Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu u mnie też zimno niemiłosiernie, jak w listopadzie, aż na działkę nie chcę się iść, a rośliny przystanęły.
A z różami dobrze, że i tak się skończyło, że zadzwonili, poinformowali i nowe sadzonki wyślą, nieuczciwy sprzedawca włożyłby takie odłamane.
Na magnolie czekam razem z Tobą, to takie niesamowite przedstawienie jak te krzewy/drzewa zakwitają, uwielbiam ten moment wiosny.
Hiacynty bardzo ładne, też biedronkowe?
Eyes For You niestety nie posiadam, może jesienią... :wink: Poczekam na opinie forumowiczek.
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

:wit Cześć Aniu
pytałaś o moje wysiewy.... z trzeciego wysiewu mam 3 sadzonki z pierwszego tylko 1.
Nie wiem co jest przyczyną, że Kobeea nie wschodzi, to jest wyjątkowo trudna roślinka.
Pozostałe siewy lobelia, szczypiorek i miłek ładnie rosną.... aż, za ładnie bo będę musiała przyciąć białą lobelię.
Jest jeszcze miesiąc do wysadzenia do gruntu, a ona ma już wysokie sadzonki.
Zapowiada się udany sezon różany.... :heja :heja
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Witam porannie! Jeszcze dzisiaj będziemy delektować się pogodą bo znów przyjdzie nam odpoczywać od ogrodów... ;:131 Tak by się chciało stabilizacji pogodowej...ale cóż , kwiecień plecień...
Widzę już szachownice u Ciebie ...u mnie cisza liści cebulowych mam sporo i nie mogę się połapać , tulipany i narcyze odróżniam ale czosnki wszelkiej maści i inne to już gorzej. :oops:

Miłego dnia Aniu!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Brunnery lubię bardzo. Frosta też posiadam i już niebieściutko sobie kwitnie. Poszukuję jednak brunnery kwitnącej na biało. Istnieje taka w ogóle?
123katex
1000p
1000p
Posty: 1050
Od: 22 maja 2013, o 20:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Śliczna brunera, u mnie też miały być białe hiacynty a są takiego samego koloru jak u Ciebie, pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Jak na druga połowę kwietnia to jest chłodno...niby słonko przyświeca od dwóch dni,ale wiatr zimny skutecznie powstrzymuje mnie od wyjazdu na działkę.
W środę udało mi się na dwie godzinki pojechać i zobaczyć co w trawie piszczy.
Tulipany nadal w pąkach,jedynie narcyzy zakwitły i zrobiły mi dużą niespodziankę.Tym razem dalie zostały posadzone przy płocie tak,aby chociaż częściowo zasłaniały za płotem drogę. W niedzielę byłam na giełdzie,na której kupiłam kilka drobnych bratków.
Posadziłam je do koszyka i napawam się kolorami ;:108

Milenko sasanki bardzo lubię i cieszy mnie fakt,że się ładnie rozsiewają.Jak jest lekka zima,to ładnie odbijają ;:333

Tajka na początku byłam lekko zdziwiona i lekko zawiedziona,bo specjalnie białe hiacynty wybrałam spośród innych.
Jednak będąc w środę już z daleka zobaczyłam,że są białe,po prostu całkowicie się rozwinęły pokazując śnieżnobiałą biel :heja
Z tego co mi wiadomo czosnek najlepiej czuje się w półcieniu,ale w słońcu ma go posadzony mój wujek i całkiem dobrze sobie radzi ;:108

Madziu poskrzypkę ściągam palcami i po prostu niszczę,nie lubię tego robić,ale jak pomyślę,że mają mi gryźć moje rośliny to nie mam blokady.
Ty mi kochana zazdrościsz galaxy,a ja Tobie Genie ;:303 Yellow Bird Ci zakwitnie w tym roku?
Czemu sądzisz,że Ice Cream się nie pojawi? Miałaś zaznaczone cebule znacznikami?
Ja miałam 3 cebule oznaczone,ale nie wiem jak na razie,czy to one,czy też znów czeka mnie pomyłka? Niedługo się okaże ;:224

Sabinko przypieczętowałaś moje zdanie i dotychczas wyczytaną informację o czosnku,dziękuję :uszy

Ilonkono niestety w tym roku oglądam korony u innych,moje tylko palemkami będą,zobaczymy co będzie za rok...a może trzeba je nawozić? Poskrzypka zaczyna się pojawiać,najbardziej boję się o lilie,mam trochę nowych i chciałabym je zobaczyć,a nie oglądać poobgryzane czubki ;:124

Aniu11 moja magnolia potrzebowała kilku lat,by zakwitnąć,co ja robiłam,żeby zakwitła,gadałam do niej,groziłam,nawet pomyślałam,że to jakiś dzikus,pewnie mnie okłamał sprzedawca...aż tu nagle wytworzyła pąki jesienią,ale była radość :heja
Mam jeszcze magnolię Yellow Bird,którą kupowałam już z kwiatami,a teraz obrażona nie tworzy ani jednego pąka ;:222
Ostatnia to Alexandrina z zeszłego lata,wiem muszę znów czekać kilka lat...
Marzy mi się Genie,która w pierwszym roku zakwita,Madzia taką ma :D

Plocczanka magnolię Ci ukradli? Aby im ręce pousychały ;:124 Galaxy już spora urosła,z roku na rok większa,ale te dwie młode jeszcze mikrusy ;:224

Alana zimno jak na tą porę,oglądając zdjęcia z zeszłej wiosny ogród opóźniony jest o dwa tygodnie ;:222
Może i dobrze,że róże dojadą po niedzieli,tak długo na nie czekam ;:65
Magnolie wiodą prym w kwietniu,teraz mają swój czas,niedługo zakwitną kwiaty,już rozchylają pąki.
Hiacynty te białe to kupiłam w Auchan razem z tulipanami Ice Cream.Te pierwsze się zgadzają,a na tulipany czekam z wielkim zaciekawieniem...

Maju jak miło,że się odezwałaś.Mogłabyś założyć swój wątek i pokazać wysiewy i inne widoczki ;:108
Razem oczekiwanie jest łatwiejsze...moja lobelia kiepsko rośnie,ale mam kilka kubeczków szałwii trójbarwnej i muszkatołowej.
Mam nadzieję,że sezon różany będzie na bogato ;:333

Marpa ta chwiejność pogody daje mi huśtawkę nastrojów,co rano się budzę to inna aura za oknem.
Mimo,że słonko wychyla się zza chmurek to zimnawo brrrr....
Szachowniczki te malutkie wszystkie powychodziły,ale korony tylko się zazieleniły ,a kwiatów w tym roku nie będzie...
Czosnki widzę,że powychodziły,na razie liście,czekam na kule...

Wandziu brunnera biała czy istnieje? Nie mam pojęcia,trzeba się porozglądać i popytać ;:224

123 katex moje rozkwitły i teraz są białe tak jak miało być w założeniu ;:333

Narcyzy

Obrazek

Białe zakwitły....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonia koperkowa tej wiosny ma tylko jeden pąk...

Obrazek

Powojnik Purpura plena Elegans

Obrazek

Sasanki zaczynają...

Obrazek

Troszkę podmarzł pierwiosnek ząbkowany

Obrazek

Czekam na niego...prawdopodobnie Ice Cream

Obrazek

W zeszłym roku pięknie kwitły tulipany z B,teraz też wyglądają niczego sobie...

Obrazek

Szafirki z B

Obrazek

Piwonie idą w górę aż miło

Obrazek

Cóż to znowu za badyle? Muszę obwąchać...

Obrazek

Miłego weekendu ...
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Cudowne kwiaty a najfajniejszy ten stróż na ostatniej fotce :D
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu , kiedys kupilam mamie tulipanka Ice Cream , byl uroczy , ale w drugim roku juz nie zakwil ;:29 .
Dopiero w pszyslym tygodniu dostaniesz roze... , szkoda , ze tak pozno :cry: .
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aga dziękuję,stróż pilnuje porządku,teren prywatny ;:306

Alexia tulipany pełne mają to do siebie,że przeważnie kwitną w pierwszym roku,a potem giną albo wyradzają się...no zobaczymy co z nich wyrośnie...czekam ;:65 Wiesz jaką miałam minę jak dostałam telefon,że róże do mnie nie dojadą? Miejscówki już dawno przygotowane,ale krzaczków brak ;:145 No trudno jak trzeba czekać to zaczekam,ale dłuży mi się czas ;:199

Prymulka umili tą chwilę ;:303

Obrazek
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Nie ma jak to umilanie sobie czasu pięknymi fotkami prymulek ;:333
Na dworze zimno, trzeba czekać do niedzieli :?
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu, i ja mam te szafirki z B ;:224 Podobają mi się o wiele bardziej niż te tradycyjne, ale niestety z przyrastaniem już gorzej. Białe hiacynty mają w sobie coś z arystokratycznej elegancji.. chyba jak większość białych kwiatów. Teraz zaczynam się zastanawiać dlaczego u mnie tak mało białego ;:224
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu piękna kępa piwonii, jak długo już rosną u ciebie? Moje były wsadzone w zeszłym roku i na razie tylko kiełki pokazują. I to raptem kilka. Kiedy ja się takiej kępy jak Twoja doczekam... ;:224
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kwiat jest uśmiechem rośliny...Wiosna i lato z Annes 77

Post »

Aniu biel hiacyntów i prymulki cudna, aż razi w oczy. :) Tulipanom tylko trochę ciepła i już będą kolorowe. ;:215 Sasanka ma przepiękny lawendowy kolor, to jakiś rarytas. :?: Piwonie śpieszą się, a tu przymrozki zapowiadają. ;:218
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”