nie ma żółtawej poświaty na płatkach.
Pozdrawiam.
;:215
Ps.
Chill Out była ostatnią lilią, która u mnie zakwitła.
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Gosiu ja to bardzo chętnie pooglądam Twoje lilie i spróbuję nazwać :D
Ale Ty to masz same nowości i rarytasy, których w życiu na oczy nie widziałam. ;:108

Dopiero wróciłam z pracy ale jadę na pocztę po przesyłkę. Domówiłam sobie trochę cebulek tulipanów, hiacyntów i krokusów. Były w promocji i nie mogłam się oprzeć ;:185 ;:124
Dziś ostatni moment na posadzenie. Od jutra zapowiadane są opady śniegu i -4 ;:145

Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Teraz wszystko wiadomo, z której firmy zamówię jeszcze wiele razy a nad którą musiałabym głęboko zastanowić się kolejny raz. Jakość i wielkość cebul mówi sama za siebie. Tu porównanie z lewej-1 i prawej strony-2.

Obrazek
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

:wit Piękny masz ogród ;:63 .
Powiedz,czy on powstawał jednoczesnie z budową domu?bo widzę,że domek nowiutki,jeszcze nie skończony...I warzywnik spory ;:215
A na tych zdjęciach z liliami,to Ty?Widac,że jednak masz dość dobrą ziemię,skoro Ci takie lilie wysokie urosły ;:oj .Piękne.To też jedne z moich ulubionych kwiatów ;:167

Pisałas,ze ''trochę'' cebulek dokupiłaś...ładne mi trochę ;:oj .Ciekawe,czy będą zgodne odmianowo?zapisuj w trakcie sadzenia ;:180 .To dwaj różnie sprzedawcy?którego polecasz?były jakies gratisy?bo zamówienia spore...
Awatar użytkownika
stynka0207
500p
500p
Posty: 572
Od: 21 lut 2010, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Ryk

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Aguś podpinam się pod pytania Joli,ile lat ma ten ogród,bo takie wszystko już rozrośnięte i dorodne.Ja też mam nowy dom ,nie dawno się wprowadziłam i też jak ty mam podobne posadzone rośliny,tak na boku bo jeszcze nie wiadomo co gdzie będzie.Prymule ,to z nasion czy z sadzonek bo są bajeczne jak i cała reszta .....powiedz prosze czy te wszystkie rośliny cebulowe to z cebule kwiatowe kupujesz,jak jest ze zgodnością odmianową?
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: W Liliowej Dolinie Rospudy

Post »

Drogie Panie jola1313 i stynka0207 aż sama zaczęlam się zastanawiać kiedy to wszystko urosło. Wygląda na to, że pierwsze roślinki zaczęłam sadzić w 2013. Były to lilie i tulipany przesadzone z mamy ogrodu, pierwiosnki wysiane z nasionek, które już były spisane na straty ale jakimś cudem dały radę i teraz mnożą się same. Latem 2013 posadziłam kilka tuj wzdłuż działki a jesienią drzewka owocowe. Potem były floksy, róże, juki.... Niewiele tego było.
A w momencie, gdy natrafiłam na to forum dopadła mnie mania kupowania cebulowych. Zazwyczaj kupowałam w pobliskim sklepie ogrodniczym i w biedronce. Niestety stwierdziłam, że mam już te wszystkie odmiany więc zaczęłam zamawiać przez internet. Z dwóch sprzedawców jestem nadzwyczaj zadowolona, zgodność odmianowa 100% i kolosalnych rozmiarów cebule. Jeden daje świetne gratisy w postaci nowych odmian lilii czy tulipanów a drugi jakieś drobnocebulowe ;:215 więc zamawiam regularnie.

Cieszę się, że podobają Wam się moje lilie. Ja je kocham bezgranicznie :tan i już nie mogę doczekać się wiosny i kwitnień pierwszych tulipanów, za którymi wcześniej nie przepadałam a później lilii.
Dzisiejszą przesyłkę posadziłam w 2 godziny. Trochę tego było ale jestem dumna, że to już wszystkie :;230
Na zdjęciach jestem ja i moja psinka. To w drugim roku po posadzeniu już takie wysokie liliie. Ciekawe co będzie w trzecim.
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”